Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Vise vredi hrana koju sam pojeo. Al i dalje mi je rebus za sta je sluzio svaki od onih 5 razlicitih peskira. Naravno i escajg sa po 3 viljuske, kasike i noza.
ti bas ne pohodis hotele cesto, a ni restorane :D
Link to comment

jel prenocio neko na aerodromu u lozani?? nepreporucljivo ili imaju udobne fotelje sa wireless-om? :lol: koliki je taj aerodrom uopste i kakav transport od zeleznicke stanice imaju? avion koji me interesuje polece u 7 am, pa rekoh da vidim dal dolazi u obzir ....

Link to comment
jel prenocio neko na aerodromu u lozani?? nepreporucljivo ili imaju udobne fotelje sa wireless-om? :lol: koliki je taj aerodrom uopste i kakav transport od zeleznicke stanice imaju? avion koji me interesuje polece u 7 am, pa rekoh da vidim dal dolazi u obzir ....
Teško da ćeš tamo da prenoćiš, jer koliko se sećam aerodrom se zatvara u 20,00, i svi napolje do ujutru do prvog leta, ili do 08,00. Sad možda se nešto promenilo pošto nisam odavno bio, ali proveri.
Link to comment

Neki su na HEJTU pre dan-dva pisali kako su se javili na pozive a nije trebalo, a ja obratno, nisam se javio a zvali me iz JAT-a da mi kažu da se promenio red letenja, i let za Kopenhagen nije više u 8 ujutro već u 12.15.Tako da sam došao kao vampir.Sendvič 747 šiša Indeksov. Ima nečeg u aerodromskoj klopi.Za razliku od bolničke, koja vas tera u grob, aerodromska leči i krepi. U njoj imade manje nutritivne vrednosti nego u bolan-ti-ležiš-pa-jedeš, ali - tajna je to, hrana ta uzdiže u nebesa. Pa i doslovno.Kao što se vidi na slici.Šlag veštački na profiterolima, margarin u žeženom testu (ma Nemci su maheri, nisu badava folksvagen i margarin izmislili, a tenkić što im je bombona...), i sedim ja tako u jebem sebe u dupe što moram da džedžim na aeroportu 6 sati.A kad uđoh u jeroplan, sede mi neko na mesto do pendžera.A ja kartu kupio u avgustu baš zbog prozora, zato nisam ni obavešten o promeni reda letenja.Jedan simpatični stjuard, koji je ličio na Džefrija Raša, s malim tačom Martija Feldmana, pomože mi i otera babu s mog pendžera i podviknu nekom klincu s milion akni i reče mu da ne jede govna kad milion ljudi čeka, i na mom licu napokon osmejak.Radujem se aeroportskim sednvičima, toj životodajnoj plastici, uvek pojedem i salvetu; ništa lepše od kafe iz plastične šolje i kreč-cukra, i onog soka od pomorandže koji uvek liči na Dvojni ce, iako je čak i Nekst.Stjuardese JAT-ove su sve starije i sve seksepilnije. Za koju godinu od tereta šminke neće moći da poletu.I onda poče prezentacija za putnike šta da rase kada nedajbože treba da opadrčimo u majčinu.Onaj stjuard, Džefri Raš s tačom Martija Feldmana održao je stendap komedi masterklas, morao sam da meditiriam na neke Slobine premijere da se ne bih smejao.Čovek objašnjava kuda da begamo kada zagisti. A neki ženski glas sa zvučnika trapavo trtlja ingliš, kao da se sapliće jezikom, pospano, bole nju kurac.A Džefri Raš maše, eve ga tamo vrata i ene ga tamo izlaz a osoatli kud koji mili moji, svi za sebe svako za svoga.Pa kada uzme pojas za spasavanje, kao dete na plaži, povucite ručke da ga napumpate, a ako neće duvajte! Pa pokaže pisak sisak i duva. Dakle pušačice imaju više šansk ida se spasu u ladnom severnom moru jebote.Pantomima za umreti od smeha.Bravo JAT-e!Nigde nema tako dobre zračne hrane tako simpatičnog trtljavog ingliša, tako seksi stjuardesa u pedesetim, ja volim čupave i matorke, izopačen sam, šta ću, traume plus tranzicija, jebiga,a sletanje što je bilo jaooo, oblaci kao šećerna vuna, ja gledam gremlina na mlaznom motoru, nije gremlin no drekavac, patriota, neće naše samo Amere davi, on nešto petlja, oblaci gusti, prijela m ise šekerna vuna, ja vidim još jedan avion tu pored nas, sudarićemo se, a ne, to je ODRAZ u oblacima, odraz naše letilice, jebote, ma je li to moguće, letimo, spuštamo se, nikad kraja, gde je tlo da se ne skršimo, jao, kad onda, kroz oblake, vidim danske kućice, kao bombonjerčiće, kao minjone, kao marcipanske ukrase, uh, stigosmo, i ja zatapšah kada točkovi udariše o stazu, a niko da se ne pridruži pa nije to između stavaka gudačkog kvarteta na Kolarcu ili baroknog matinea u Filharmoniji jebo ih ja, treba tapšati kad je lopa dobra, skineš šešir kuvaru kada te pilot ne skrši aplaudiraš.

