Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Neko pismo overeno u opstini? Izjava oca da je ok da dete putuje samo sa majkom.

ne znam gde da metnem pitanje.planiram da putujem avionom sama s detetom (nemacka-srbija-holandija), a imamo razlicite pasose, razlicita prezimena, i nemamo dokument na kojem se ja spominjem kao majka (cak me ni krstenica ne pominje). ima li neko iskustva s ovakvom situacijom? da li je uopste problem? ako jeste, da li postoji neko standardno resenje?
Link to comment

Na srpskoj granici se trazi overena saglasnost drugog roditelja, u opstini ie dovoljno, da roditelj sam napusti zemlju sa detetok, bez obzira na to koji je status roditeljai koia su prezimena. E sada, sta traze holandiani i nemci, nemam pojma.by tapatalk

Link to comment

hvala, hvala.nemci nisu problem, u nemacku idemo svi zajedno. ni holandjani valjda nisu problem, tamo smo im u sistemu. opstina dakle, pa da overimo saglasnost. hamlete, jel nece da mi prave problem u srbiji ako je dokument recimo na engleskom? bizarno je za krstenicu, ali na njoj se spominje iskljucivo ime deteta. kad je trebalo da to posaljem na posao da bih dobila odsustvo, proverila sam da li je dovoljno buduci da se nigde ne spominjem a oni su rekli da, to je to, ime deteta i datum rodjenja. u principu ovde za sve zivo das prezime i postanski broj, i odmah te nadju sa svim podacima za sta god da treba.

Link to comment
hvala, hvala.nemci nisu problem, u nemacku idemo svi zajedno. ni holandjani valjda nisu problem, tamo smo im u sistemu. opstina dakle, pa da overimo saglasnost. hamlete, jel nece da mi prave problem u srbiji ako je dokument recimo na engleskom? bizarno je za krstenicu, ali na njoj se spominje iskljucivo ime deteta. kad je trebalo da to posaljem na posao da bih dobila odsustvo, proverila sam da li je dovoljno buduci da se nigde ne spominjem a oni su rekli da, to je to, ime deteta i datum rodjenja. u principu ovde za sve zivo das prezime i postanski broj, i odmah te nadju sa svim podacima za sta god da treba.
Pa traži krštenicu na medjunarodnom obrascu, tamo piše sve, i ime oca, i ime majke i ostalo.
Link to comment
hvala, hvala.nemci nisu problem, u nemacku idemo svi zajedno. ni holandjani valjda nisu problem, tamo smo im u sistemu. opstina dakle, pa da overimo saglasnost. hamlete, jel nece da mi prave problem u srbiji ako je dokument recimo na engleskom? bizarno je za krstenicu, ali na njoj se spominje iskljucivo ime deteta. kad je trebalo da to posaljem na posao da bih dobila odsustvo, proverila sam da li je dovoljno buduci da se nigde ne spominjem a oni su rekli da, to je to, ime deteta i datum rodjenja. u principu ovde za sve zivo das prezime i postanski broj, i odmah te nadju sa svim podacima za sta god da treba.
Uh. U opstini tvoj muz daje saglasnost da ti prevedes dete preko granice. To je redovna stvar i uglavnom se koristi za letovana i tako to. Trebalo bi da proveris na granici nasoj sta ce ti traziti na izlasku i cime ce biti zadovoljni. Pri tome, treba da proerim da li rutinski overavau izjavu na srpskom koju daje neko ko ne zna srpski.Jedan moj drugar nije pre neki dan uspeo cerku da posaljebusom za hr. Mala ima strani pasos a sa majkom nisu u kontaktu. Nisu hteli da je prime u bus, a on nije izvadio potvrdu u ambasadi jer mu je bila skupa.Ja sam u ponedeljak na poslu u bgd, pa cu se malo raspitati detaljnije.
Link to comment

what the hell :huh:opštine, sudovi, overavanja, ... ???mene iz Srbije u Nemačku niko ič nije pitaoe sad dobro, u našem slučaju se vidi prezime pa možda zatoa možda to samo Srbi traže nešto za ulazakbila bih zahvalna na detaljnom prosvetljenju kako/zašto/itd da se slučajno nekad negde ne bih zajebala(a dosad mi ovako nešto nije palo napamet ni u najluđim snovima)

