Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

al me ojadio wizz air za prtljag 2x15e, plus za bukiranje preko kartice - karta ukupno 45 e vise nego u tabeli :Dipak iskombinovala sa alitaliom za drugi deo puta i uspela da ne predjem 200e bgd - catania :)

Link to comment
Posto su te obavestili dosta unapred [vise od dve nedelje], mislim da imas samo dve opcije: da prihvatis izmenjeno putovanje koje ti oni ponude [MA prvo, pa onda OneWorld kompanije - mada niko drugi osim njih ne leti za BEG] ili da ti vrate kintu.
hvala na misljenju, ispalo je mnogo bolje nego sto sam ocekivao! mozda jos nekom bude od koristi: linija BUD-BEG je imala 2 vecernja polaska nedeljno (cet i pon), koji su ujedno bili i polasci nazad zorom (pet i uto) - izgleda da je samo ovaj prvi let ukinut... tako da sam samo pomerio put za 4 dana kasnije (isplati se imati fleksibilne planove) i dobio gratis jos 1.5h u parizu (prebacio se na kasniji let CDG-BUD), sve za dz :-)sluzbenik je inace pricao lep engleski, ali mu se izgleda zurilo kuci (zvao sam oko 1AM), tako da je samo klimao glavom i ekspresno zavrsavao sve sto mu ja predlozim (prvo mi je ponudio raniji let u cetvrtak, ali je odmah prihvatio moju sugestiju da mi lepo pomerimo sve za malo kasnije) :-)
Link to comment

Odlicno! Generalno hoce da budu fleksibilni ako su oni ti koji menjaju let. Ja sam imao slicno nesto sa WIZZ-om prosle godine i mene su prebacili na let iz drugog grada i dali mi kredit u iznosu placene vozne karte do tog mesta.

hvala na misljenju, ispalo je mnogo bolje nego sto sam ocekivao! mozda jos nekom bude od koristi: linija BUD-BEG je imala 2 vecernja polaska nedeljno (cet i pon), koji su ujedno bili i polasci nazad zorom (pet i uto) - izgleda da je samo ovaj prvi let ukinut... tako da sam samo pomerio put za 4 dana kasnije (isplati se imati fleksibilne planove) i dobio gratis jos 1.5h u parizu (prebacio se na kasniji let CDG-BUD), sve za dz :-)sluzbenik je inace pricao lep engleski, ali mu se izgleda zurilo kuci (zvao sam oko 1AM), tako da je samo klimao glavom i ekspresno zavrsavao sve sto mu ja predlozim (prvo mi je ponudio raniji let u cetvrtak, ali je odmah prihvatio moju sugestiju da mi lepo pomerimo sve za malo kasnije) :-)
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jesu li to ukinuli onaj let za Maltu jednom nedeljno, četvrtkom valjda oko 18.00), i povratni let istog dana uveče s tehničkim sletanjem gde ono beše te sietanjem na Surčinu 01.30?editujem:: ovo je trebalo na Putovanja --- sad vidim "Tehnika"

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Izgleda da jesu, nema ga vise u ponudi za bukiranje nove karte... :unsure:

Jesu li to ukinuli onaj let za Maltu jednom nedeljno, četvrtkom valjda oko 18.00), i povratni let istog dana uveče s tehničkim sletanjem gde ono beše te sietanjem na Surčinu 01.30?editujem:: ovo je trebalo na Putovanja --- sad vidim "Tehnika"
Link to comment

pre par sati prilikom taksiranja jatovog aviona po sheremetjevskoj pisti od silnog truckanja iskocise spasilacki prsluci (ili kako li se vec to zove). bio neki makadam, a ovaj nas pilot nagario - mora da ga ceka neka ruskinja veceras :P

Link to comment
Izgleda da jesu, nema ga vise u ponudi za bukiranje nove karte... :unsure:
Jesu, jesu i posle ponovljenih pretraga po kanuu, kajaku i skifovima, saznao sam da praktično ne postoje zgodni letovi do Malte.Samo nezgodni.Najjeftinija je Lufthansa, ali ima po jedno presedanje, što samo po sebi nije toliki problem (a ni verovatnoća od gubitka prtljaga nije velika) već - čekancija.Do Malte će da traje sve zajedno 4 sata i ko zna koliko,a u povratku 10 sati i još možda i 50 ili 15 minuta. Polazim oko 10 a stižem u 22.oo i nešto.A baš je bila simpatična ona JAT-ova veza četvrtkom, u jednom cugu, 2 sata i nešto, oko 30.000 din. povratna.
Link to comment

jel stari terminal na Sharlu i dalje postoji ili su ga spalili napalmom?onakvom stenarom punom triperusa i gologuze dece koja vezbaju zubice i grizu vec dotrajali tapacirung tesko da moze da se podici i jedan Krkanistan.