post-2707-1320594998578.jpg

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Možda bi na ovoj temi mogli da održimo mini forum sa stavovima na pitanje koji avioprevoznik ima najlepše stjuardese ...Moram da priznam da sam u većini slučajeva više očekivao. Leteo sam JAT-om, Alitalijom, Vizerom, Erbaltikom, Oustrijan Erlajnsom, bosanskim, crnogorskim i hrvatskim avioprevoznikom, itd ... Izdvojio bih ekipu naših stjuardesa na Vizerovom letu iz Holandije za Begiš, a bila je i jedna mala na Jatovom letu za Portorož ...

Edited by stoka
Link to comment

Ista destinacija JAT = 200e, WizzAir = 100e ... za JAT znam, 30 kg prtljag + rucni od 8 kg, ono sto ne znam je:1- WizzAir pise 32 kg + 10 kg, ali ne mogu da protumacim da li je uracunato u cenu karte ?2- Ako nije, koja je cena ?3- Jel ima u ovom njihovom "General Conditions of .." jos neka taksa/nesto drugo sto se placa, pisano nevidljivim fontom sto bih trebao da znam ?4- Bank Transfer je 10e jeftiniji od online placanja viza karticom, ali nije moguc iz Srbije ?5- gde se cekira karta, poslednji put kad sam bio na aerodromu 'Nikola Tesla' bilo je 10ak redova, iznad svih monitori sa JAT-ovim logom, pretpostavljam da tada nije bilo letova drugih kompanija, t.j da ce ovog puta biti red sa WizzAir logom ?

Link to comment

Zašto nas na nekim aerodromima izuvaju, a na nekima ne? U Rimu sam naivno vezala to za obuću (dobro, glupo je, ali bilo mi je prvi put), ali Njujork, brate mili? Ko je, zašto, kako i šta mislio da reguliše onim tupavim nazuvcima? Ima li naznaka da uskoro kreću obavezni kolektivni rektalni i slični pregledi? Mislim, kad se već intimiziramo, zašto ne do kraja...

Link to comment

Sto volim kad me nacionalni avioprevoznik obraduje pomeranjem redovnog leta u 23h i dolaskom na vekovna ognjista oko 0:50 sledeceg dana, naravno dva dana pred let angry.gif

Link to comment

Beograd - Švajcarska (Cirih ili Bern), 7.12. ? Direktan let.E, to su parametri, imate neke preporuke (bilo za avio kompanije ili za sajtove za potragu).ps - đejmse, ne znam kodove aerodroma, jel znaš ti ijedno od ovih mesta po imenu ? :P

Link to comment

BEG, ZRH, BRN :)Treba ti samo one way? Jat, €98

15:50 Belgrade Nikola Tesla Airport, Serbien 17:40 Flughafen Zürich, Schweiz Direkt 01:50
Availability OK [za sada]
Beograd - Švajcarska (Cirih ili Bern), 7.12. ? Direktan let.E, to su parametri, imate neke preporuke (bilo za avio kompanije ili za sajtove za potragu).ps - đejmse, ne znam kodove aerodroma, jel znaš ti ijedno od ovih mesta po imenu ? :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...