Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dodjoh kuci, a torba ostade u Cirihu...a mozda je i na putu za Singapur :lol:edit: javise se malo pre da ce je doneti pre 10pm...

Edited by jms_uk
Link to comment

Ako mislis na srpski pasos, i oces u EU recimo, s obzirom da je cela poenta pasosa bila da su *biometrijski* (sa starim nebiometrijskim ne mozes bez vize) fotokopija ti nece biti od nekakve koristi.

Link to comment
Mislim ne. A zavisi i odakle kuda
Nemacland -> Špancoland i nazad (gde <dosad barem> nikad ništa nisu kontrolisali biometrijski i tako to, nego čisto identifikacija, da sam baš ja ta)
Link to comment

Šta zapravo treba da predstavlja overena fotokopija pasoša? Kopija sa pečatom od strane koga? Sve aviokompanije imaju listu dokumenata kojim se putnici pri ulasku u avion identifikuju. Negde je to samo pasoš, dok u drugim prilikama može i lična karta, vozačka dozvola ili slični dokument sa slikom. Nigde se ne pominje kopija. Druga situacija je kad dođe do gubitka identifikacionog dokumenta, putnik se obraća najbližem DKP-u koji izdaje putni list u cilju povratka u zemlju ili ulazi u proceduru izdavanja novog pasoša ako ima boravišnu dozvolu. Ali to je zvaničan dokument prema Ženevskoj konvenciji, a ne overena kopija.Ovo pišem iz ličnog iskustva na letovima u samoj Španiji kada sam predavao pasoš za američku vizu u Madridu. Pošto isti šalju poštom nakon procesa odobravanja koji traje nekoliko dana, nisam bio u mogućnosti da putujem Vuelingom i Rajanerom, te sam morao da se vraćam vozom.

Link to comment
Nemacland -> Špancoland i nazad (gde <dosad barem> nikad ništa nisu kontrolisali biometrijski i tako to, nego čisto identifikacija, da sam baš ja ta)
Ako putujes unutar sengen zone i rezident si sengen zone, onda ti ne treba pasos vec licna karta (za strance se valjda u i nemackoj za to kaze auslanderausweiss, bar neformalno, jel). Ja sam uspeo na letu Cirih - Pariz i nazad da se cekiram samo sa tom boravisnom dozvolom (nisam nosio pasos), u Cirihu nisu nista ni pitali a u Parizu su nesto negodovali gde mi je pasos, pa kada sam im objasnio po 3. put da je Svajcarska sengen zona pustili su me.Ako si turista, e onda...verovatno nece hteti da te puste, otkud znaju da li se svercujes u sengen zoni. I to je na check-inu. To mozes da zaobidjes putem web/masina na aerodromu check-ina (mada masine na aerodromu cesto traze da kroz njih provuces pasos) ali ti ostaje problem pri ulasku u avion kada proveravaju bordin pas i neki dokument.
Link to comment

Ako imas nemacki ID, mozes i sa time...

Nemacland -> Špancoland i nazad (gde <dosad barem> nikad ništa nisu kontrolisali biometrijski i tako to, nego čisto identifikacija, da sam baš ja ta)
Link to comment
Ako imas nemacki ID, mozes i sa time...
Da, to i ja mislim. U okviru Shengen zone bi trebalo da je tako. Ne znam samo da li na tom ausvajsu ima slika, posto obicno pri cekiranju i ulasku u avion traze dokument sa slikom
Link to comment

Pa od pre par godina svi sengen dokumenti za strance su standardizovani i izgledaju 'vako:01.jpga od nedavno su i biometrijski

Edited by hazard
Link to comment

Hvala svima :), kao što sam i mislila biće čupavo...I naravno ne, nemam nemački ID...Verovatno ćemo direktno pozvati odgovarajuću kompaniju da pitamo može li se nešto uraditi u takvom i takvom slučaju i šta, ili najn.P.S. Zar taj bik nije samo za Španjolce?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...