Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kraj oktobra/poslednja nedelja oktobra. A tamo bi trebalo da bude izmedju 14. i 17. juna.
Ne kapiram :lol: Kad ide za Aljasku, a kad bi da se vrati?odlazak 14-17/06?povratak 23-31/10?
Link to comment
Ne kapiram :lol: Kad ide za Aljasku, a kad bi da se vrati?odlazak 14-17/06?povratak 23-31/10?
Upravo tako. Sorry ako sam bio nejasan...Btw, informacije su što pre potrebne jer sutra ističe ponuda. Mada, koliko sam sam čačkao, to što oni nude i nije tako loše...
Link to comment
to što oni nude i nije tako loše...
Tesko da ce naci jeftinije od toga na jednoj karti za polazak za dve nedelje. Nadam se da mu je i ovo BUD-NYC-ANC jedna karta?
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ja licno nisam imao problema, ali za svaki slucaj...
prvi put letim wizzairom. da li o necem posebnom treba da vodim racuna?
... o kolicini i velicini rucnog prtljaga.
Sta ovo tacno znaci?Sestra treba da putuje wizzairom, a na njihovom sajtu ima spisak stvari koje mogu da se nose u rucnom prtljagu koji se svodi na ne moze nista. Jel gleda neko sadrzaj tog rucnog prtljaga i da li moze da se nosi odeca, obuca, kozmetika i ne znam sta ce jos da joj padne na pamet da nosi?
Link to comment

jedina razlika wizzaira u odnosu na ostale je sto "na papiru" malo strozije kontrolisu broj, velicinu i tezinu rucnog prtljaga.moze samo jedna torba (zenska tasna je takodje torba, a 2 ne mogu da se unesu). velicina je definisana na sajtu, a tezina je do 10 kila ali to niko ne kontrolise.makazice za nokte, perorezi, tecnosti ukljucujuci i parfeme i razne paste u tubama i slicno ne mogu da se unesu ni na jedan let.sadrzaj se proverava na monitoru. u slucaju da je nesto sumnjivo, torba se otvara a zabranjene stvari se izbacuju.

Edited by najgori
Link to comment
tecnosti ukljucujuci i parfeme i razne paste u tubama i slicno ne mogu da se unesu ni na jedan let.
Mogu ako su u posudama do 100ml, i u providnoj plasticnoj kesi zapremine do 1l.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Mogu ako su u posudama do 100ml, i u providnoj plasticnoj kesi zapremine do 1l.
pod uslovom da nisu zapaljive tečnosti, ne može gas za upaljače, aceton, mislim da je problem u ručni prtljag unositi i čisti alkohol ...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Нисам мислио да ће ми требати, али... која је најзгоднија варијанта да се у току наредне две-три недеље скокне на неколико дана до Шпангдалема (Spangdahlem)? Одокативно, најближи аеродроми су у Франкфурту и Луксембургу, ал' не знам како стоји са тим летовима (нарочито оним јефтинијим) са Сурчина. Пошто је форум бржи од остатка интернета, боље да питам овде :).

Link to comment

Do Frankfurta Lufthansom ili do Kelna GermanWingsom.Cene vec dosta zavise od konkretnih datuma.

Edited by Brazilac
Link to comment

wizzair leti iz beograda za brussels charleroi za neku sitnu lovu, ali ne znam kakva je veza dalje. mozda iz temisvara ili peste ima nesto bolje ili jeftinije.

Link to comment

Sa beogradskog aerodroma najjeftinije i najbrže je ići GermanWingsom do Kelna i potom vozom do Trira za 30 evra. Do Špangdalema se može autobusom ili taksijem.Moguća je Wizzair-om leteti do Dortmunda i vozom doći do Trira uz presedanje u Kelnu ili Koblencu. Najjeftinija karta je 42 evra u jednom pravcu.Nešto bolja varijanta je let Rajanom iz Osijeka do Hana (Frankfurt Hahn), vidim da ima povratnih karata za 50 evra plus takse. Na otprilike svakih sat i po ide autobus za Luksemburg koji ima stajanje u Triru. Flibco je niskotarifna autobuska kompanija i karte je moguće kupiti unapred za određeni polazak, počev od 5 evra. Ako se kupuje kod vozača tada je cena karte 22 evra.

Edited by KnightLore
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ne zna on za to. Tamo nije bio nikad, ali zato na Nariti i takvim aerodromima hiljadu puta. I tamo je sve najbolje.(mada sto jes jes, ljubaznost osoblja na Nariti je na nivou. ako zatraze od tebe da skines cipele da ih proturis kroz skener, daju ti papuce da nosis da ne bi isao bos u medjuvremenu)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...