Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

da li jos uvek vazi u jatu posle 4 kupljene karte 5. besplatna?
Nije 4, nego 5 (3 u biznis klasi). Moraju da budu u roku od 12 meseci jedna od druge. Dakle ako je prva, lupam, 25. januara ove godine, moras imati poslednje povratno putovanje 25. januara sledece. Sve je isto kao i ranije samo sto umesto da sad saljes brojeve karata u nako Jatovo predstavnistvo, popunjavas na tom sajtu sam, pa kada ti aplikacija izbaci da imas pravo na kartu, zoves kol centar pa im izdiktiras tvoj freq. flyer broj i kazes kada bi hteo da putujes. I da, besplatna karta znaci da ipak moras da platis aerodromske takse, sto varira od destinacije do destinacije. Nekada su za "besplatne" karte naplacivali i naknadu za gorivo (fuel surcharge), ali to vise ne rade. Dakle sada je stvarno karta, bar sto se Jata tice, besplatna (oni ti nista ne naplacuju). Takodje, nekada si mogao besplatne karte da pomeras (menjas datume) neograniceno bez naknade, ali od nedavno se to naplacuje, ja mislim 25 evra.Inace, ne trebaju ti nikakva muda da letis jatom ovih dana. Posto su njihovi avioni prastari, prolaze trostruke provere po evropskim aerodromima (svaka ogrebotina se gleda, bukvalno), a posto je nocna mora prosecnog jatovog "dispecera" da mu avion ostane preko noci na stranom aerodromu (to kosta), to znaci da avioni polecu isto tako besprekorno ispravni i iz Beograda. Edited by hazard
Link to comment
hvala.fantasticno im to funkcionise. prvi link koji sam kliknuo sa te stranice. svakako sam se uvek divio svakom ko ima muda da leti sa njima.tVIVwYQ.png
Ne bih se ja mnogo uzrujavao zbog toga. Desava se i mnogim ozbiljnijim sajtovima od Jata.
Link to comment
Nije 4, nego 5 (3 u biznis klasi). Moraju da budu u roku od 12 meseci jedna od druge. Dakle ako je prva, lupam, 25. januara ove godine, moras imati poslednje povratno putovanje 25. januara sledece. Sve je isto kao i ranije samo sto umesto da sad saljes brojeve karata u nako Jatovo predstavnistvo, popunjavas na tom sajtu sam, pa kada ti aplikacija izbaci da imas pravo na kartu, zoves kol centar pa im izdiktiras tvoj freq. flyer broj i kazes kada bi hteo da putujes. I da, besplatna karta znaci da ipak moras da platis aerodromske takse, sto varira od destinacije do destinacije. Nekada su za "besplatne" karte naplacivali i naknadu za gorivo (fuel surcharge), ali to vise ne rade. Dakle sada je stvarno karta, bar sto se Jata tice, besplatna (oni ti nista ne naplacuju). Takodje, nekada si mogao besplatne karte da pomeras (menjas datume) neograniceno bez naknade, ali od nedavno se to naplacuje, ja mislim 25 evra.Inace, ne trebaju ti nikakva muda da letis jatom ovih dana. Posto su njihovi avioni prastari, prolaze trostruke provere po evropskim aerodromima (svaka ogrebotina se gleda, bukvalno), a posto je nocna mora prosecnog jatovog "dispecera" da mu avion ostane preko noci na stranom aerodromu (to kosta), to znaci da avioni polecu isto tako besprekorno ispravni i iz Beograda.
fala, tako su i rekli jesenas, da ne mora nista da se doplati, cela karta dzabe. provericu to kod njih sutra.
Link to comment

he izgleda da sam ja jedina koja nema problem s JATommislim, bilo je kašnjenja ohoho, ali to je realno jedino što mi se glupavo događalo s njimapri čemu je više od 50% kašnjenja bilo unapred najavljeno mejlom :D (to je verovatno ta priča kad se proronđi avion pa moraju da promene i avion i vreme)

Link to comment

Mistake fare, iz Budimpeste!!Definitivno radi Expedia, mozda i neki drugi sajtovi.

AF Premium Eco BUD-SCL €590ai Outbound flight has to be between 1 Jul and 20 Aug. 
It can also be between 22 Dec and 31 Dec. 
And for 75 EUR you can make it work for EZE and some other SAm destinations.

