Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja upisala N/A (cekirala se u ponedeljak)i pustili me u avijon :D(mislim da ne treba da se tripujete se oko tih stvari, posebno ne za evropske letove)Inace, genijalci na pasoskoj kontroli u Ajndhovenu pogresno podesili datumar, pa su mi (kao verovatno i drugima) stavili datum ulaska 12. umesto 11.7. :Hail:

Link to comment
Inace, genijalci na pasoskoj kontroli u Ajndhovenu pogresno podesili datumar, pa su mi (kao verovatno i drugima) stavili datum ulaska 12. umesto 11.7. :Hail:
I can beat that! Usao u Sengen avionom iz Engleske:dgjnsj.jpgi izasao trajektom 4 dana kasnije :Dr7j241.jpgWhat's one year between friends...
Link to comment

idem u USA krajem jula /via Amsterdam/ (hvala jms-u na pomoći oko izbora leta i kompanije :heart: ) pa me zanima treba li nešto posebno da znam u vezi sa security issues prilikom ulaska u Ameriku a da se bitno razlikuje od evropskih propisa.znam da bi ona uopštena pravila oko liquids, prtljaga its trebalo da budu slična. ima li nešto da je bitno strožije?

Link to comment

Ja nisam primjetio razliku. Doduse na izlazu su me smarali zbog parfema (Black XS, 100ml ali je bocica dosta velika) i drugu oduzeli grickalicu :lol:

Link to comment
idem u USA krajem jula /via Amsterdam/ (hvala jms-u na pomoći oko izbora leta i kompanije :heart: ) pa me zanima treba li nešto posebno da znam u vezi sa security issues prilikom ulaska u Ameriku a da se bitno razlikuje od evropskih propisa.znam da bi ona uopštena pravila oko liquids, prtljaga its trebalo da budu slična. ima li nešto da je bitno strožije?
Prvo, ne znam da li vazi za zemlje za koje postoji vizni rezim da ti treba ESTA (travel authorization), pretpostavljam da ne. Kada budes praznila dzepove, izbaci sve. Meni jednmom greskom ostao deo papirica od zvake (onaj sto lici na foliju, pa je zazvizdao detektor. Posle mogao da biram ili na onaj full body scan ili full body search. Da sam skuzio da ce me ona lepa cica obraditi na full body search, isao bih tamo umesto na scan, ali dobro. Budi ljubazna i opustena i takvi ce biti i oni. A ako te i izdrkavaju, ti ih razoruzaj osmehom :)Gde ides u USA, i ja idem krajem Jula na dve nedelje?
Link to comment
Prvo, ne znam da li vazi za zemlje za koje postoji vizni rezim da ti treba ESTA (travel authorization), pretpostavljam da ne.
Ne, to je samo za zemlje koje su u VWP-u [visa waiver programme]E, taman si ti ispisao par stvari koje sam ja hteo, pa ja mogu samo da kvotujem :D
Kada budes praznila dzepove, izbaci sve. Meni jednmom greskom ostao deo papirica od zvake (onaj sto lici na foliju, pa je zazvizdao detektor.
Meni su pravili jednom problem [mislim, Boston, bese] da izvadim svu elektronsku opremu iz rucnog prtljaga.
Posle mogao da biram ili na onaj full body scan ili full body search.
Na nekim aerodromima/terminalima u US ili u Evropi za letove prema US, imas obavezan ovaj 'full body scan' , mada ako se protivis istom, [negde]mozes da trazis da 'opt out', ali onda ce da te ispipaju vrlo detaljno.
Link to comment
jms, pomagaj :)Vracam se iz LAX za AKL sam, znaci sa mojim silver statusom, nix lounge. Vredi li jos ona ponuda za pass?
Ofkors.Sibni postansku adresu na PM, saljem odma'.Ako znas u kom ces hotelu odsesti mogu da ti posaljem i tamo jedan, pa gde prvo stigne.
Link to comment
Prvo, ne znam da li vazi za zemlje za koje postoji vizni rezim da ti treba ESTA (travel authorization), pretpostavljam da ne. Kada budes praznila dzepove, izbaci sve. Meni jednmom greskom ostao deo papirica od zvake (onaj sto lici na foliju, pa je zazvizdao detektor. Posle mogao da biram ili na onaj full body scan ili full body search. Da sam skuzio da ce me ona lepa cica obraditi na full body search, isao bih tamo umesto na scan, ali dobro. Budi ljubazna i opustena i takvi ce biti i oni. A ako te i izdrkavaju, ti ih razoruzaj osmehom :)Gde ides u USA, i ja idem krajem Jula na dve nedelje?
nisam ja mnogo problematična mada me je u Londonu kontrolor izvadio iz reda (od 50 ljudi baš mene!) i radio neke ''testove'' na roll-onu, sjaju za usta i sličnim sitnicama koje sam uredno držala u providnoj kesi. na moje pitanje što baš mene, jesam li nešto specijalno sumnjiva ili.. kaže ''randomly''. mrš, jebote, svi me gledali kao da sam krimos.inače, biću 4 nedelje na istočnoj obali, od Virginia Beacha do NYC-a (a možda i do Floride stignem).
Link to comment
nisam ja mnogo problematična mada me je u Londonu kontrolor izvadio iz reda (od 50 ljudi baš mene!) i radio neke ''testove'' na roll-onu, sjaju za usta i sličnim sitnicama koje sam uredno držala u providnoj kesi. na moje pitanje što baš mene, jesam li nešto specijalno sumnjiva ili.. kaže ''randomly''. mrš, jebote, svi me gledali kao da sam krimos.
Licna obzervacija je da jeste random u UK, mene zakaci jednom u 10-12 letova.
Link to comment
idem u USA krajem jula /via Amsterdam/ (hvala jms-u na pomoći oko izbora leta i kompanije :heart: ) pa me zanima treba li nešto posebno da znam u vezi sa security issues prilikom ulaska u Ameriku a da se bitno razlikuje od evropskih propisa.znam da bi ona uopštena pravila oko liquids, prtljaga its trebalo da budu slična. ima li nešto da je bitno strožije?
Pravila su ista. Jedino ima mala stvar ako posle ulaska u USA nastavljas dalje (ne izlazis napolje na prvom aerodromu u USA na koji sletis), opet prolazis kroz kontrolu, i ako si kupila nesto u duty free sto je liqid/gel ti posle carinske kontrole lepo izvadis to iz rucnog prtljaga i stavis u checked, pre nego sto opet checkiras to, da te ne bi zezali na kontroli. Mislim, nevidjena glupost, jer na nekim aerodromima je TSA checkpoint odmah ali odmah iza pasoske/carinske kontrole i znaju da ko tu dodje da je upravo prosao CBP i pre toga najmanje jedan jos security checkpoint negde u Evropi/Aziji/wherever i opet te zezaju kao da si dosao sa ulice. Ali tako je kako je. I da, vadi sve, ali BAS SVE iz dzepova, celofan od zvakace gume ili neki racun u dzepu je dovoljan da te posalje na body search/patdown.
Link to comment

Zna li neko od svetskih putnika, da li je dozvoljeno napuštati aerodrome u EU tokom tranzita? Konkretno, imam jedno 8h u Milanu u povratku iz Portoa u Bg. Kontam da nije problem, s obzirom da nam ne treba viza i da je originating flight isto iz EU. Naravno, jasno je da mora da se prođe pasoška i ine kontrole na izlasku/ulasku.Izvinjavam se ako je već bilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...