Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa to, jer ako nekoga po sletanju carina vrati/ne dopusti ulaz zbog nemanja vize/ispravnog pasosa, onda avio kompanija placa kaznu od $10,000, itd.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Tražim poslednjih dana neku povoljnu varijantu do Lisabona, i odjednom se juče pojavila Alitalia sa duplo jeftinijim kartama od najjeftinijih do tada ponuđenih. Jel ima neki catch ili neki ozbiljniji razlog za izbegavanje?

Link to comment

Dešava se to i sa ostalim kompanijama... Meni jednom slučajno uletela Lufthansa drito za Minhen dobrano jeftinija od Wizza za Memingen... sve je bilo u najboljem redu.

Link to comment

Hvala :)..nisam baš dobro formulisala pitanje. Više me interesuje Alitalia - ne znam zašto mi ne ulivaju poverenje. Čekam da čujem nešto pozitivno, pa da prelomim pametno :D

Link to comment

TAP je apsolutno najpovoljniji do Lisabona. Prošle godine su nas karte izašle preko 50% jeftinije nego preko bilo koje druge kompanije.

Link to comment

Za preiod koji meni treba (septembar) TAP je više nego duplo skuplji od Alitalie. A već sam čula da su za Lisabon najpovoljniji. Zato mi i nije jasna ova cena Alitalie, pa sam htela da čujem da li postoji neki razlog zbog kojeg ih treba izbegavati.

Link to comment
Za preiod koji meni treba (septembar) TAP je više nego duplo skuplji od Alitalie. A već sam čula da su za Lisabon najpovoljniji. Zato mi i nije jasna ova cena Alitalie, pa sam htela da čujem da li postoji neki razlog zbog kojeg ih treba izbegavati.
Tresko ce da ti kaze da su sanse da ti izgube prtljag nekih 99% :DJa sam leteo njima samo dvaput, i to samo jednom sa cekiranim prtljagom koji je stigao kada i ja.Takodje, vrlo moguca kasnjenja.Generalno, evropska [mainline/legacy] kompanija kao i vecina drugih - nece biti neki preterani komfort za te letove do 2-3 sata, ali ces stici [a mozda i na vreme :D].
Link to comment

Takodje, ako neko hoce/moze u Toronto u junu, nova charter kompanija ima par jeftinih letova, prvih par dana!

Sunwing, a Canadian charter carrier, has two one-way flights from Portugal to Toronto on for silly prices.June 19: Porto to Toronto is $35 CanadianJune 21: Lisbon to Toronto is also $35These will originally show up for $75, but on the credit card page they are reduced to $35.These are the first flights of the year from Portugal from Sunwing, so I'm guessing they are currently quite empty. So if you don't mind the cramped planes and low luggage limits, you can grab quite a good deal.http://www.sunwing.ca
Link to comment
Više me interesuje Alitalia - ne znam zašto mi ne ulivaju poverenje.
cuj zasto... zato sto kasne, strajkuju, kasne, gube kofere, kasne, kasne, gube kofere uvek i onda ih sam juris danima, kasne, kasne.mrzim al italiu od kad sam imala filmski sprint u rimu... godinama posle isla (u italiju) svim mogucim kompanijama samo to cudo da izbegnem.elem,southwest us avio kompanija kojom sam upravo doletela sa midveja (cikago) na long ajland. \imaju znak sa cetiri zlatne linije levo i desno od kruga, u kome je srce.nije pravo putnicko pitanje, al me zanima da li je covek koji prica viceve, salika se i duhovituje veci deo puta nekakva maskota kompanije, stjuart sa komedijaskim pedigreom, ili prosto danasnja slucajnost?unsure.gif
Link to comment

