Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jms UK, vec sam te pitao pre, ali nikako da odgovoris, postuj ovde molim te koje sajtove koristis za pretragu letova posto redovno nalazis najjeftinije karte.

Link to comment
Jms UK, vec sam te pitao pre, ali nikako da odgovoris, postuj ovde molim te koje sajtove koristis za pretragu letova posto redovno nalazis najjeftinije karte.
tesko je da odgovorim na to, jer dosta zavisi od toga gde, i odakle, se leti.I kojom vrstom kompanije, LCC ili ne.Ali za pocetak:- expedia (razlicite zemlje mogu da daju razlicite rezultate)- isto vazi i za opodo (uk, de, fr) i kayak i travelocity- sajtovi samih kompanija koje lete na toj relaciji- skyscanner (dobar za LCCs)Poenta je da nema nekog pravila sta koristim kada. A malo ima i dosadasnjeg iskustva sta gde traziti ;)
Link to comment
tesko je da odgovorim na to, jer dosta zavisi od toga gde, i odakle, se leti.I kojom vrstom kompanije, LCC ili ne.Poenta je da nema nekog pravila sta koristim kada. A malo ima i dosadasnjeg iskustva sta gde traziti ;)
Vidim da nisi bas voljan da podelis svoje iskustvo ovde na izvolte.
Link to comment

Stvarno zavisi i nema pravila. Pitas me kao da postoji jedan univerzalni sajt u kome ukucas pocetnu i krajnju destinaciju i dobijes najjeftiniju kartu. Ako ima, i ja bih voleo da znam za to :DKad sam u decembru isao BHX-BRU-FCO-PHL-SFO-LAS-SFO-SAN-SFO-BOS-CLT-FCO-BEG-ZRH-BHX, ja sam proveo sate i sate trazeci i kombinujuci dok nisam organizovao ono sto mi odgovara.Evo ti i trenutni primer - ja sebi gledam neka dva potencijalna puta:1. Oman, Liban, Jordan, Izrael [preko Holandije]2. Kazahstan, Azerbejdzan, Gruzija [preko Rusije]Karte za letove izmedju ovih zemalja ne trazim na istom mestu gde bih gledao za letove po zapadnoj Evropi [pogotovo LCCs] ili za Severnu Ameriku.Takodje, ne zaboravi da za neke svoje letove koristim i prethodno stecene pogodonosti letenja odredjenim kompanijama [milje/vauceri/kuponi/status].edit: pored gore navedenih 11 sajtova [plus raznih kompanija, zavisno od relacije], dodajem ti i farecompare.com za letove koji imaju ili pocetnu ili krajnju destinaciju u Severnoj Americi [najbolje radi bas za USA].

Edited by jms_uk
Link to comment

US frequent flyer reaches 10 million miles

A US businessman has been rewarded for his loyalty to one single airline company after accumulating 10 million air miles. Thomas Stuker, a sales consultant, reached the milestone after a flight from Los Angeles to Chicago. He has boarded 5,962 United Airlines flights and flown the equivalent of 400 times around the globe. As a reward he will never have to queue at airports, always get upgraded and has even had a plane named after him.
Edited by jms_uk
Link to comment

Uz jutarnju kaficu, danas sam dobio i email razglednicu od Maleva vezano za moj let krajem avgusta, sa sve milozvučnim uvodom ("Értesítés járattörlésről") - ispostavlja se da je večernji let BUD-BEG (MA478, 23:40) trajno ubiven, ali konekcija kojom tada stižem u BUD iz CDG (MA555, 18:50) i dalje deluje OK.Pre no što pozovem Malev (a pogotovo za slučaj da dobijem neku brkatu službenicu koja zna engleski kao ja mađarski), zanima me ima li neko predstavu kakve bi mi realne opcije za zamenu bile - da li će mi nuditi samo ono što vidim na sajtu Maleva (gde je u svim kombinacijama jedini let BUD-BEG onaj u 13:25), ili ima šanse da ih iscimam i za letove preko nekih drugih kompanija, bilo sestrinskih ili ne (npr. nađoh CDG-FRA-BEG preko ErFransa/Lufthanze)? Inače, cenim da su šanse velike da se upuca i MA479, BEG-BUD 4:55, jer su i njega uveli u paketu, kao drugi let dnevno na toj maršruti, pa mi je možda sve ovo uzalud, jer bez toga nema šanse da uhvatim BUD-CDG 7:10 - da li onda padam u kandže Jata, ili ima još neka jeftina opcija?

