Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da prijavim ogroman ristepak za Swiss i ZRH :wub: 40 minuta između dva leta u odlasku, 25 minuta (kasnio prvi avion) u povratku, i u oba slučaja i prtljag i ja stigli istim avionom u isto vreme na odredište :)

Link to comment
odakle dokle?mozda je do aerodroma, ne do kompanije :D
To sam hteo da pitam, samo me je mrzelo da editujem :DTesko da su izgubili torbu na letu, verovatnije na aerodromu pre [ili posle] leta.
Link to comment

Minhen-Bec. :) Kofer ostao u Minhenu, stigao je prvim sledecim letom,i odmah ujutro na vrata.Kontam zato sto je bio 1.1 i jedan od zadnjih letova taj dan.PS.Celo vece zezao bolju polovinu kao sa koliko bi bila zadovoljna da nam plate ako ga ne nadju. Naravno rekla je deset puta vecu cifru od realne...

Edited by bags
Link to comment

Danas na Ataturku dolazim regularno na gejt, za redovan THY let po ustaljenom redu letenja, 20 minuta pred poletanje. Na gejtu nikog živog, osim jednog lika koji mi na šaban-engleskom objašnjava da je vreme leta promenjeno i da mogu da se slikam:Gate closed, time changed, check the boards!Check-in bio obavljen pola sata ranije i nije bilo nikakvih promena, pokušavam da objasnim onako sluđen informacijom da mi je avion otišao.No, no, you should check the boards! Gate closed now!Odlazim do najbližeg ekrana da proverim, u mislima već vidim sve komplikacije nastale nekakvom suludom promenom vremena poletanja u zadnji čas, a na ekranu naravno stoji isto vreme. Ono što je zapravo promenjeno je gejt - nova lokacija je totalno na suprotnoj strani terminala, u sveže dograđenom delu, dokle treba dobrih 5-6 minuta trčanja sa laptopom i punim kesama alve, lokuma i ostalih đakonija.Stigoh nekako na pravi gejt, i još se razmišljam da li da im pošaljem mail i upozorim na debilno osoblje koje putnicima otvoreno viče u lice kako su propustili let i baca ih u paniku umesto da im pruži istinitu informaciju ili makar ćuti. Ajde oprostiću im ovaj put jer sam generalno zadovoljan uslugom na Ataturku i nisam imao nikakvih neprijatnosti do sada.

Link to comment

Još jedno brzinsko pitanje (krećem na aerodrom u 5) za čestoletačetm:pročitah onomad da za putnike JATa postoji besplatno "plastificiranje" kofera, te me zanima da li to važi kad ne letim JATom nego (kao u ovom primeru) Lufthansom, a ako nije besplatno, ima li iko ideju koliko košta (ako se uopšte radi)?

Link to comment

Ko pitao, taj i odgovorio:plastifikacija odnosno umotavanje kofera i torbi u plastičnu foliju radi od 05 do 18h, i košta 280 kinti.Motalica se nalazi na krajnjem levom ulazu, kod čekiranja za međunarodne letove.

Link to comment

Pre jedno mesec dana sam rezervisao BEG-EIN i FMM-BEG za smesnu lovu, ispod 50e ukupno. Juce mi wizzair salje mail da sam dobio vaucer u vrednosti od 55e jer sam placao maestrom i kao izvukli me :lol: Ispade da letim za -1oe :D :Hail: :Hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...