Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jedno pitanje vezano za aerodrome - koji je najjeftiniji transfer sa atinskog aerodroma do centra Atine? Pročitao sam na Guglu da je to metro pa me zanimaju neposredna iskustva - gde se kupuje karta, koliko otprilike traje put do centra grada i slično ...

Link to comment
Jedno pitanje vezano za aerodrome - koji je najjeftiniji transfer sa atinskog aerodroma do centra Atine? Pročitao sam na Guglu da je to metro pa me zanimaju neposredna iskustva - gde se kupuje karta, koliko otprilike traje put do centra grada i slično ...
bus je najjeftiniji i mozda najzgodniji. do syntagme ti vozi X95 koji stoji odmah napolju kad se izadje sa terminala. karta se kupuje ili kod vozaca ili na jednom malom salteru na peronu. http://www.athensguide.com/airport.html
Link to comment
bus je najjeftiniji i mozda najzgodniji. do syntagme ti vozi X95 koji stoji odmah napolju kad se izadje sa terminala. karta se kupuje ili kod vozaca ili na jednom malom salteru na peronu. http://www.athensgui...om/airport.html
Hvala! Misliš da metro nije dobra opcija? Ne poznajem dobro Atinu a treba mi neki prevoz sa aerodroma koji najbliže vozi do ulice Pireos u centru Atine ...
Link to comment
Hvala! Misliš da metro nije dobra opcija? Ne poznajem dobro Atinu a treba mi neki prevoz sa aerodroma koji najbliže vozi do ulice Pireos u centru Atine ...
nisam koristio metro pa ne znam. posto ti je pireos ulica u blizini trga omonia onda ti je manje vise svejedno kako ces. X95 ide do Syntagme (cca 1,5km od Pireos ulice), a M3 linija od aerodroma ide direktno do Monastiraki stanice (< 1km od Pireos ulice). od monastirakija mozes jednu stanicu sa M1 do trga omonia. a ako bas imas srece, ovo pisanije ce videti beowl pa ce ti jos bolje reci nego ja. :)
Link to comment
Jedno pitanje vezano za aerodrome - koji je najjeftiniji transfer sa atinskog aerodroma do centra Atine? Pročitao sam na Guglu da je to metro pa me zanimaju neposredna iskustva - gde se kupuje karta, koliko otprilike traje put do centra grada i slično ...
Ja sam isao par puta, uvek metroom. Kartu kupis na samoj metro stanici - vrlo je jasno obelezeno na aerodromu kuda se ide do metro stanice, kada dodjes tamo imas salter gde mozes da kupis karte. Takodje, ako se ne snadjes na aerodromu, ima info salter, sve ce ti objasniti, i dati kartu metro mreze, itd.Metro je po meni super opcija jer mozes da odes do bilo koje bitne tacke u gradu brzo i direktno - ja sam tako isao na Akropolj npr., da potrosim nekih 4-5 sati sto sam imao izmedju 2 leta.Koliko se secam metroom ti do centra treba nekih pola sata, mozda malo duze.Ono sto treba imati u vidu sa povratno putovanje (centar -> aerodrom) je da, koliko se secam, ne ide svaki voz na liniji 3 skroz do aerodroma. Ide tipa svaki drugi ili svaki treci (ja mislim da je za aerodrom isao voz svakih 20ak minuta). Ostali staju na jednoj od stanica linije 3 koja je valjda na ivici grada, pa idu nazad. Ja sam tako usao u pogresan neznajuci, pa sam morao da sacekam 20ak minuta sledeci na toj stanici gde su me izbacili. Vozovi za aerodrom obelezeni su avioncicem, ili tako nesto, a imaju i mesta za prtljag ako dobro pamtim...Inace, wikitravel ume da ima dosta tih korisnih informacija.
Link to comment
Sto volim kad me nacionalni avioprevoznik obraduje pomeranjem redovnog leta u 23h i dolaskom na vekovna ognjista oko 0:50 sledeceg dana, naravno dva dana pred let angry.gif
ufff, već nekoliko puta mi se desilo da nacionalni prevoznik pomeri vreme polaska, doduše obaveste oni mene uredno mejlom par dana pred let, ali <_<jednom se desilo da su pomerili 4 puta :lol:, svaki dan je stigao po mejl da se pomera za još 20-40 minuta...sve u svemu, letove čiji su "planirani" polasci posle 19h se ne usuđujem više ni da pogledam :D
Link to comment
Aerodrom Nikola Tesla rekonstruiše terminal Izvor: Beta Međunarodni aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu započeo je rekonstrukciju zgrade terminala. Projektom je predviđeno da se u tranzitnoj pograničnoj zoni izgradi novih 10.000 kvadratnih metara korisnog prostora i rekonstruiše postojećih 9.000 kvadrata. Na beogradskom aerodromu su istakli da će svi radovi biti finansirati sopstvenim novcem, bez zaduživanja. Realizacija projekta je planirana u četiri faze, a ugovorena vrednost prve faze je 550 miliona dinara (oko 5,5 miliona evra). Završetak prve faze predviđen je za sredinu sledeće godine, kada će biti kompletno rekonstruisan prostor između čekaonica C2 i A6, kažu na Aerodromu "Nikola Tesla". Kako ističu, u poslednjoj, četvrtoj fazi na terminalnoj zgradi biti izgrađen novi, dodatni sprat. Dinamika radova na rekonstrukciji je tako isplanirana da uopšte ne remeti redovnost aviosaobraćaja, pa će se delovi zgrade fazno delimično zatvarati, ali tako da to neće ometati putnike. Aerodrom "Nikola Tesla" je objavio da je u četvrtak, 15. decembra, opslužio tromilionitog putnika u ovoj godini, što je, kako je istaknuto, rezultat koji nije ostvaren pune 23 godine. "Željeni porast od preko 30 odsto putnika za samo dve godine (2009. ostvareno ispod 2,4 miliona putnika), koji je rukovodstvo kreiralo svojom poslovnom politikom, uslovljava i odgovor na potrebe kako aviokompanija, tako i putnika", saopštavaju iz Aerodroma "Nikola Tesla".
Link to comment

Druže JMS i ostali letači, da li je dovoljno 60 minuta (po redu letenja) za tranzit između dva leta u Cirihu ili je previše nategnuto? Oba leta su Swiss...

Link to comment
Druže JMS i ostali letači, da li je dovoljno 60 minuta (po redu letenja) za tranzit između dva leta u Cirihu ili je previše nategnuto? Oba leta su Swiss...
za tebe je dovoljno, ali za prtljag ne znamkazi, kad se budes cekirao za prvi let, obavezno da zalepe onaj ekstra tag
Link to comment

Zavisi i odakle dolazis i gde ides, tj. koliko su gejtovi udaljeni i da li imas neku pasosku kontrolu izmedju. Gledaj da nekako medju prvima izadjes iz letilice/autobusa i pohitas ka security/pasoskoj.

Link to comment
Druže JMS i ostali letači, da li je dovoljno 60 minuta (po redu letenja) za tranzit između dva leta u Cirihu ili je previše nategnuto? Oba leta su Swiss...
Ja sam letela 2 puta tako pre par godina, London-Cirih-Beograd i obrnuto, bilo je oko 45 min izmedju letova oba puta. Stigla sam i cokolade da kupim, a i prtljag je doputovao sa mnom. Imas li pasosku kontrolu?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...