Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Najbolnija srpska tema nije Kosovo nego putna infrastruktura. Putevi su, da i ne pričamo, voz iz Beograda do Subotice danas vozi dva puta sporije nego pre 30 godina, a Srbija faktički ima samo JEDAN aerodrom. Niški aerodrom se zaista ne može računati jer odatle avioni lete samo do Podgorice!Radi poređenja, Hrvati imaju Zagreb, Split, Pulu, Osijek, Rijeku, Zadar, Dubrovnik (valjda nisam neki zaboravio), Slovenci imaju Ljubljanu, Maribor, Portorož, Crnogorci Podgoricu i Tivat, Makedonci Skoplje i Ohrid ... I svi nabrojani aerodromi imaju daleko razvijeniji saobraćaj nego niški, i to uglavnom atraktivne destinacije lowcost kompanija ...Niški aerodrom je otvoren sa puno pompe, čak je i obećavao uvođenjem sezonske linije prema Forliju u Italiji, ali je i taj pokušaj (kao i svi ostali u Srbiji) završen skandalom ...

Link to comment

Ako mi Wizz Air posalje sms (strongly recommending) da dodjem na aerodrom bar 3 sata pre leta, jel treba da ih poslusam?Hvala unapred!

Edited by sailorman
Link to comment
Ako mi Wizz Air posalje sms (strongly recommending) da dodjem na aerodrom bar 3 sata pre leta, jel treba da ih poslusam?Hvala unapred!
Koji aerodrom je u pitanju? Luton? Nisam bio odavno - ali ume da bude guzva - pa mozda i treba.... :unsure:edit:trenutno im stoji ovo obavestenje na sajtu:
Important information for passengers traveling from London Luton airport! We strongly advise our passengers to plan with sufficient travel time to London Luton Airport as significant increase of traffic may occur on airport acces roads. Check-in for your flight closes sharply at the time indicated (40 minutes before scheduled departure time), after this time we can not accept passengers for check-in.
Edited by jms_uk
Link to comment

Hvala jms, da Luton je bio u pitanju. Poslusala sam ih i, kao prava streberka, otisla 2 ipo sata ranije. Naravno, nije bilo potrebno; bilo bi dovoljno i da sam dosla sat ipo pre leta, mozda cak i sat..

Link to comment

Meni iz ovog obavestenja vies deluje da su mislili da toliko ranije krenes ka aerodromu jer guzve mogu biti usput.

Hvala jms, da Luton je bio u pitanju. Poslusala sam ih i, kao prava streberka, otisla 2 ipo sata ranije. Naravno, nije bilo potrebno; bilo bi dovoljno i da sam dosla sat ipo pre leta, mozda cak i sat..
Link to comment

pojavljuje mi se kod wizz-a 'naknada za rezervaciju'. nisam primetila da je to ranije bilo, znam da udare taksu pri pplacanju karticom a ovo sta im znaci?sad sam se iznervirala i nisam kupila kartu

Link to comment

Samo da izvestim zadnje iskustvo. Ako neko bude leteo preko Najrobija i mora da prenoci na aerodromu (a let obavlja sa kenya airwaysom) toplo preporucujem da se iskoristi njihov paket za prenociste. Ode se u imigraciono na aerodromu, uzme se jednodnevna viza za 20 dolara i samo im se javis. U tih 20 dolara je ukljucen i prevoz do hotela u busu sa aerodroma kao i povratak i prenociste i vecera u hotelu. Hotel je bio odlican. Dobili smo po dvokrevetnu sobu, u njima veliki plazma tv, kupatilo sa 5 razlicitih peskira :D, sve novo, elegantno i cisto, tu je i biblija, sveska, olovka, pisma, kesice za kafu, caj, flasice vode itd... Jedino je pogled njesra jer je hotel prakticno u industrijskoj zoni (na putu izmedju aerodroma i Najrobija). Vecerica svedski sto sa dosta razlicite hrane. Sve u svemu da se ne zazali para.

Link to comment

Vise vredi hrana koju sam pojeo. Al i dalje mi je rebus za sta je sluzio svaki od onih 5 razlicitih peskira. Naravno i escajg sa po 3 viljuske, kasike i noza.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...