Link to comment

Imam kartu kupljenu u predstavnistvu kenya airwaysa u Gaboronu (Bocvana) i sigurno cu morati da odlozim let (danas bi trebalo da saznam za koliko). Karta je takva da se u povratku leti jatovim avionom do Pariza a onda kenya airwaysom od Pariza do Najrobija pa do Gaborona. Nisam nasao predstavnistvo kenya airwaysa u Bgu. Da li da pitam u jatu ili u nekoj agenciji za pomeranje karte? Imate li neki predlog?

Link to comment

Nadji sajt Kenya Airwaysa, okreni call centar ako ga imajuAko to ne upali, probaj sa Jatom, ako ne njihov let deo karte onda oni imaju pristup istom rezervacionom sistemu, ali u principu verovatno ne mogu da urade nista, osim ako nemaju neki sporazum na tu temu sa Kenya Airwaysom (tipa oni ih zastupaju u Srbiji). Ja sam tako imao Lufthanzinu kartu koja je zapravo imala 2 Air Canada leta ali kada sam zvao Air Canada-u oni su mogli da me vide u rez. sistemu, ali nisu hteli nista da menjaju, moralo je sve preko Lufthanze

Link to comment

Probao sa jatom, kazu da ne mogu. Zvao i par agencija koje se bave prodajom karata i kazu da ne mogu. Svi me uputili da vidim sa originalnom kompanijom ili agencijom koja mi izdala. A najbliza ispostava kenya airwaysa je u madjarskoj. Izgleda cu morati da kupujem kartice za jeftinije internacionalne pozive.Fala u svakom slucaju :)

Edited by Shan Jan
Link to comment

treba mi sto brzi odgovor, na sajtu sam wizz aira pri kraju procesa kupovine karte.pita me za web check in ili aerodromski. razumem da bi web check in ustedeo i pare i vreme, a jel ima mogucnosti u bgd da se to obavi, tj kako se to uopste radi?

Link to comment
negde na wizzovom sajtu imas listu aerodroma gde moze da se odradi web check in valjda
ok, hvala, jeste..moze za bgda proces je samo odstampas boarding kartu chekiranu malo ranije...:
If you select the free web check-in service, you must check-in online via wizzair.com between 7 days and 3 hours prior to your flight. You must print your boarding card and present it at the boarding gate together with your travel documents (passport or National Identity card).
Link to comment

Posto su te obavestili dosta unapred [vise od dve nedelje], mislim da imas samo dve opcije: da prihvatis izmenjeno putovanje koje ti oni ponude [MA prvo, pa onda OneWorld kompanije - mada niko drugi osim njih ne leti za BEG] ili da ti vrate kintu.Ne kosta nista da pitas da te rebukiraju na let neke druge kompanije [koja nije u OneWorld alijansi] ali mislim da su ti sanse za to male...

Uz jutarnju kaficu, danas sam dobio i email razglednicu od Maleva vezano za moj let krajem avgusta, sa sve milozvučnim uvodom ("Értesítés járattörlésről") - ispostavlja se da je večernji let BUD-BEG (MA478, 23:40) trajno ubiven, ali konekcija kojom tada stižem u BUD iz CDG (MA555, 18:50) i dalje deluje OK.Pre no što pozovem Malev (a pogotovo za slučaj da dobijem neku brkatu službenicu koja zna engleski kao ja mađarski), zanima me ima li neko predstavu kakve bi mi realne opcije za zamenu bile - da li će mi nuditi samo ono što vidim na sajtu Maleva (gde je u svim kombinacijama jedini let BUD-BEG onaj u 13:25), ili ima šanse da ih iscimam i za letove preko nekih drugih kompanija, bilo sestrinskih ili ne (npr. nađoh CDG-FRA-BEG preko ErFransa/Lufthanze)? Inače, cenim da su šanse velike da se upuca i MA479, BEG-BUD 4:55, jer su i njega uveli u paketu, kao drugi let dnevno na toj maršruti, pa mi je možda sve ovo uzalud, jer bez toga nema šanse da uhvatim BUD-CDG 7:10 - da li onda padam u kandže Jata, ili ima još neka jeftina opcija?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...