Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Torba inace "zadovoljava" propisanih linearnih 115cm samo je neznatno sira od 20cm.Izvinjenje ako je ovo noob pitanje vec bilo i hvala unapred na savetima :)
Zavisi kog tipa je torba. Najvise paznje poklanjaju ako je koferce [rollerboard] - mali ranac/backpack najlakse prolazi.
Za letove po evropi sigurno nije problem, jedino ne znam ako nema neko specijalno pravilo za USA letove.
Vidi gore. Ja po Evropi vidjam [i kod Lufthanse] da za rollerboard kofere prave problem, pogotovo kad su manji avioni [Embraer, Avro, CRJ]. Pa onda bude gate check-in, i preuzimanje rucnog prtljaga zajedno sa onim cekiranim.
Link to comment
Pa, tu ima da se opari Ryanair.Ionako ima zaludnih aviona tokom zimskog reda letenja, moze da prebaci 30-40 B737 u Budimpestu.Jos, ima da cedi madjarske vlasti za sve besplatno - sletanja, check-in, stajanke, ko zna sta. Od njega zavisi da preuzme ljude iz Maleva, da uopste omoguci rad aerodroma (i njihovog osoblja, da ne ostanu bez posla). Ima odlicnu poziciju da se navata para.
Link to comment
  • 2 weeks later...

putovanje u usa. odlazim iz beograda za cikago, a vracam se iz njujorka za beograd. trebalo bi da sugerisem onima koji kupuju karte sta zelim (a ja ne znam sta zelim - jer nikada nisam letela na taj kontinent. sem da po evropi letim lufthansom).bilo kakve preporuke o tome koje letove/kompanije birati ili izbegavati, kao i o sigurnosnim procedurama na aerodromima tamo (za slucaj da je razlicito od ovog u evropi) su dobrodosle.hvala unapred.

Link to comment
putovanje u usa. odlazim iz beograda za cikago, a vracam se iz njujorka za beograd. trebalo bi da sugerisem onima koji kupuju karte sta zelim (a ja ne znam sta zelim - jer nikada nisam letela na taj kontinent. sem da po evropi letim lufthansom).bilo kakve preporuke o tome koje letove/kompanije birati ili izbegavati, kao i o sigurnosnim procedurama na aerodromima tamo (za slucaj da je razlicito od ovog u evropi) su dobrodosle.hvala unapred.
Ako skupljas milje kod Lufthansa, onda mozes i njima za tamo [ili u kombinaciji sa United Airlines, preko Frankfurta npr.]Ako te stvari nisu bitne, imas razne opcije - zavisi koliko su fleksibilni kupci karte oko cene :)Sto se tice sigurnosnih procedura na aerodromima tamo [a i za tamo] - rigoroznije nego u/po Evropi. Na nekim aerodromima ne mozes da izbegnes 'nude-o-scope', na nekima mozes [ali taj opt-out donosi dodatno ispipavanje].
Link to comment
Ako te stvari nisu bitne, imas razne opcije - zavisi koliko su fleksibilni kupci karte oko cene :)Sto se tice sigurnosnih procedura na aerodromima tamo [a i za tamo] - rigoroznije nego u/po Evropi. Na nekim aerodromima ne mozes da izbegnes 'nude-o-scope', na nekima mozes [ali taj opt-out donosi dodatno ispipavanje].
fleksibilni su.š-šta je nude-o-scope? plašiš me malo... ovde po evropi samo izuvaju čizme... je li to nešto gore?:unsure:
Link to comment
fleksibilni su.š-šta je nude-o-scope? plašiš me malo... ovde po evropi samo izuvaju čizme... je li to nešto gore?:unsure:
scannerjpg-c4220d57d069ebba_large.jpgAko aerodrom ima opt-out opciju, onda bude ovo:tsagrope.jpg Edited by jms_uk
Link to comment

Neki bi rekli da je ovo izbor:tsa2bsetyoufreenews2bco.jpgTakodje, u US, sada imaju i "say your name' game, pre nego sto udjes u ovaj 'security theatre'. Onaj sto pregleda boarding pass i dokumenta trazi da izgovoris svoje ime [posto bi to naravno zbunilo teroristu koji putuje sa laznim identitetom :twak: ]. Nemam pojma kako radi sa ne-engleskim imenima.To je pocelo nekoliko dana posle mog poslednjeg izlaska iz US, tako da nemam iskustva.

Edited by jms_uk
Link to comment
Takodje, u US, sada imaju i "say your name' game, pre nego sto udjes u ovaj 'security theatre'. Onaj sto pregleda boarding pass i dokumenta trazi da izgovoris svoje ime [posto bi to naravno zbunilo teroristu koji putuje sa laznim identitetom :twak" ]. Nemam pojma kako radi sa ne-engleskim imenima.To je pocelo nekoliko dana posle mog poslednjeg izlaska iz US, tako da nemam iskustva.
:heart: hej, puno ti hvala na trudu da mi odgovoriš... nisam ništa od ovog znala, a moj izbor je odavno molestation with radiation.(editor zeza, ovde je pisalo još puno toga)say your name game?može.samo da onaj što me to pita ne bude indijac, jer će da crkne od smeha. moje ime nešto smešno znači na indijskom, zaboravila sam šta.jedva čekam tu avanturu... :) Edited by PointTaken
Link to comment
:heart: hej, puno ti hvala na trudu da mi odgovoriš...
No probs :thumbsup:Sto se tice avio kompanija, ja bih preporucio ili neku s kojom vec imas iskustva za long haul, ili neku skroz novu :)
Link to comment
No probs :thumbsup:Sto se tice avio kompanija, ja bih preporucio ili neku s kojom vec imas iskustva za long haul, ili neku skroz novu :)
djasvi mi se ovaj savet. biraj one s kojima si letela ili one s kojima nisi
Link to comment
No probs thumbsup.gifSto se tice avio kompanija, ja bih preporucio ili neku s kojom vec imas iskustva za long haul, ili neku skroz novu smile.gif
moja iskustva su skromna tj retka.lufthansa od frankfurta do manile (to mi je bio najduži let u životu), i klm od pekinga do amsterdama. al nije uporedivo, pošto sam u klm-u imala onu skupu klasu.@telefon - ne plaćam ja, nego domaćini. oni su i pitali imam li specijalnih želja u pogledu letova i kompanija, pa zato pitam ovde ljude koji o tome više znaju.hvala jms, valjda ću i ja nekad da znam nešto što tebi koristi. hvala puno, zaista :)
Link to comment

Kupila sam mami kartu za Ameriku i shvatila da ce mozda imati zajeb sa imenom. U pasosu joj u imenu pise "Đ" a ja sam napisala "Dj" u rezervaciji i posto smo vec do sad imali slicnu situaciju samo ne na aerodromu, trebalo je neko vreme da objasnim coveku da su to ista slova kod nas te je sve proslo kako treba...no sad ona ide sama. Pricala sa nekim iz ebookersa/KLMa da li moze da se promeni ime, danas su mi poslali mejl da moze i da ce nas to zadovoljstvo kostati 50 jevreja. Da li da to radim ili da je ubedim da ce sve biti u redu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...