Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

BG - Rim (jat), Rim - Najrobi (Kenya Airways) , Najrobi - Harare - Gaboron (Kenya Airways)
Nadam se da je bar bila jeftina i da skupljas neke Skyteam milje :D Posto bi mozda bilo lakse leteti Beograd-Minhen/Frankfurt/Pariz-J'oburg-Gabs :)
Link to comment
Nadam se da je bar bila jeftina i da skupljas neke Skyteam milje :D Posto bi mozda bilo lakse leteti Beograd-Minhen/Frankfurt/Pariz-J'oburg-Gabs :)
Znam i ja to al sam je kupio u subotu za nedelju. A nisam mogao ici preko Johana jer mi je istekla juznoafricka viza. I bila je cini mi se oko 1200, sto je dojajna cena i inace. Jedino treba da se noci u Najrobiju al ti KA daje smestaj za 10 dolara sto je opet ok. Tako da je ispalo dobro kako smo se nadali.E da, kako se "skupljaju" te milje? Edited by Shan Jan
Link to comment

Kako se Srbi bore sa lowcostom:Akonto moje price o Wizzu i naplacivanju rucnog zbog velikih tockica...prica od poznanika, koji je leteo istim letom, ali drugom prilikom...elem, let za Beograd iz Rima, Wizz...Na checkinu scena zbog rucnih prtljaga sa tockicima (koji su ocigledno usli u avion u BGu kao sto se i meni desilo, da im niko nista nije rekao), zbog tockica ne moze da stane kofer u kutiju, ovi instistiraju da se to plati i cekira, lik se raspravlja sa njima i na kraju - pizdi i pred njima lomi tockove na koferu, skida ih, i ugurava kofer u kutiju. Onda krece aplauz i skandiranje tom liku od strane okupljene mase, i krece masovno lomljenje tockova na svim koferima koji zbog istih ne mogu da stanu u kutiju...ovi sa aerodroma pizde, kao, ne moze to tako, a ovi nasi ih ne jebu 2 posto, u fazonu jel sad stalo? pa stalo je, jebite se...na kraju ovi odustaju od naplate, let kasni ne znam koliko, ali ipak krece, i niko ne placa dodatni prtljag...

Link to comment
Rim-Tokio-London £341, Aeroflot, preko Moskve

Au batice, kako je to dobra cena. Kakav je Aeroflot ovih dana, novac od Gazproma ruske drzave pomogao da flota i sigurnost postanu veoma solidni, nadam se?
Link to comment
Au batice, kako je to dobra cena. Kakav je Aeroflot ovih dana, novac od Gazproma ruske drzave pomogao da flota i sigurnost postanu veoma solidni, nadam se?
aerofljot samaljot svakim danom sve bolji, ostaje ti samo da zaboravis na predrasude i uzivas
Link to comment

ne znam gde da metnem pitanje.planiram da putujem avionom sama s detetom (nemacka-srbija-holandija), a imamo razlicite pasose, razlicita prezimena, i nemamo dokument na kojem se ja spominjem kao majka (cak me ni krstenica ne pominje). ima li neko iskustva s ovakvom situacijom? da li je uopste problem? ako jeste, da li postoji neko standardno resenje?

Link to comment

Na ruti Moskva-Tokio lete sa A330, dosta novim. :thumbsup:Rim i London - standardni A320/A321.Plus SkyTeam milje ;)

Au batice, kako je to dobra cena. Kakav je Aeroflot ovih dana, novac od Gazproma ruske drzave pomogao da flota i sigurnost postanu veoma solidni, nadam se?
aerofljot samaljot svakim danom sve bolji, ostaje ti samo da zaboravis na predrasude i uzivas
Link to comment

kako te to krstenica ne pominje :blink: (osim ako dete nije usvojeno naravno)ja nisam imao bas identicno iskustvo ali sam imao slicno - putovao sam sa mladjom sestrom kada je ona imala manje od 12 godina...i tada sam ulazio u problem par puta jer su trazili da imam od roditelja napismeno i potpisano odobrenje da ja smem nju mladju od 12 godina da vodim sa sobom i da sa ja o njoj staram. Tako da sam dok istih 12 godina nije napunila (jer posle toga sme da putuje sama) uvek nosio to papirce. Nekad su trazili, nekad nisu.U principu ako ti je dete dovoljno staro da ne potpada pod kategoriju "unaccompanied minor" (mislim da je granica 12 godina, al proveri) tj. da ne mora da je prati stjuardesa ako ide sama avionom, onda nemas problem. Ako je mnogo mala, mozda nije lose da imas potpisanu izjavu oca deteta - ako se on spominje na krstenici, ili ima isto prezime - da si ti majka deteta bla bla bla. I pokazes to ako te budu smarali negde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...