Link to comment
jms, nije samo u prirodi problem. avionski saobracaj u kini vec jedno 2 godine funkcionise znacajno losije u smislu konstantnih kasnjenja. ne mogu da skontam u cemu je problem i zasto je doslo do tako nagle promene na gore. ako je pre bilo lako izvodljivo organizovanje turneja slicnih ovoj tvojoj po evropi, sada i ne pokusavam. problem nije u infrastrukturi i broju aviona sigurno, mislim da je razlog u vezi za sigurnosnim regulativama.
Meni zena svake godine ide u kinu u posjetu fabrika. Planing joj je skroz skucen pa skoro svaki dan ide u neki drugi grad Nekada je voze kineazi kada sledeci grad nije udaljen ali nerijetko ide avionom. Proslih godina nije imala problema sa avionima ali se nesto bojim da ce ove godine biti drugacije. Prvo je uzela kartu za voz na linije gdje se desio onaj udes (da li je ta linija i dalje u funkciji) i to na moj ngovor da uzme slike voza (:D ). Sada citam sta ti pises :ises: . Nadam se da ce sve biti u redu.
Link to comment

T1 je jos uvek tu.

jel stari terminal na Sharlu i dalje postoji ili su ga spalili napalmom?onakvom stenarom punom triperusa i gologuze dece koja vezbaju zubice i grizu vec dotrajali tapacirung tesko da moze da se podici i jedan Krkanistan.
Link to comment
Meni zena svake godine ide u kinu u posjetu fabrika. Planing joj je skroz skucen pa skoro svaki dan ide u neki drugi grad Nekada je voze kineazi kada sledeci grad nije udaljen ali nerijetko ide avionom. Proslih godina nije imala problema sa avionima ali se nesto bojim da ce ove godine biti drugacije. Prvo je uzela kartu za voz na linije gdje se desio onaj udes (da li je ta linija i dalje u funkciji) i to na moj ngovor da uzme slike voza (:D ). Sada citam sta ti pises :ises: . Nadam se da ce sve biti u redu.
plan "svaki dan u nek drugi grad" je teze izvodljiv sada zbog vecih guzvi po gradovima i trokiranja avio saobracaja, a ima i problem da stranci od pre 2 meseca ne mogu da narucuju karte za voz preko agencija - mora da se ide na stanicu po kartu. neka supruga pita lokalce za savet oko plana.ja sinoc stigao transaerom iz moskve za peking. cetvrti put za redom sam u transaeru dobio biznis klasu na mufte - nije mi jasno zasto uvek dobije 5. red. pilot je sleteo da ne osetis i dobio dobar aplauz od putnika. od decembra na sajtu koji je postavio jms vodim evidenciju, juce je bio 33. let od sredine decembra, sto izadje na jedan let nedeljno. jmsaero me sije sigurno - jms? :unsure:
Link to comment
od decembra na sajtu koji je postavio jms vodim evidenciju, juce je bio 33. let od sredine decembra, sto izadje na jedan let nedeljno. jmsaero me sije sigurno - jms? :unsure:
Ne bas :D Nemanje pasosa puna dva meseca i smanjena plata tokom tri su me malo onemogucili u tome - tako da sam na 29 u tom periodu.Ali, radim na poboljsanju :) U narednih mesec dana, malo Evrope i Bliskog Istoka: kupljena 3 leta i radi se na bukiranju jos 10. Edited by jms_uk
Link to comment
Ne bas :D Nemanje pasosa puna dva meseca i smanjena plata tokom 3 su me malo onemogucili u tome - 29.Ali, radim na poboljsanju, u narednih mesec dana, malo Evrope i Bliskog Istoka: kupljena 3 leta i radi se na bukiranju jos 10.
ja cu videti da sedim kuci sa klincima sledecih 30 dana, a pocetkom septembra opet palim za rusiju na 3-4 nedelje bez mrdanja iz moskve, tako da ako ne bude preke potrebe do oktobra sam grounded.
Link to comment

jebeno su pomerili 50 min let sa JFK koji ce jos dodatno najverovatnije kasniti i sada imam prekrasne sanse da uskocim u jatovu kantu koja polece negde iz vinograda udaljenog sat jahanja od CDG

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...