Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da ne zaboravim... Surčin - taksisti... Ona varijanta sa vaučerom i fiksnom cenom za određene zone grada i dalje postoji, ali štand na kojem se ta ceduljica (koja se daje taksisti i garantuje cenu koja je napisana) uzima se sada nalazi unutar carinske zone (!?!), znači ko preuzme prtljag i izađe kroz ona automatska vrata a treba mu taksi može samo da se nada da ga neće odrati mnogo preko redovnog dranja... Znači: pasoška kontrola-prtljag-TAKSI-carina :isuse:

Link to comment
Da ne zaboravim... Surčin - taksisti... Ona varijanta sa vaučerom i fiksnom cenom za određene zone grada i dalje postoji, ali štand na kojem se ta ceduljica (koja se daje taksisti i garantuje cenu koja je napisana) uzima se sada nalazi unutar carinske zone (!?!), znači ko preuzme prtljag i izađe kroz ona automatska vrata a treba mu taksi može samo da se nada da ga neće odrati mnogo preko redovnog dranja... Znači: pasoška kontrola-prtljag-TAKSI-carina :isuse:
a taxi do surčina? da li uopšte postoji taxi sa fiksnom cenom kao što je ranije bio beogradski taxi?
Link to comment

Sta bi sa ovim na kraju?Jesi li stigao na AF let ili si uskocio u jatovu kantu ? :D

jebeno su pomerili 50 min let sa JFK koji ce jos dodatno najverovatnije kasniti i sada imam prekrasne sanse da uskocim u jatovu kantu koja polece negde iz vinograda udaljenog sat jahanja od CDG
Link to comment
a taxi do surčina? da li uopšte postoji taxi sa fiksnom cenom kao što je ranije bio beogradski taxi?
Ne postoji vec duze vreme, a od nedavno ne postoji ni popust na poziv (ono sto je ranije bilo od 10 do 30%, uglavnom 20%).
Da ne zaboravim... Surčin - taksisti... Ona varijanta sa vaučerom i fiksnom cenom za određene zone grada i dalje postoji, ali štand na kojem se ta ceduljica (koja se daje taksisti i garantuje cenu koja je napisana) uzima se sada nalazi unutar carinske zone (!?!), znači ko preuzme prtljag i izađe kroz ona automatska vrata a treba mu taksi može samo da se nada da ga neće odrati mnogo preko redovnog dranja... Znači: pasoška kontrola-prtljag-TAKSI-carina :isuse:
Ta varijanta je od pocetka truba, jer je od pocetka unakazena od strane divljaka na aerodromu, koji voze po troje-cetvoro ljudi na razlicita mesta u gradu u istom cugu i od svakog uzmu po vaucer za soma i po, i nece ni da krenu dok ne napune taksi sa bar dvoje (tj. na dve razlicite adrese).Uopste se nemoj cimati niti sa standom, niti sa taksistima na dolascima, vec se popni lepo gore na odlaske, izadji napolje i tu stoje taksisti od kojih su 99% legalni i normalni i koji te nece odrati, mozes da biras, ako hoces bas siguricu gledaj da je neka normalna taksi kompanija (tipa Beogradski, Lux, Pink, Maxis) a ne npr. neki samostalac ili BeoTaxi. A ako ti je frka da bas sednes u bilo koji koji tu stoji, okreni 9801 (ili recimo Lux 3033123), stoji tona taksista na taksi stanici na parkingu koji je nekih 500m od aerodromske zgrade, doci ce ti taksi za minut i uvek je legalni taksista koji vozi po taksimetru tj. normalnoj ceni, nece te niko odrati.Ti vauceri su i onako cesto dranje i manje povoljni nego taksimetar, ako je voznja tokom dana u 1. tarifi (ponedeljak - subota pre 10 uvece) do centra (Terazije, Trg) taksimetar iskuca 1100 dinara dok je vaucer 1500; do Zvezdare je vaucer 2000 din. a taksimetar iskuca 1600-1700; u nocnoj (2.) tarifi je vec priblizna cena (opet zavisi gde ides u koju zonu tj. koji deo koje zone). A za NBG se npr. nikako ne isplati taj vaucer, jer ti po taksimetru izadje 700-800 din. Edited by hazard
Link to comment

Nasao sam neverovatnu cenu, povratna do Londona sa NZ, sa taksama, za neverovatnih 830 eura (sa Royal Brunei)! Ljudi zatvaraju liniju iz NZ, pa resili da ogromnim dampingom bukiraju letove u poslednjem mesecu.Naravno, bukirao sam, ali kako nemam obicaj da letim do BG-a ili zemalja u okruzenju iz Londona, zamolio bih nekoga (khm-khm: jms :) ? ) za savet i najjeftiniji moguci prevoz iz Londona (slecem na Heathrow oko 6.30am cini mi se, ali se mogu prebaciti bilo gde) 5 oktobra - pa dal' do Surcina, a moze i Hrvatska (bilo gde)...Ko leti, sa cim, sta... Wizz Air, EasyJet, itd A moze (reluctantly) JAT, ili bilo koja druga kompanija koja leti do ex Yu (Croatia, Adria, itd).Hvala unapred.

