Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

imas iz Beca let za Odesu, Austrian, dakle mozes BG - Bec - Odesaa imas i Malevom preko Budimpeste, dakle BG - Bud. - Odesapreko skyscannera cene za mart (kad bi iso?):Malev 330 evraAustrian 480 evraJedini aerodrom na samom Krimu je Simferopolj (SIP) ima preko Moskve u martu za 222 evra, Aeroflot, jedno vece prenocis u MoskviIma i preko Istanbula Turkish, 483 evraTakodje Wizz Air leti od Kijeva do Simferopolja. A do Kijeva mozes sa Malevom za 160 evra, preko Budimpeste. Pa onda pokupis prtljag, pa se cekiras na Wizzov let. Na drugom aerodromu (Kijev im 2 - Wizz i Malev nisu na istom). Generalno gledano do Kijeva imas za manje od 200 evra preko raznoraznih presedanja (Bec, Minhen, itd.). Povratna Wizz Kijev - SIP je oko 50 evra. Ali moras da uklopis termine (ne leti Wizz svaki dan izgleda), transport s jednog aerodroma na drugi, mozda i neko nocenje u Kijevu, itd. Druga mogucna opcija ti je da ides to Bukuresta avionom, pa onda nekim kolima/busom/vozom do Crnog Mora tj. Krima. A to mozes i iz Kijeva: http://www.go2kiev.com/view/trains.htmlIz Kijeva krenes uvece, stignes ujutru na Krim, voz u jednom pravcu u 3. klasi kosta oko 10 evra. Miralem da te casti!(Otkud mi ove informacije? I sam sam se zaludjivao da idem na Krim pre par meseci, pa zakljucio da je preveliko cimanje ili preskupo za neki kratki odmor)

Edited by hazard
Link to comment
Možda bi na ovoj temi mogli da održimo mini forum sa stavovima na pitanje koji avioprevoznik ima najlepše stjuardese ...Moram da priznam da sam u većini slučajeva više očekivao. Leteo sam JAT-om, Alitalijom, Vizerom, Erbaltikom, Oustrijan Erlajnsom, bosanskim, crnogorskim i hrvatskim avioprevoznikom, itd ... Izdvojio bih ekipu naših stjuardesa na Vizerovom letu iz Holandije za Begiš, a bila je i jedna mala na Jatovom letu za Portorož ...
Treba da probaš Air Dolomiti. Ostao bi više nego zadovoljan. :)
Link to comment
Možda bi na ovoj temi mogli da održimo mini forum sa stavovima na pitanje koji avioprevoznik ima najlepše stjuardese ...Moram da priznam da sam u većini slučajeva više očekivao. Leteo sam JAT-om, Alitalijom, Vizerom, Erbaltikom, Oustrijan Erlajnsom, bosanskim, crnogorskim i hrvatskim avioprevoznikom, itd ... Izdvojio bih ekipu naših stjuardesa na Vizerovom letu iz Holandije za Begiš, a bila je i jedna mala na Jatovom letu za Portorož ...
dva puta od letos sam putovala za rim vizerom, sa istom (nasom) stjuardesom koja izgleda bas onako da shvatis pravo znacenje da si 'na nebu' oba puta su ona i stjuart, dok su objasnjevali pravila ponasanja tokom leta, izvodili skech- svadjicu koja se zakuvava njenim udaranjem po jadnom stjuartu i 'mirenjem' iza namaknute zavese. ona je toliko lepa da ni sladunjava dramaturgija i glumatanje nisu uspeli da pomrace taj utisak.
Link to comment
Comtel Air probe after passengers 'told to buy fuel'
An airline is set to investigate reports that it asked passengers to pay £20,000 towards the cost of fuel to complete their journey to the UK.Passengers said they were asked for the money when a flight with Austrian airline Comtel Air from Amritsar in India stopped in Vienna to refuel.Other passengers have been stuck in India after flights were cancelled.The airline said it would investigate the claims and hoped to swiftly return people to the UK from India.Bhunpinder Kandra, director of passenger services for Comtel Air, said: "I have heard what happened, it shouldn't have happened, and I will investigate why it happened."The people who had to pay the money will receive a refund."
Jel je moguce da je dotle doslo u svetu lowcost letenja? :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...