Link to comment
he izgleda da sam ja jedina koja nema problem s JATommislim, bilo je kašnjenja ohoho, ali to je realno jedino što mi se glupavo događalo s njimapri čemu je više od 50% kašnjenja bilo unapred najavljeno mejlom :D (to je verovatno ta priča kad se proronđi avion pa moraju da promene i avion i vreme)
Nemam ni ja problem sa Jatom. Letim sa njima nonstop (dvaput mesecno u proseku). Jeste da kasne, ponekad vise od 20 minuta. No cesto i stizu po 10ak minuta ranije. Sve zavisi od doba godine. Najgore je u sezoni, jer onda idu carteri, a oni rade gomilu cartera jer im je to najveca zarada, a onda nemaju dovoljno aviona, i onda kada na jednom letu bude kasnjenje, ceo red letenja se ispomera, a kada se avion pokvari, onda nastaje totalni haos i otuda one horor price o Jatu koji kasni po 4-5 sati...mislim, desavalo se i meni to, ali meni je to 1 u 20 letova...naravno, vecina ljudi putuje po jedanput-dvaput godisnje (a ne kao ja ili jms :D), i to naravno po pravilu u sezoni (letnjoj ili zimskoj), i onda je naravno velika verovatnoca da ces ubosti neki horor-let.
fala, tako su i rekli jesenas, da ne mora nista da se doplati, cela karta dzabe. provericu to kod njih sutra.
Placas jedino aerodromske takse. Na relaciji Beograd - Cirih npr. za tu besplatnu kartu moras da platis oko 40-50 evra - to su samo aerodromske takse, nista Jat ne naplacuje. Sad, BGD takse su oko 20 evra, tako da ostatak zavisi od destinacije.I da, ova online aplikacija za unosenje karata je debilna, ko da je neko radio u File Makeru pre 10 godina, i uzasno je spora. Tako da nemoj da te buni ako cekas 5 minuta da ti se ucita - nije se zaglavila...
Link to comment
  • 3 weeks later...

trebaju mi 3 povratne karte peking-nyc, 18-20 maja - prva nedelja juLa.najbolje na newark. ne mogu da nadjem nista ispod 1050 usd.posto je za zenu i klince, gledam samo non-stopna kayak.com daje 1050usd nezavisno da li je let sutra ili za 3 meseca, a koliko mi je poznato za avio karte vazi pravilo da je jeftinije ako kupujes ranije. zato se nadam da se za drugu polovinu maja moze naci jeftinijeany ideas?inace, sta ima jms :lolol:

Link to comment

Za EWR leti samo United. Jedini drugi direktni let za NYC je Air China do JFK-a. Sve ostale varijatne su sa presedanjem.Sto se tice cene, ne verujem da ces naci nesto jeftinije [non-stop], jer tebi treba fareclass gde je ovo [minimum] jedno od pravila:

TRAVEL FROM LAST STOPOVER MUST COMMENCE NO LATER THAN 2 MONTHS AFTER DEPARTURE FROM FARE ORIGIN.
Takodje, ja se ne bih uzdao previse u Kayak, klikni na cene i na linkove gde kazu da to moze da se kupi. Ja vidim za [okvirno] te datume malo vise, oko US$ 1270.Kod mene nista posebno, 4 leta Alitaliom proslog vikenda, svi manje/vise na vreme + prtljag se nije izgubio, za 3 su vec stigle i milje.Za mesec dana prvi izlet u Juznu Ameriku i bar dve nove avio kompanije: TAM i LAN.
Link to comment

txn jms. na sajtu uniteda mi daje istu cenu, tako da mislim da kayak ne laze.ja sam letio TAM-om u biznis klasi po ceni ekonoma, ne secam se zasto, bilo pre 3 godine. stjuardese nisu znale da beknu engleski, to mi je cudno bilo. i znam da cesto menjaju gejtove na aerodromima u sp i riju, nemoj previse da se opustas i pijes caipirinhu u tim tvojim biznis lounges ;)gde sve planiras da letis?

Link to comment
gde sve planiras da letis?
Za sada SP [day trip] i Lima.Sad cu za vikend da vidim da ubacim jos nesto, posto povratni let iz Lime je 6 dana po dolasku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...