Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Rado, mada ne znam baš mnogo o smeru Evropa->Amerika (recimo, neki od sajtova koje koristim verovatno ne bi radili posao). Ovo što sam pazario iz Amerike na Božić im je izašlo 712$.Odakle bi dolazila, sa Nikole Tesle ili iz EU? Dobra varijanta za letove sa Balkana je Aksioma, ponekad imaju stvarno sjajne kombinacije (recimo, BEG-JFK-BEG za 400$ u maju prošle godine).
Tesko da ce info sa jedne strane da koristi za put sa one druge - totalno razlicita trzista u pitanju...
како се беше звао онај други на е.
expedia?
Link to comment
  • 3 weeks later...
Koliko jedu govna ovi iz Wizza za dimenzije rucnog prtljaga? kofer mi bezi 15mm po duzini
Zavisi od aerodroma i osoblja. Ako imaju onaj okvir u koji se ubaci prtljag radi provere velicine, mogu da prave problem ako ne moze da stane.Zato je bolji nositi nesto tipa ranca, ili kofer od mekseg materijala - jer daje ti fleksibilnost da se ugura u taj okvir.
Link to comment
Zavisi od aerodroma i osoblja. Ako imaju onaj okvir u koji se ubaci prtljag radi provere velicine, mogu da prave problem ako ne moze da stane.Zato je bolji nositi nesto tipa ranca, ili kofer od mekseg materijala - jer daje ti fleksibilnost da se ugura u taj okvir.
a sta ako ne moze da stane? mogu li da prepakujem u ranac i ratosiljam se kofera? ne dam bre 60 evra
Link to comment

U Temisvaru postoji onaj okvir za proveru velicine, ali ga nesto i ne koriste.Kad se cekiras skloni kofer iz vidnog polja Wizz-ovaca, takodje i na onoj poslednjoj kontroli kad kreces ka avionu i nema frke....

Link to comment
U Temisvaru postoji onaj okvir za proveru velicine, ali ga nesto i ne koriste.Kad se cekiras skloni kofer iz vidnog polja Wizz-ovaca, takodje i na onoj poslednjoj kontroli kad kreces ka avionu i nema frke....
Fala, mada me Pariz malo brine.Mada, uvek mogu da pocupam landing gear sa kofera i da ne brinem uopste
Link to comment

Nema pravila, umeju da budu prilicno striktni...Odradi web check-in ili ga stekni da se ne vidi na samom check-inu i kad pocne ukrcavanje na gejtu cekaj da se napravi gungula (sto je kod Rumuna ionako po defaultu, kao ludi jurisaju da medju prvima prodju na gejtu) pa da ne stignu da ga osmotre.Ali bez obzira na sve to budi spreman na realnu mogucnost da zahtevaju da pokusas da ga ubacis u okvir na samom gejtu jer ta sranja imaju uvek tu za takve situacije.A tad i nisu neke sanse da ti progledaju kroz prste...

Link to comment

OK problem je resen 100%.Napisacu savet ovde, posto bi mogao pomoci ljudima koji imaju istu dilemu.Dakle: kupio sam klasicni kineski kofer, cija je duzina zajedno sa landing gearom i mehanizmom rucke bila oko 58 cm, znaci 30mm preko dozvoljene duzine.Svi klasicni kineski putni koferi imaju landing gear koji se odvaja uz pomoc krstastog srafcigera i gedore br. 7. Landing gear se sastoji od 2 dela, kocnice i tockica, oni se odvajaju nezavisno. Sta sam uradio - odvojio sam sve to, bacio u djubre kocnicu, a tockovi se sada mogu, bez srafcigera, prikaciti direktno na donji deo drske na rasklapanje. Kada ides unaokolo, drzis tockove na koferu, a ako te neko aka da stavis kofer u okvir, skines tockove i stavis ih u kofer, cao dovidjenja. Dimenzije kofera sada su dosta ispod gornjeg limita.Naravno ovako deo sa tockicima moze otpasti usput, ali ovo je baggage mod beta 1.0edit: baggage mod beta 1.1:nema potrebe da se ista skida i baca. dovoljno je samo da se skinu matice i srafovi, cela konstrukcija ce biti klackava, ali stabilna, i imace sve delove. ovako landing gear ostaje ceo, ali se moze skinuti za 1 sekundu.

Edited by vasudeva418
Link to comment
expedia?
Е, да. Запамтио сам само да Орбиц треба избегавати, јер сам нашао превише случајева где ти наминцају да не можеш да стигнеш да преседнеш, па онда плаћаш измену скоро као нову карту за тај део лета. Те су остали Експедија и Тревелосити.
Link to comment
'I Hate Ryanair' website handed over ... to RyanairIHateRyanair-website-420x0.jpg
An angry passenger who set up a website called 'I Hate Ryanair' has been ordered to hand over the site's name to the airline he despises.Robert Tyler, of London, set up the site in 2007 as a means for disgruntled Ryanair passengers to share their horror stories about the budget carrier.Outspoken Ryanair boss Michael O'Leary complained about the site in April this year, branding the website branding the website "vitriolic and highly disparaging", the Guardian reports.Advertisement: Story continues belowDespite the fact that the website made clear it had no official links to the airline, authorities ruled the web address had to be handed over to Ryanair because Tyler had made money from the site.The adjudicators at Nominet, which manages web addresses in Britain, said Tyler had made £322 in advertising revenue from the site. This was the crucial factor that saw Tyler forced to shut down the site.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...