Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Evo ovako:JAT slece na D izlaze, kao i vecina evropskih ne-Shengen letova [ako ga ne pomere, let nazad za BEG krece sa D14 sutra].Mada, obavezno joj reci da gleda na onim ekranima jer vole na Schipholu da menjaju izlaze. Ja skoro svaki put ako sam u prolasku tamo po sletanju dobijem SMS sa novim izlazom.Odatle, njoj nisu bitni Departures Hall 2 i desks 11-14, jer je to info za check-in, a ona bi to trebalo da obavi u Beogradu? Neka prati znakove za F gates, tj. prodje pored Transfera T4 i T5, skrene na desno, u pravcu E izlaza. Pre njih, tj, pre Transfera T6, neka skrene levo na Holland Boulevard i ode njime celom duzinom, sve dok joj sa desne strane ne budu F izlazi [i Transfer T8].To bi bilo to, ali evo i graficki prikaz :Damsu.jpg
:Hail: :Hail: :Hail: Edited by Brazilac
Link to comment

Koliko sam ja shvatila, ona će tek u Amsterdamu znati koja joj je kapija za Toronto, tj. neće to dobiti na Tesli jer menja kompaniju - do Amsterdama je JAT, a od tamo KLM. To znači da bi ipak nešto trebalo da obavi i u Amsterdamu.

Link to comment
Koliko sam ja shvatila, ona će tek u Amsterdamu znati koja joj je kapija za Toronto, tj. neće to dobiti na Tesli jer menja kompaniju - do Amsterdama je JAT, a od tamo KLM. To znači da bi ipak nešto trebalo da obavi i u Amsterdamu.
Cek, je li to jedna ili dve karte?edit: A i ne bi trebalo da ima mnogo veze sto je druga kompanija, jer sad JU i KL rade codeshare na tim Jat-ovim letovima... Edited by jms_uk
Link to comment

Prtljag nastavlja svojim putem i ne mora za njega da se brine pa pretpostavljam da su letovi povezani. E sad, detalji o tome da li je u pitanju jedna ili dve karte su mi malo nepoznati. Ona je išla u agenciju da sređuje te stvari, a i ne znam da li se toliko raspitivala o detaljima. Uostalom, videćemo sutra ujutro na Tesli šta će joj oni od karata da ti za onaj vaučer, šta li je već.@BillyNaravno da je najbolje pitati personal na zemlji, ali moja keva ne zna ni reč engleskog. Da je bilo gde na prostoru Balkana koji može da razume ne bismo se uopšte zamajavali ovakvim stvarima.

Link to comment
@BillyNaravno da je najbolje pitati personal na zemlji, ali moja keva ne zna ni reč engleskog. Da je bilo gde na prostoru Balkana koji može da razume ne bismo se uopšte zamajavali ovakvim stvarima.
uzme kartu u ruke, ode kod personala i prstom pokaze na gate. onda oni njoj takodje prstom pokazu pravac u kom treba da ide ili sam izlaz :D video sam milion puta takve scene.
Link to comment

Tako nam rekla i ona što nam je davala kartu na Tesli :lolol:. Doduše, i ja sam joj to još ranije rekla, ali moja majka želi sve unapred da pripremi. Inače, dobila je dve karte, jednu sa Tesla i drugu sa Amsterdama. Kod nas su uspeli da nam na karti napišu da je izlaz C3, a sat vremena kasnije prilikom najavljivanja leta najaviše C4 :D.I ponela je onu mapu sa sve iscrtanom putanjom :lolol:.

Edited by kiki
Link to comment
uzme kartu u ruke, ode kod personala i prstom pokaze na gate. onda oni njoj takodje prstom pokazu pravac u kom treba da ide ili sam izlaz :D video sam milion puta takve scene.
ja tako funkcionisem po svim pitanjima u kini vec 4 godine. ima tu varijacija, ako mora detaljnije objasnjenje npr. nazovem coveka koji me ceka na lokaciji, on tutne slusalicu nekome (ako zna kineski trazi da mi objasne marsutu, ako ne zna samo da slusalicu), ja taksisti isto tako samo dam telefon i onda oni nesto pricaju na kineskom :D jms na nivou , nisam ni sumljao da ce biti shema :)
Link to comment
je li proslo sve ok?pozdrav sa BHX, ceka se avion za NRN
za mesec dana i ja slecem na bhx. :)pa onda za warwick na nedeljak dana.ima li nesto posebno na bhx na sta se mora obratiti paznja?
Link to comment
je li proslo sve ok?
Jeste, ušla u avion, javila se, a onda se kapija zatvarala sledećih sat vremena :D. Uglavnom, trenutno lebdi negde iznad Atlantika. Hvala svima, a naročito Džejmsu :).
Link to comment

iz treceg puta sam se setio napokon da fotografisem najbolji aerodrom na svetu open air, free drinks and food. meni je ovo dosta za prvo mesto, a za ove sto zakeraju da dodam free internet, opustenu atmosferu, soft seats dok cekas na boarding, raspolozene&odmorne putnike, sarene avione i vozic. slike stavljam u spoiler

IMG_0147-2.jpgIMG_0169-1.jpgovde se prolazi posle check-inaIMG_0152-1.jpgIMG_0181.jpgIMG_0180-1.jpgIMG_0186-1.jpgIMG_0194.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...