Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Lose preveden clanak sa NG - sta je 'najstrasnije' na nekim od ovih sletanja?+ video klipovi izabrani lose [Wellington klip se zove Wildest Crosswinds Landings i vise od pola sletanja su sa nekih drugih aerodroma]

Link to comment
Easyjet loses disability discrimination case in FranceA French court has found the British low-cost airline Easyjet guilty of discriminating against three disabled passengers in 2008 and 2009.The court fined Easyjet 70,000 euros ($90,000, £58,000) for not allowing the unaccompanied wheelchair users onto a plane at Charles de Gaulle airport near Paris, citing safety concerns....The court ordered Easyjet to pay each of the passengers 2,000 euros ($2,500, £1,660) in compensation.
meni je ovo nekako bedna kompenzacija, s obzirom da su ovi ljudi sigurno platili advokata i imali druge troskove, da ne pominjem gubitak zbog ne poleatanja...u svakom slucaju, pozdravljam tuzbu i presudu.
Link to comment
peking - istanbul - sarajevoprvi put sa turkish - ostavili su odlican utisak avion, klopa, servis.
Još nisam korsitio THY na long-haul destinacijama ali za sve regionalne varijante mogu da ti ih najtoplije preporučim. Vrhunska usluga.THY redovno leti za Sarajevo, uvek biraj njih pre nego BHA. Na Beograd su bili stavili B737-800 dok je Jat još uvek sardinirao putnike u ATR-u.
Link to comment
peking - istanbul - sarajevo
Ne znam kakvu si kartu kupio, ali posto je skoro 'last-minute' mozda ima flexibilna pravila koriscenja. Mozda za $50-$75-$100 mozes da napravis stopover u Istanbulu na putu nazad. Ili ako si u manjku vremena da ostane samo transfer, ali sto duzi [do 24h].Just an idea...
Link to comment
Ne znam kakvu si kartu kupio, ali posto je skoro 'last-minute' mozda ima flexibilna pravila koriscenja. Mozda za $50-$75-$100 mozes da napravis stopover u Istanbulu na putu nazad. Ili ako si u manjku vremena da ostane samo transfer, ali sto duzi [do 24h].Just an idea...
svidja mi se kako razmisljas :) kupio sam kartu istog dana kada sam imao let. cena je 700 euro, kraci stopover u istanbulu 21-24 januara ;) moram malo da precesljam ovaj i specijalizovane forume/sajtove da vidim sta mi je raditi dole 4 dana. imam jednog francuza poznanika koji zivi dole, ali ako ne bude u gradu moram biti pripremljen.
Link to comment
Još nisam korsitio THY na long-haul destinacijama ali za sve regionalne varijante mogu da ti ih najtoplije preporučim. Vrhunska usluga.THY redovno leti za Sarajevo, uvek biraj njih pre nego BHA. Na Beograd su bili stavili B737-800 dok je Jat još uvek sardinirao putnike u ATR-u.
jeste turkish odlican. nije me umorilo 10h u avionu. odlicni su im ekrani, imaju ogroman izbor filmova i serija, dovoljno mesta za noge. jedino sto je prizemljenje bilo kao da slecemo na funchal tongue.gif do sarajeva sam uzeo bosance zbog reda letenja naravno. jedini problem tokom puta je bio sto sam morao cekati 3h da se otvori tranzit check in counter bh airlines kako bi presao u duty free zonu. srecom naleteo na poznanika, a i parkirao sam se pored information deska i slusao ruse kako se pate na engleskom. naucio sam da je na sva pitanja jedan odgovor - idite desno, tako da sam i predlozio devojkama da instaliraju tablu sa natpisom "go right" na raznim jezicima ... nisu shvatile moju salu sad.gif
Link to comment
moram malo da precesljam ovaj i specijalizovane forume/sajtove da vidim sta mi je raditi dole 4 dana. imam jednog francuza poznanika koji zivi dole, ali ako ne bude u gradu moram biti pripremljen.
Ima ovde, na putovanjima, jako dobar topik o Istanbulu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...