Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Heathrow-Narita, Aeroflotom preko Moskve, novembar i decembar £330 povratna.Mozda ima i iz nekih drugih gradova slicnih cena (L klasa)?

Link to comment

Već drugi put najjeftiniju kartu nalazim na FlyTime šalteru. Jbg, treba mi Beč u jednom smeru za sutra - kod Austrian-a 254 (ili 245, svejedno, odraše), u JAT-u od 15,400.00RSD a Niki ima za 107, al' traži CC koju nemamo. Ovde platio 13 i sto. Šta da se radi.

Link to comment
Mućak.
15 minutes before departure with all passengers allready checked and all of the luggage stored into aircraft, we recieved information that Swift Air will not be able to operate our flight due to FAA decision beyond our control. We are still trying to find out details for abruptive stop of our operation. As of current, all flights are canceled, and all passenger funds will be refunded starting Monday 10 AM. We are currently waiting for official announcement by Swift Air in order to understand the actual reasons of this abruptive stop of our operations. We will inform public with official statement when we recieve more details from our Direct Operating Carrier. Until then Air Plus will work with 221 stranded passengers and protect their rights. We are all shocked with these circumstances, and will do our best to refund all funds to passengers as soon as possible to allow them to still book their flights on other airlines.
Link to comment

utorak krenem za sangaj, ali zbog loseg vremena sletim u hangzhou i provedem tamo ceo dan u avionu i na aerodromu.juce oko 11h krenuo na aerodrom da se vratim iz sangaja za peking. obicno kupujem povratnu kartu na aerodromu jer ima let svakih pola sata. ovaj put sipak - najraniji nepopunjen let u 21h. razletim se po stand by counterima raznih kompanija, angazujem devojke u ofisu da zivkaju agente i kupe prvu kartu koja iskoci. nakon satak vremena iskopah let u 15h, rekose mi da dodjem u 14h po boarding pass. ja sav srecan se spustio sprat nize (arrivals) da jedem nesto. na timetable vidim dosta kasnjenja iz pekinga, zena mi kaze da je kisa, predpostavljam bice malo kasnjenja, ali ne ocekujem kataklizmu. u 14h po kartu, ali rekose mi da je doslo do promene i nema vise karata, samo 1st class. OK 1st class (frima placa/force majeure) daj kartu da palim, umoran sam i od sajma i od prethodnog dana u hangzhou. za 10 sec dok sam vadio pasos i karticu - nestalo i prve klase, ali se za par minuta pojavila ekonom za let u 15-20. ok - uzimam, trcim da platim, na checkinu mi daju boarding pass ali u poslednjem momentu napisase neki novi let. uzimam, prolazim kontrolu i na passu-u vidim da je boarding poceo pre 20ak minuta, trcim ko lud da ne zakasnim, gate je najudaljeniji moguci na aerodromu. stizem, nema tog leta na semaforu, kazu mi da kasni u dolazku i stize za pola sata. ok - pola sata + sat, oko 16h cu da poletim, u pekingu sam oko 18h, kontam uletecu u spic, ali sta da se radi. u 15:30 objavljuju boarding, narod stoji u redu, ali nikako da se ukrcamo. posle 20-30 min nam saopstavaju da je nevreme u pekingu, ceka se dozvola za poletanje. i menjaju status sa boarding na delayed. vreme prolazi, u pekingu pljusti, ali kinezi nateraju osoblje da se ukrcamo u avion kako bi bili spremni za let cim se vreme popravi. to ugovaranje je trajalo 40-50 minuta sa puno emocija i galame. oko 19h smo bili u avionu i cekali dozvolu za poletanje. ja dobio middle seat, komsije oko mene nesto mljackaju, bolid ispred se raskomotio maltene meni u krilo, u avionu sauna...ma milina. oko 20h dobijamo dozvolu za let i to je trebalo da bude kraj epopeje, ali pred spustanje na pekinski aerodrom, pilot javlja kako je vreme shitty i da se vracamo za sangaj.vracamo se na sangajski aerodrom i zaticemo sliku koju smo ostavili

ehyMj.jpg

- niko osim nas nije ni poletio za peking cini mi se. opet krece galama, dajte avion, dajte pare, svi objasnjavaju neke svoje problema - already long story shorter - drndanje jos 2 sata da se promeni karta za sledeci dan, guranje da se udje u autobus za hotel koji su obezbedili za putnike, redovi na recepciji hotela. u hotelu su hteli da mi uvale nekoga u sobu jer nama dovoljno mesta i skoro svi putnici su bili po dvoje u sobama - to sam na jedvite jade izbegao. spavao sam par sat jer u 5h su budili da se odjavimo iz hotela i krenemo ka aerodromu. ovaj put bez kanjenja poleteli u 8h, u 11:30 sam stigao u ofis. vozovi su zakon

Link to comment
utorak krenem ...
Au, crni bane :oBas ti je bio veseo dan - ali kad se majka priroda nameri, nema se mnogo alternativa...Ja upravo planiram put za neke tri nedelje: 7-9 letova u 4-5 dana... istina, samo po Evropi...
Link to comment

jms, nije samo u prirodi problem. avionski saobracaj u kini vec jedno 2 godine funkcionise znacajno losije u smislu konstantnih kasnjenja. ne mogu da skontam u cemu je problem i zasto je doslo do tako nagle promene na gore. ako je pre bilo lako izvodljivo organizovanje turneja slicnih ovoj tvojoj po evropi, sada i ne pokusavam. problem nije u infrastrukturi i broju aviona sigurno, mislim da je razlog u vezi za sigurnosnim regulativama.

Link to comment
U smislu da vise paze na bezbednost sada?
pretpostavljam da je to razlog, ne znam sta bi jos moglo biti. Edited by banecare1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...