Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

I zasto uopste kupujes 2 odvojene karte? Kupi spojenu kartu preko nekog sajta (expedia, ebookers, stagod) oni mogu da ti "upare" 2 aviokompanije i da mozes da cekiras sve bez problema.
Eh, kao da ja volim da se zezam s odvojenim kartama, ali sam našao finu cenu za LHR-ORD, a evo npr. Expedia traži 160$ za "uslugu uparivanja":beglhrord.png
Link to comment

Prenos prtljaga nema veze sa time sto BA ne leti vise iz Beograda. Ono sto je bitno da li JU i BA imaju 'interline agreement'. Ako da, onda ces moci da cekiras prtljag za oba leta. Ja sam prosle godine cekirao prtljag iz Kalifornije do Beograda na dve odvojene karte i tri razlicita avio prevoznika, 4 (ili 5) letova. Cudi me da ti je BA let iz Londona najjeftinija varijanta, jer deru sa APD taksom svi letovi iz UK za US.

Link to comment
Prenos prtljaga nema veze sa time sto BA ne leti vise iz Beograda. Ono sto je bitno da li JU i BA imaju 'interline agreement'. Ako da, onda ces moci da cekiras prtljag za oba leta. Ja sam prosle godine cekirao prtljag iz Kalifornije do Beograda na dve odvojene karte i tri razlicita avio prevoznika, 4 (ili 5) letova. Cudi me da ti je BA let iz Londona najjeftinija varijanta, jer deru sa APD taksom svi letovi iz UK za US.
Na ovoj listi piše da BA i JAT imaju interline agreement - a za cenu, i mene pomalo čudi, ali ništa pametnije nisam mogao da nađem za početak oktobra, a da ne uključuje bar još jedno presedanje, npr. BUD-BRU-ORD (pa čak ni tada nije jeftinije, no skuplje za oko $100).
Link to comment

$160 nije puno ako znaci da se ne smaras sa uzimanjem prtljaga, pa cekiranjem opet, pa prelaskom granice i izgubljenih zivaca zbog viza, mogucih kasnjenja i sl.Sta ces da radis ako Jatov let kasni, recimo, sat i po? Verovatno nece kasniti vise od 20 minuta al nikad se ne zna - mozda bas ti tog dana budes baksuz. Pa onda recimo rizikujes da ti se Britishov check-in zatvori. I tako te stvari.

Edited by hazard
Link to comment

Da, i ja bih preporucio da pazis oko toga. Iz licnog iskustva, tri puta (ukljucujuci pocetak ovog puta na kome sam trenutno) sam to uradio i jednom smo kasnili 3 sata u dolasku sa prvog leta. Zato, ja za odvojene karte ostavljam bar 5 sati, jer ne mogu da priustim da kupim novu kartu istog dana. Istina, sad kad se ima status u sve tri alijanse, cekanje bar bude lakse :)

Link to comment
Istina, sad kad se ima status u sve tri alijanse, cekanje bar bude lakse :)
kolko vas ima na celom svetu? ja sam čula negde da ovih hon circle ima tek nekoliko iljada.ja sad očekujem da ću dobiti frequent flyer status (imam 28 segmenata i 2 bukirana :)) al mislim da nikad neću postići išta više od toga :(. U FlyingBlue tek. bijeda. meh
Link to comment

jbg, ja živim u beogradu (za sada), ipak je odavde M&M lakše skupljati nego FB, bar meni tako deluje.Inače. Expedia.com je uvele poene za svaku kupovinu i računaju ti sve što kupiš sa svog akaunta, bez obzira da li je za tebe ili nekog drugog.

Link to comment
jbg, ja živim u beogradu (za sada), ipak je odavde M&M lakše skupljati nego FB, bar meni tako deluje.
Naravno, kad LH grupa (LH, LX,OS) skoro da nema konkurenciju na BEG trzistu.
Link to comment

Jedini uslov koji sam imao sa svoje strane pri zaposljavanju u Japanu je bio : no travel.Moram priznati da se toga i drze. Bilo je jednom, i to bas u Bangkok.Danas ce biti godinu dana da nisam seo u avion. Mislim, 5 godina je bolje od jedne godine, samo da potraje.Za cije babe zdravlje ja treba da idem na aerodrome i da se patim dok moja familija nema nista od toga cak i ima i stete zbog mog odsustva?

Link to comment
Za cije babe zdravlje ja treba da idem na aerodrome i da se patim dok moja familija nema nista od toga cak i ima i stete zbog mog odsustva?
Koliko se secam sa drugih tema, nerado klikces na linkove, ali mi se cini da bi ovaj kratki, a poucni video-uradak dao odgovor na tvoje (naravno, retoricko) pitanje:http://comedians.jokes.com/louis-c-k-/videos/uncensored---louis-c-k----the-miracle-of-flight
Link to comment
Koliko se secam sa drugih tema, nerado klikces na linkove, ali mi se cini da bi ovaj kratki, a poucni video-uradak dao odgovor na tvoje (naravno, retoricko) pitanje:
Cekao sam da mi familija ode na spavanje pa da vidim link.Dublje je ovo moje nego sto taj tip prica.Posle 1.2 milona milja na Qantas (i codeshare) letovima, rekao sam: dosta.
Link to comment

zašto <samo*> na beogradskom aerodromu postoji kontrola i na samom gejtu? (dodatna, nakon normalne kontrole kao i na svim aerodromima)*ja lično ni na jednom drugom aerodromu nisam videla nešto slično, no ipak ja nisam Džejms ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...