Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

US Airways, tj regionalni operatori.
Ako jos uvek imas NZ Elite status, trebalo bi da mozes da izvuces extra legroom mesta za dz. [ako letis u Y]Sto me podseti: znas li ti tu kod tebe nekog NZ Silver-a? Imam dve propusnice za NZ lounge [ali samo za Silver members]. Pokusavam vec mesecima na FT da ih zamenim za neke milje/bilo sta drugo, ali ne ide - 'ajd' bar da usrecimo nekoga :D
Link to comment
Tajmir :D leti sezonski za Tivat [i nekoliko destinacija u Egiptu i Grckoj].
to je ta ekipa: tajmir, yamal, nordstar...predpostavio sam da u moskvi konsoliduju turiste sa severa i dalje na more, ali u avionu vecina putnika bili moskvici.
Link to comment
Kako najjeftinije da stignem do Nairobija?
Condor?Ili daj datume i moguce polazne aerodrome sta sve ima. Edited by jms_uk
Link to comment
E, hvala. Nisam se setio da pogledam Condor, trazio sam preko airarabia. Datumi negde u septembru, nedelju dana...
uf, dobro je. ja mislio da posle dubaija, kijeva (ili bese nesto drugo iz tog kraja) i beca treba da pisemo na zadatu temu prednosti i mane zivota u...btw, pogledaj opodo.de ;)
Link to comment

Koliko vidim na brzaka - ispod €600 i nema nesto izbora :(Turkish [Cologne-Istanbul-Nairobi] je najjeftinije.Posle idu Ethiopian, Emirates...Condor je €620, direktno.

Link to comment
u junu bilo i tesko sletanje na domodedevo zbog uragana u moskvi, relativno mali avion (foker) pa se propadanje zestoko osetilo, bilo je uzdaha po salonu. sto je najgore propadao je prilikom manevrisanja na alt 2-3000m.
nevezano za tvoje konkretno iskustvo - da li neko zna kojom se brzinom prosecno propada? Edited by Zverilla
Link to comment

ajmo to malo preciznije, Dzejmse :)ako hoces da ti je ugao udobna 3 stepena, standardno u putnickoj avijaciji, pomnozi brzinu letelice, u cvorovima, sa 5, i dobices brzinu propadanja (rate of descent) u stopama. znaci ides 300 cvorova, rate of descent je 1.500 f/min.ako hoces da pri ovom uglu sidjes sa 15000 fita na 10000 fita, i brzina ti je 300 cvorova, uzmi 5 iz razlike od 5000 fita i pomnozi sa 3 sto ti kaze da treba da pocnes spustanje na 15 nautickih milja od tacke na kojoj treba da si na 10000 fita.spustanje od 2.500 f/min je malo divljacko, cini mi se, mozda gresim

Link to comment
spustanje od 2.500 f/min je malo divljacko, cini mi se, mozda gresim
2000 je blize proseku, ali zavisi sve naravno od avio kompanije, aerodroma, pilota, vremenskih uslova i dr.Generalno, vrlo grubo, govoreci, postoje dve varijante spustanja [bar iz mog iskustva]: postepeno, stabilni rate of descent koji pocinje dalje od aerodroma; i ono brze, kad stignu skoro do/iznad aerodroma i onda pomocu 'S-bends' gube visinu brze.
Link to comment

Hate za AirNZ (jedan od retkih), idem do USA krajem Jula i sektor ok AKL do SFO ne mogu da iskoristim poslednji complimentary upgrade za business premier klasu... A kako je ta ruta sa 744 umesto sa super modernim dizajnom 773 koji leti za/od LAX, bice smaranje u premium economy. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...