Link to comment

Kao sto rece dranata, wizz leti iz Lutona, medjutim ne ide svim danima, plus u neka cudna vremena...Sa LHR mozes Jat-om [ako bas mora :D] direktno. [Relativno] povoljne cene za BEG imaju Swiss, Lufhtansa i Austrian, isto sve sa LHR, ako se bukira unapred. Pogledaj na UK verzijama njihovih sajtova.U svakom slucaju, savetujem da ostavis dovoljno vremena za presedanje, posto ces biti na odvojenim kartama.

Nasao sam neverovatnu cenu, povratna do Londona sa NZ, sa taksama, za neverovatnih 830 eura (sa Royal Brunei)! Ljudi zatvaraju liniju iz NZ, pa resili da ogromnim dampingom bukiraju letove u poslednjem mesecu.Naravno, bukirao sam, ali kako nemam obicaj da letim do BG-a ili zemalja u okruzenju iz Londona, zamolio bih nekoga (khm-khm: jms :) ? ) za savet i najjeftiniji moguci prevoz iz Londona (slecem na Heathrow oko 6.30am cini mi se, ali se mogu prebaciti bilo gde) 5 oktobra - pa dal' do Surcina, a moze i Hrvatska (bilo gde)...Ko leti, sa cim, sta... Wizz Air, EasyJet, itd A moze (reluctantly) JAT, ili bilo koja druga kompanija koja leti do ex Yu (Croatia, Adria, itd).Hvala unapred.
Link to comment

Autobuska karta od Lutona do Londona, je 16funti, a povratna 24funte.Kad sam stigao u BG, sjebao me napad taxista koji su za vožnju tražili 2,3 hiljade dinara, a na samom izlasku iz aerodroma stoji uredno postavljen autobus koji vozi do grada. Staje kod autobuske i na Slaviji, a platio sam 250 dinara.A stvarno sam se iznenadio napadom taxista na izlasku iz aerodroma... nama koji nismo iz BG to izgleda zastrašujuće

Link to comment
A stvarno sam se iznenadio napadom taxista na izlasku iz aerodroma... nama koji nismo iz BG to izgleda zastrašujuće
tako ti je u svim zemljama treceg i cetvrtog sveta
Link to comment
A moze (reluctantly) JAT, ili bilo koja druga kompanija koja leti do ex Yu (Croatia, Adria, itd).Hvala unapred.
Zasto "reluctantly" Jat? Realno, sta im to mnogo fali u odnosu na druge kompanije? Mislim da ljudi malo preteruju to sa Jatom. Ume da bude gadno u sred sezone kada im lete carteri i kada su avioni na sve strane pa jedan poremecaj u rasporedu remeti sve letove tog dana, ali ako ides u oktobru, to nije problem. Jedino sto umeju da budu vraski skupi ako ne kupis kartu na vreme, ali ako ti je razlika u karti male (do 30 evra) izmedju Jata i nekog LCC (Wizz, stagod) - leti Jatom (ili bilo kojom drugom klasicnom aviokompanijom ako su cene slicne).Ja sam u protekle tri nedelje npr. leteo Austrianom, Wizzom, Blu-expressom (vidi gore) i Jatom, i ubedljivo najbezbolniji, najtacniji i najudobniji let bio je Jatom.Btw ne znam kada se vracas, rekao si 5. oktobar, ali pogledaj sajt http://www.skyscanner.com/ oni pretrazuju i LCC sajtove.(meni izbacuje cene u CHF jer sam trenutno u Svajcarskoj)ukucao sam 5. oktobar London - BEG, povratak 19. oktobra.Ima Wizz sa Lutona sa 100 CHF (ali to je bez prtljaga! to kosta jos 15 evra po smeru, dakle ukupno 30 evra, i ako hoces checkin na aerodromu a ne online to opet kosta jos) ali u 8:15 - nema sanse da stignes sa Heathrowa.Jat imas za 163 CHF sa Heathrowa, polazi u 13:40, povratak je u 10:35.Na Jatovom sajtu to kosta 15,301 RSD. Jat trenutno ima promociju, karte su bas dz, promocija traje do 5. septembra, kupi...
Link to comment
Jel treba nekom 8,200 milja od Uniteda? Isticu mi za oko dva meseca a posto ih necu iskoristiti do tada steta da propadnu.
Hm, hm... ja se ne razumijem bas u te stvari al moracu uskoro da kupim kratu (povratnu) na relaciji Beograd-Najrobi-Harare-Gaboron. Pa ako moze da sljaka za to ti pisi.
Jms, cekamo tvoju presudu -_-
Link to comment
Ja vec imam takvu kartu a vodim staramajku dole pa mi lakse da budemo u istom avionu :)
OK.Moze da se zna tacna ruta [presedanja] i aviokompanije?edit: nadam se da nemas nista na AirZim, zbog strajka? Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...