Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

danas sam saznao da je jedan PPPovac došao iz vašingtona u beograd bez prtljaga. ostao mu u parizu. isto se dogodilo i mojoj gospođi na putu za oslo. da li je pariz nešto posebno po tom pitanju? pa da se izbegava.
Ja sam jedini problem sa prtljagom na interkontinentalnim letovima imao na LHR. I to sam jos imao 2 sata izmedju letova, tako da ne znam kako nisu stigli da prebace prtljag. Leteo sam kroz CDG, FRA, i MUC sa mnogo kracim layoverom i nikad nije bilo problema. Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
ja ne volim letenje i aerodrome, i nikada ih nisam...nisam znao da su to sve skracenice za aerodrome. i nisam znao da im tepate ovde dunjo :P
Eh te skracenice bar imaju smisla, stvarno je skracenica od imena aerodroma, grada, ili opstine/mesta u kom je aerodrom, a sad ti provali npr. da je YYZ - Toronto (Lester B. Pearson International), YUL - Montreal (Pierre Elliot Trudeau International), a YYC - Kalgari... :D
Link to comment

kad smo vec kod skracenica, meni se bas dopada to sto beogradski aerodrom ima web adresu beg.aero i mislim da bi to bas bilo super da svaki aerodrom ima takvu adresu. moze i jos neku pa da se preusmerava, al da uvek mozes da ukucas kod i .aero i dobijes sajt aerodroma :)

Link to comment
Eh te skracenice bar imaju smisla, stvarno je skracenica od imena aerodroma, grada, ili opstine/mesta u kom je aerodrom, a sad ti provali npr. da je YYZ - Toronto (Lester B. Pearson International), YUL - Montreal (Pierre Elliot Trudeau International), a YYC - Kalgari... :D
Kanadske jesu malo specificne, ali su i povezane sa nazivima mesta u dosta slucajeva [ne i YYZ i YUL]:YOW [Ottawa], YVR [Vancouver], YTO [Toronto] i sl.
Link to comment

Hejt za evropske aerodrome po pitanji wifi interneta. Osim Beca, gde god sam bio traze placanje (evo me u Minhenu gde imate 30 min. dzaba, posle toga plati) dok sam i u Torontu i Montrealu imao neogranicen besplatan net...

Link to comment
Hejt za evropske aerodrome po pitanji wifi interneta. Osim Beca, gde god sam bio traze placanje (evo me u Minhenu gde imate 30 min. dzaba, posle toga plati) dok sam i u Torontu i Montrealu imao neogranicen besplatan net...
U Budimpesti ima za dz. i odlican je.Ja u Minhenu nisam skontao ni tih 30 min :o
Link to comment

U Budimpesti ceo terminal T1 je pokriven wifi signalom, na T2 samo deo zgrade nakon bezbednosne kontrole (ili je tako bilo prosle zime?).Ataturk u Istanbulu je pokriven signalom, ali kvalitet prenosa ume da bude ocajan. Dovoljno za IM, za ozbiljan surf nikako.Madrid i Barselona 15 minuta free wifi via kubiwireless. Na ostalim aerodromima u Spaniji nema za dz.U Nemackoj 30 minuta free wifi via T-Mobile, mada mi se dva puta u proteklih godinu dana desilo da je wifi bio dostupan za dz i po nekoliko casova na aerodromu u Hanu (Frankfurt).

Link to comment
U Budimpesti ceo terminal T1 je pokriven wifi signalom, na T2 samo deo zgrade nakon bezbednosne kontrole (ili je tako bilo prosle zime?).Ataturk u Istanbulu je pokriven signalom, ali kvalitet prenosa ume da bude ocajan. Dovoljno za IM, za ozbiljan surf nikako.Madrid i Barselona 15 minuta free wifi via kubiwireless. Na ostalim aerodromima u Spaniji nema za dz.U Nemackoj 30 minuta free wifi via T-Mobile, mada mi se dva puta u proteklih godinu dana desilo da je wifi bio dostupan za dz i po nekoliko casova na aerodromu u Hanu (Frankfurt).
Složio bih se sa ovom konstatacijom. Uglavnom se ili plaća ili je signal očajan. Kada se na aerodromu sve naplaćuje, i to papreno (od pakovanja prtljaga, pa preko pića i obroka, do suvenira), nikada mi neće biti jasno zašto barem "vajrles" internet nije besplatan ...Ah, taj kapitalizam. Koliko je predivan u nekim segmentima, nekad baš ume da smori sa svojim insistiranjem da sve mora da se plati... Edited by stoka
Link to comment
Ataturk u Istanbulu je pokriven signalom, ali kvalitet prenosa ume da bude ocajan. Dovoljno za IM, za ozbiljan surf nikako.
domaci terminal ima sve za dz, internacionalni ne :s_dj:
Link to comment
Hejt za evropske aerodrome po pitanji wifi interneta. Osim Beca, gde god sam bio traze placanje (evo me u Minhenu gde imate 30 min. dzaba, posle toga plati) dok sam i u Torontu i Montrealu imao neogranicen besplatan net...
na atinskom imas na raspolaganju i kompjutere i free net. doduse ograniceno na nekih 15-20min, al mozes opet ponovo :D
Link to comment
ceka se jms-a da izbaci svoju statistiku za free wifi. ukljucujuci info kod kojih gate-ova je najbolji signal i kako sve to mozete dobiti za dzabe
Tesko, kad jms uglavnom rabi [free] wifi u laundzu :sleep:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...