Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Italian police have arrested 19 baggage handlers working for Alitalia at Rome's Fiumicino airport as part of a probe into suitcase theft, reports say. The suspects were currently being kept under house arrest, police said. Another 10 of the airline's workers have reportedly been detained and dozens more are being questioned at airports across Italy. Those in Bologna, Verona and Naples have also been investigated as part of the year long police operation. Officers in Lamezia Terme, a town in the southern region of Calabria, told the Ansa news agency that they were investigating more than 100 reports of theft, attempted theft and damage. "Our security services have collaborated closely with the police", an Alitalia spokesperson said. "The passengers who lost their luggage have been reimbursed. We are the victims here". Those found guilty of stealing luggage could reportedly face up to six months in prison.

Link to comment

objašnjavaše mi ljudi nešto, ali svejedno nikada neću shvatiti dodatnu kontrolu ispred gejtova na beogradskom aerodromu :huh:

Link to comment
objašnjavaše mi ljudi nešto, ali svejedno nikada neću shvatiti dodatnu kontrolu ispred gejtova na beogradskom aerodromu :huh:
Nije samo tamo, ima na jos aerodroma. A rekao bih da smo i to sve vec jednom pretresali, bas u ovom topiku :)
Link to comment

pa i meni je deja vu :) ali svaki put se ponovo iznenadim :D(a i koalicija)btw ako je zbog ljudi koji izlaze iz aviona a koje sretneš, pa i oni su već prekontrolisani, nisu mogli da nabave ne znam šta na putu od vrata aviona do gejtaa drugi aspekt: ako već mora zbog bilo čega na samom gejtu, zašto onda ne samo tu, čemu ona prva

Link to comment

BEG praktično ima dve kontrole na gejtu a nijednu koja bi važila za sve posetioce aerodroma, bez obzira da li lete ili ne. To jeste malkice bizarno.

Link to comment
BEG praktično ima dve kontrole na gejtu
upravo
a nijednu koja bi važila za sve posetioce aerodroma, bez obzira da li lete ili ne. T
a ovo iskreno rečeno ja još nigde ne videh :huh: (nek se javi džejms)
Link to comment
pa i meni je deja vu :) ali svaki put se ponovo iznenadim :D(a i koalicija)btw ako je zbog ljudi koji izlaze iz aviona a koje sretneš, pa i oni su već prekontrolisani, nisu mogli da nabave ne znam šta na putu od vrata aviona do gejtaa drugi aspekt: ako već mora zbog bilo čega na samom gejtu, zašto onda ne samo tu, čemu ona prva
Upravo zato je BEG i dobio pohvale kao aerodrom lak za presedanje i visoko mesto u jednom rangiranju. Kad sletis na npr Minhenski ili Pariski radi konekcije ides prvo na metal detektore gde zna da se nakupi ljudi pristiglih iz vise aviona (a ti imas kratko vreme za presedanje) pa tek onda u zonu za transfer. Tako da ne znam cemu se iznenadjujes od 9/11 postoji kontrola i za one koje presedaju, ono ruglo od pariskog je zamisljeno u staro vreme gde god da sletis vozas se okolo aerodromskim busom, a sad je vremenski problem preci iz terminala na terminal zbog guzvi na pasoskim i bezbednosnim proverama. Na BEG laganica sidjes sa svog aviona udjes u zgradu i na tvojoj rampi za sledeci let te pregledaju bez pasoske kontrole. Jednostavno.Takodje na vecini aerodroma koji lete za Ameriku imas dve kontrole putnika.
Link to comment
a ovo iskreno rečeno ja još nigde ne videh :huh: (nek se javi džejms)
Imao je to i BEG nekada [do pre nekih 10-ak godina?] na samom ulazu u zgradu je bio detektor za metal i rendgen za torbe.U skorije vreme to videh po Srednjem Istoku i Severnoj Africi. Edited by jms_uk
Link to comment

da li neko zna da li olympic i dalje leti iz bg za grcku ili je kalirao? sajt im je sranje i ne radi im online booking ili ja nesto lose radim.

Link to comment
da li neko zna da li olympic i dalje leti iz bg za grcku ili je kalirao? sajt im je sranje i ne radi im online booking ili ja nesto lose radim.
Olymic Air, da - samo ne svim danima.screenshot20130508at114.png
Link to comment

Da li je neko skoro leteo iz Severne Amerike (ili nekog drugog kontinenta) za BG preko Amsterdama ili Pariza koristeci KLM ili AF i onda JAT za poslednju konekciju do BG? Da li je JAT partner u Sky Team? Da li moze od pocetne destinacije da se dobije boarding pass i da checked luggage ide skroz do BG?Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Kako se kupuju karte za Australiju? Odakle poceti? :) Jbg, gledao sam na expediji i edreams (daje iste opcije), ali mozda za ovako duge letove ima posebna neka fora, sta znam.

Link to comment
Da li je neko skoro leteo iz Severne Amerike (ili nekog drugog kontinenta) za BG preko Amsterdama ili Pariza koristeci KLM ili AF i onda JAT za poslednju konekciju do BG? Da li je JAT partner u Sky Team? Da li moze od pocetne destinacije da se dobije boarding pass i da checked luggage ide skroz do BG?
ako je let za japan relevantan, ja sam leteo AF-om pre par nedelja. iz beograda dobijas full boarding pass do konacne destinacije ali ne i u tokiju - JAT-ovu boarding kartu dobijas na terminalu 2D ako se dobro secam. prtljag je medjutim cekiran do beograda tako da nema cimanja. obrati paznju da imas security check u parizu u presedanju tako da ne mozes da nosis tekucine, pica i slicno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...