Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Konacno potvrdjena i izdata karta London-Almaty-London!Je li neko leteo njima?
Neki Rusi (iz Kazakhstana) u Bangkoku su mi rekli da se cude sto je ta firma banovana sa EU neba. Izgleda da je to proslo ako si dobio kartu iz Londona sa njima.Edit: sad vidim, to su se oni nesto zeznuli, jedino ta Kazakh firma nije banovana. Secam se da su bili jako zadovoljni (zato se i cudili) a to i nije kratak let. Edited by Yoyogi
Link to comment

Da, oni su jedina KZ avio kompanija koja nema ban za letenje u EU.Ja cu njima samo 50 minuta do Bishkeka. Plus tesko da ce Embraer da pokrije tu razdaljinu [bez dopune goriva par puta ;)]Od/do Londona idemo necim malo vecim :)bmiairbusa330.jpgOdnosno to je trenutna situacija. bmi ce biti prodat British Airways-u krajem marta i niko jos ne zna sta ce biti sa njihovim avionima, rutama, kartama i dr. :unsure:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Prvi put letim preko wizz-aira i tek sad videh da sam pri popunjavanju podataka za devojku ostavio MR umesto MS. Doduse to je tek confirmation a check in davanje broj pasosa i ostalih podataka tek treba da uradim i to najranije 7 dana pre leta.Pa me zanima da li ce da zezaju na aerodromu zbog ovoga? Posto sistem trazi 40e po promeni imena osobe po letu a u FAQ kazu da menjaju typos and mistakes za dzabe ali da ih trebas obavestiti putem telefona sa popularnim 041 cenama po minutu.

Link to comment

Takodje. Meni su tako par puta upisali "MRS" umesto "MR" ali posto je bilo isto ime, broj pasosa i tako to nisu na to obracali paznju.Btw jedini koji bas mozda obracaju paznju na te detalje su Amerikanci. Jedanput sam kupujuci Jatovu kartu obrnuo ime i prezime. U Beogradu je tip na salteru samo rekao "a! obrnuli vam ime i prezime" i nastavio sa check-inom, dok mi je u inostranstvu zena na salteru promrljala kako to ne moze bas tako i ipak me cekirala uz napomenu da imam srece sto idem u Srbiju, jer da let za SAD ne bi mogao da se cekiram.