Link to comment
aerofljot samaljot svakim danom sve bolji, ostaje ti samo da zaboravis na predrasude i uzivas
Ko nije leteo bilo kojom americkom kompanijom, ne zna sta je Aeroflot iz dana Breznjeva.
Link to comment
Uh. U opstini tvoj muz daje saglasnost da ti prevedes dete preko granice. To je redovna stvar i uglavnom se koristi za letovana i tako to. Trebalo bi da proveris na granici nasoj sta ce ti traziti na izlasku i cime ce biti zadovoljni. Pri tome, treba da proerim da li rutinski overavau izjavu na srpskom koju daje neko ko ne zna srpski.Ja sam u ponedeljak na poslu u bgd, pa cu se malo raspitati detaljnije.
hvala, hamlete. a glede bolda: papir mogu da izvadim samo u holandiji, tako da ne moze da bude na srpskom svakako. ali moze sigurno na engleskom, francuskom, nemackom, spanskom.
Link to comment

Scrap that. Ko moze u februaru, ista ruta, manje para ;)

Rim-Tokio-London £245, Aeroflot, preko Moskve

Rim-Tokio-London £341, Aeroflot, preko Moskve

Au batice, kako je to dobra cena.
Link to comment

Trenutno cekam Egyptair-ov let za Kairo na Heathrow-u koji kasni. Ali zato ranije danas, FRA-LHR, posli i dosli na vreme. Verovatno je pomoglo to sto je u drugom redu sedeo UK Foreign Secretary :D Lufthansa let :o

Link to comment

Ima li neko neka iskustva/preporuke vezane za let do USA preko LHR sa dve odvojene karte, sa F1/F2 vizom u srpskom pasošu? Jel može to uopšte, i da li se prolazi kroz tranzit na Hitrou ili mora da se traži nekakva vizica? Ima li šanse čekirati prtljag skroz do ORD (BEG-LHR je Jat, LHR-ORD bi bio BA)? Cenim da treba odvojiti bar 3h između letova za svu tu gimnastiku...

Link to comment

Sa dve odvojene karte moras da pokupis prtljag na LHR, sto znaci da moras da udjes u Britaniju, sto znaci treba ti viza. Ja sam morao jedanput da trcim zbog rucnog prtljaga koji su cekirali jer je bio prevelik (na ulazu u avion) ali ga nisu cekirali skroz do krajnje destinacije (S. Amerika) ali srecom imao sam pasos sa kojim mi nije trebala viza za UK. Ali imam pecat da sam usao, jos se secam razgovara sa carinikom - "How long will you be staying?" - "10 minutes"

Link to comment

Aha, jasno, tu zavisim od Jata, da li mogu (i da li hoće) da mi čekiraju prtljag skroz do ORD... No i dalje nisam načisto da li onda mogu da se provučem bez UK vize kroz taj landside tranzit - po zvaničnim informacijama meni laički deluje da mogu, jedino ako mi sreću ne kvare dve odvojene karte (šta mu tačno dođe "confirmed" u "your onward flight must be confirmed"?):

Transit without visa' concession: If you are a visa national or recognised as stateless, you may be able to transit the UK landside without a visa. To qualify for this exemption:- you must arrive and depart by air;- your onward flight must be confirmed, and must depart within 24 hours; - and you have proper documentation for your destination, including a visa if necessary
Hvala još jednom svima na informacijama, ovaj potforum je prava riznica mudrosti!
Link to comment

Kako Jat moze da ti cekira prtljag do ORD ako karta nije vezana? Da bi ti cekirali prtljag moraju biti u stanju da te cekiraju na let. A posto British vise ne leti iz Beograda, a ovo nije vezana karta sa Jatom, nema ni ko ko bi mogao teoretski da te cekira u Beogradu (pod predpostavkom da letis Britishom dalje; bilo ko drugi da leti tek sigurno nema sluzbenika na BG aerodromu). Dakle, to sa cekiranjem prtljaga je nemoguce, uveren sam 99,9%.Za vizu ti je najbolje da zoves ambasadu i pitas, po ovome sto si napisao izgleda da je moguce ako imas americku vizu da boravis u UK manje od 24 sata bez vize.I zasto uopste kupujes 2 odvojene karte? Kupi spojenu kartu preko nekog sajta (expedia, ebookers, stagod) oni mogu da ti "upare" 2 aviokompanije i da mozes da cekiras sve bez problema.

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...