prosle nedelje sam imao celodnevno druzenje sa carinskim sluzbenicima na seremetjevu. 7-8 puta godisnje putujem na relaciji peking-moskva i uvek nosim 50-100kg uzoraka. na ruskim aerodromima se u zelenom koridoru posebna paznja obraca na kineske letove (ili kako carinici vole da im tepaju "kosooki let"). instrukcija je da se svi putnici provere kroz skrinere, sanse da se prodju bez provere su minimalne. ja vec 4-5 godina uvek pronesem sve sto imam. imam svoj sistem koji sazeto moze da se opise da me ne interesuju uzorci koje nosim, ne mislim davati mito, deklarisati, samo ako se pleni roba izvolite napraviti protokol koji je obavezan po zakonu. oni tu popizde i puste me, iako sam vise puta pisao neke izjave i bilo mi je receno da cu sledeci put fasovati "arest" (na ruskom "arestovat" moze da se primeni i za uzorke (zapleniti) i za ljude). nisam detaljisao na sta se misli, da ne cackam mecku.ima jos jedan detalj. po ruskim zakonima je lakse proneti uzorke/robu ako je za licno koriscenje. e sad, kad imas dva puna kofera sa praskastim materijama ili 137 aroma komponenti i naivno izjavis kako ja eto volim da pravim razne arome, pa to kuci mesam, carinici te gledaju sa izrazom lica "dobro decko, da li ti mislis da smo mi bas toliki debili"/ ili kako objasniti kada nosis rezervne delove za masine (homogenizatori/destilatori/reaktori i sl)i tako godinama, u centrali u moskvi vec navikli i smatraju da je to prosto i lako, ali kada su isti ti bili u pekingu i dvoje u povratku poneli 80kg uzoraka, ostali su na carini od 15h do 01h, fasovali administrativne kazne po 1700usd i zaplenili im 3 kofera, tako da sam morao ici osloboditi robu, vratiti je u kinu i ponovo je vratiti u rusiju. iskoristio da odem kuci za vikend i provedem par dana sa mojima. problem je sto sam upoznao celu smenu na seremetjevu, ali sreca pa moskva ima 5 aerodroma, od kojih na 2 slecu so called kosooki letovi. vratio sam uzorke preko domodedeva, imao srecu da je paralelno bio let iz londona, ja sam se prishljamcio njima i pravio se englez, tako da me nisu dirali preko zelenog koridora.mastam da letim makar jednom kao normalan covek.NsOKk.jpg

Link to comment
nije pravo putnicko pitanje, al me zanima da li je covek koji prica viceve, salika se i duhovituje veci deo puta nekakva maskota kompanije, stjuart sa komedijaskim pedigreom, ili prosto danasnja slucajnost?unsure.gif
FA. Nisu svi takvi, ali ih kod Southwest-a ima dosta.
Link to comment

i onda kazu - ne valja beogradski aerodrom i nasi taksisti!

Taxi – Stockholm has terrible problems with private small taxi companies who overcharge non-locals as a consequence of market deregulations. There are three "normal" taxi companies that we recommend: Taxi Stockholm, Taxi Kurir or Taxi 020, (phone numbers 08-15 00 00, 08-30 00 00 and 020-20 20 20 are written on the hub and doors). Price: around 450 – 550 SEK – ask for a fixed price before you enter the car. I am serious about the taxi warning – check the price first and use only the recommended companies. You might end up paying anything from 9000 to 38 000* SEK for a 500 SEK trip and what is worse is that it is legal because of the deregulation
(putujem na neki sastanak u stokholm, ovo je napisala sekretarica u listi kako stici do... )*oko 4200e
Link to comment
i onda kazu - ne valja beogradski aerodrom i nasi taksisti!(putujem na neki sastanak u stokholm, ovo je napisala sekretarica u listi kako stici do... )
Za one koji ne idu na sastanke - bus 583 do poslednje stanice [Märsta], pa voz do centra. Npr. 3 day travelcard - 230 kruna.Ovo za 38k mi je neverovatno - moze se doleteti biznis klasom iz Amerike [povratna karta] za tu kintu... :huh: Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...