Kupila sam mami kartu za Ameriku i shvatila da ce mozda imati zajeb sa imenom. U pasosu joj u imenu pise "Đ" a ja sam napisala "Dj" u rezervaciji i posto smo vec do sad imali slicnu situaciju samo ne na aerodromu, trebalo je neko vreme da objasnim coveku da su to ista slova kod nas te je sve proslo kako treba...no sad ona ide sama. Pricala sa nekim iz ebookersa/KLMa da li moze da se promeni ime, danas su mi poslali mejl da moze i da ce nas to zadovoljstvo kostati 50 jevreja. Da li da to radim ili da je ubedim da ce sve biti u redu?
Moj kolega je imao slican problem, ima prezime (tursko) sa slovom ü, a njegov nemacko-govoreci poslodavac je po standardnoj nemackoj praksi kada mu je kupovao kartu za Ameriku ime ispisao sa "ue" tamo gde je bilo "ü". Kada je isao u Ameriku, na nemacko-govorecem aerodromu se cekirao naravno bez problema, kada se vracao iz Amerike pravili su mu problem na aerodromu, zasto je drugacije prezime, onda se on ubedjivao sa njima da je to po nemackim pravilima pisanja, da se ü menja sa ue kada ne moze da se ukuca ü, kao sto nije moglo pri kupovini karte, itd. Na kraju je izvukao neku kreditnu karticu ili sta vec gde mu je takodje tako bilo napisano ime i cekirao se.Ako tvoja mama leti iz Beograda, sigurno joj nece praviti problem na cekiranju u Beogradu, onda mozes da zamolis eventualno osoblje na bg. aerodromu da u PNR (passenger name record) njene karte upisu napomenu da je ime napisano sa 'Dj' na karti i da je to isto ime kao u pasosu, ili tako nesto.
Link to comment
inace, strajk na frankfurtskom aerodromu se nastavlja, pa ja sutra moram da letim za kopenhagen iz stutgarta.
kakav strajk? :unsure: mada, vidi datum, resili su to do sada sto posto. nijemci su to.(inace, ja se taman obradovala sto konacno ne letim preko minhena nego frankfurta negde.)edit. pavlle, ne sekiraj se, ja sam bila Mr vise puta Edited by PointTaken
Link to comment
JMS, :Hail: za FlightMemory!Juce sam ubacila sve do polovine 2009. i do tada je bilo 96 sati u vazduhu, al realno, to mi je bilo tek zagrevanje. Cim uhvatim malo vremena, nastavljam :)
ja popunjavam od dec 2010 kada je jms ostavio link ovde. za 16 meseci 53 leta i 165h u vazduhu. to je jedan let svakih 9 dana. pre je bilo i vise, ali sada po kini ferceraju vozovi mnogo brze i cesce ih koristim + vuku me poslom u moskvu, tamo sam proveo prizemljen 5 meseci samo prosle godine (ok, skoknuo 1 ili 2x do mojih u ser/cg/bh)
Link to comment
(inace, ja se taman obradovala sto konacno ne letim preko minhena nego frankfurta negde.)
Ako ides Luftikom, i tamo dobijes autobusku turu celog aerodroma :D
Link to comment
Moj kolega je imao slican problem, ima prezime (tursko) sa slovom ü, a njegov nemacko-govoreci poslodavac je po standardnoj nemackoj praksi kada mu je kupovao kartu za Ameriku ime ispisao sa "ue" tamo gde je bilo "ü". Kada je isao u Ameriku, na nemacko-govorecem aerodromu se cekirao naravno bez problema, kada se vracao iz Amerike pravili su mu problem na aerodromu, zasto je drugacije prezime, onda se on ubedjivao sa njima da je to po nemackim pravilima pisanja, da se ü menja sa ue kada ne moze da se ukuca ü, kao sto nije moglo pri kupovini karte, itd. Na kraju je izvukao neku kreditnu karticu ili sta vec gde mu je takodje tako bilo napisano ime i cekirao se.Ako tvoja mama leti iz Beograda, sigurno joj nece praviti problem na cekiranju u Beogradu, onda mozes da zamolis eventualno osoblje na bg. aerodromu da u PNR (passenger name record) njene karte upisu napomenu da je ime napisano sa 'Dj' na karti i da je to isto ime kao u pasosu, ili tako nesto.
Super, hvala na ovom savetu, nisam imala pojma za taj PNR :)//Palo i meni na pamet da ponese neku karticu sa imenom al sad su joj sve nove i na njima joj stoji "Đ"
Link to comment
Super, hvala na ovom savetu, nisam imala pojma za taj PNR :)//Palo i meni na pamet da ponese neku karticu sa imenom al sad su joj sve nove i na njima joj stoji "Đ"
Je l' ima stari pasos? U starim pasosima pisalo je sa 'dj'. Nek ponese to...Takodje, kako joj stoji znanje engleskog? Ako nije bas dobro, mozda ne bi bilo lose da joj otkucas neko pisamce gde se cela stvar objasnjava.Napises npr. kako si morala da ukucas Djokovic a ne Dokovic, jer bi ti onda pravili probleme u Beogradu, jer postoji prezime Dokovic, sto nije isto kao i Djokovic, ali zato Djokovic jeste isto sto i Đoković...i takodje, nek sacuva boarding pass iz Beograda i sa aerodroma preko koga ide u Ameriku za povratak, da dokaze da se ona cekirala i dosla u Ameriku bez problema... Edited by hazard
Link to comment
Ako ides Luftikom, i tamo dobijes autobusku turu celog aerodroma :D
hehe, imam nekoliko sati do leta za čikago (let za fr je u 6.15 ujutru, a ovaj drugi valjda oko 1 popodne) - pa cenim da mogu opušteno u taj sightseeing.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...