Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Lepo.. :)

"Viz er" ka još pet gradova iz BGIzvor: B92, Tanjug Beograd -- Zahvaljujući mađarskoj kompaniji "Viz Er", u narednim mesecima građani Srbije će po pristupačnim cenama moći da putuju u još pet evropskih gradova. Jožef Varad na konferenciji za novinare sa Goranom Petkovićem i Velimirom Radosavljevićem (Beta) Kako je najavio predsednik "Viz era" Jožef Varad, u planu je i otvaranje operativne baze tog avio-prevoznika u Srbiji, u aprilu naredne godine.On je najavio da će prve dve nove linije otvoriti u decembru za Rim i Malme, a u aprilu 2011. planirano je otvaranje linija za Stokholm, Ajndhoven i Minhen.Osim pokretanja novih avio-linija, u ovoj "lou kost" kompaniji najavljuju i otvaranje operativne baze u Beogradu. U Ministarstvu turizma kažu da prisustvo niskotarifnih kompanija na tržištu znatno utiče i na promociju zemlje u inostranstvu. Državni sekretar za turizam Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja Goran Petković rekao je da se, od ukupnog prometa putnika u Beogradu, oko 60 odsto odnosi na posetioce koji dolaze iz inostranstva. Petković je rekao da se to pozitivno odražava na srpski turizam i izrazio očekivanje da će uvođenjem novih letova "Viz era" broj turista biti povećan. On je naveo da je zadovoljan što građani Srbije imaju mogućnost da po povoljnim cenama putuju na pet novih destinacija u Evropi. Zahvaljujući “lou kost” kompanijama, snovi o putovanjima i egzotičnim destinacija postali su ostavarivi i za građane čiji džep nije naročito dubok. Do sada se, zahvaljujući “Viz Eru”, iz Beograda po ceni od 25 evra putovalo u London i Dortmund, a uskoro će lista destinacija biti znatno duža. "Odlučili smo da otvorimo pet novih destinacija. Linije za Rim i Malme počeće sa radom u decembru, dok će letovi za Stokholm, Minhen i Ajndhoven startovati u aprilu 2011. U početku, letovi će ići dva ili tri puta nedeljno, ali ako potražnja bude veća, povećaćemo i učestalost", najavio je predsednik "Viz era" Jožef Varad. Prema rečima generalnog direktora Aerodroma "Nikola Tesla" Velimira Radosavljevića taj aerodrom beleži rast broja putnika, a tome svakako doprinose jeftine avio kompanije. Radosavljević je izjavio da očekuje da će aerodrom dostići rast od 30 do 35 odsto na godišnjem nivou i napomenuo da su nove destinacije "Viz era" dobre vesti za građane. Početna cena karte za bilo koju od destinacija je 24,99 evra, a procena je da će “Viz Er” u prvoj godini rada sa svih sedam linija iz Srbije prevesti blizu 300 hiljada putnika. U aprilu 2011. “Viz Er” će u Beogradi otvoriti i operativnu bazu u kojoj će biti novi Er Basov A 320 avion, a to prema rečima odgovornih, znači oko 40 novih radnih mesta za pilote, posadu i pozicije na održavanju.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jos lepse, ako se ispostavi tacnim:

EasyJet od aprila leti iz Beograda?Avioni vodeće britanske avio-kompanije „Izi džet” (EasyJet) mogli bi od aprila sledeće godine da polete i sa beogradskog aerodroma Izvor: 24 sataNaša kompanija trenutno nema letove ni za Beograd ni iz Beograda, ali sa početkom nove sezone moguće je da će se i Srbija naći u rasporedu - kažu za „24 sata” iz centrale ovog lou-kost londonskog prevoznika. April je najraniji period kada bi avioni „Izi džeta” mogli da zaparaju beogradsko nebo, jer letnja sezona počinje 28. marta i traje do 30. oktobra. - Letovi i nove destinacije za zimski period, koji startuje 31. oktobra, već su utvrđene. Na našem sajtu redovno objavljujemo nove akcije i destinacije, tako da će sve informacije o eventualnim letovima iz Srbije i ka Srbiji biti na vreme objavljene - kažu u „Izi džetu”. U Direktoratu za civilno vazduhoplovstvo Srbije potvrdili su nam da su predstavnici jedne velike niskobudžetne avio-kompanije bili na razgovoru u aprilu. - Zainteresovani su bili da uvedu letove iz Srbije. Raspitivali su se i o našoj zemlji, a naročito ih je zanimala turistička ponuda, kao i gde naši građani najviše vole da putuju. Kako su nam tada rekli, namera im je da ovamo dovode i svoje, ali i strane turiste. Kada su u pitanju niskotarifne kompanije, one svojim putnicima ne nude samo avionske karte već kompletnu ponudu za boravak u jednoj zemlji - kaže za „24 sata” Katarina Andrić-Milosavljević iz Direktorata za civilno vazduhoplovstvo. Koliko je jeftin Izi Džet Budimpešta - Parizseptembar od 80.07oktobar od 33,89novembar od 23,46decembar od 21,23januar od 21,23februar od 21,23mart od 21,23*sve cene su evrima
Link to comment
Britiš ervejz ukida letove iz bg za londonAviokompanija Britiš ervejz najavila je danas da će od 30. novembra obustaviti letove na liniji Beograd-London.Kako su naveli u Britiš ervejzu, linija od beogradskog aerodroma "Nikola Tesla" do londonskog Hitroua biće ukinuta jer nije profitabilna."Bilo je teško doneti odluku o obustavi letova između Beograda i Londona. Međutim, ova ruta više nije održiva jer ne doprinosi profitabilnosti našeg poslovanja", izjavio je komercijalni menadžer Britiš ervejza za Balkan Emil Delibašev. Aviokompanija Brtitiš ervejza trenutno obavlja sedam letova sedmično između Beograda i Londona. Sa beogradskog aerodroma letove do Londona trenutno obavlja i mađarska niskotarifna aviokompanija Vizer, koja leti do aerodroma Luton.
Link to comment
Britiš ervejz ukida letove iz bg za londonAviokompanija Britiš ervejz najavila je danas da će od 30. novembra obustaviti letove na liniji Beograd-London.Kako su naveli u Britiš ervejzu, linija od beogradskog aerodroma "Nikola Tesla" do londonskog Hitroua biće ukinuta jer nije profitabilna."Bilo je teško doneti odluku o obustavi letova između Beograda i Londona. Međutim, ova ruta više nije održiva jer ne doprinosi profitabilnosti našeg poslovanja", izjavio je komercijalni menadžer Britiš ervejza za Balkan Emil Delibašev. Aviokompanija Brtitiš ervejza trenutno obavlja sedam letova sedmično između Beograda i Londona. Sa beogradskog aerodroma letove do Londona trenutno obavlja i mađarska niskotarifna aviokompanija Vizer, koja leti do aerodroma Luton.
bas mi ih zao :( :( :( steta sto niko nece da leti za 250 eur, vec biraju wizzair za 55 eur :lol: stvari polako dolaze na svoje
Link to comment

Keva sutra treba da presedne u Amsterdamu pošto ide za Toronto. Njoj je malo frka pa hoće unapred da zna na koju kapiju treba da uđe kada bude trebalo da se ukrca za avion za Kanadu. To joj neće pisati, kako nam rekoše, na karti koju će dobiti na Tesli pošto menja avioprevoznika (JAT pa KLM). Meni rekoše da 24 sata pre leta na netu može da se vidi koja je kapija za određeni let i ja odem na sajt Shiphol-a i ne mogu da nađem gde je to. Ok, nađem informaciju o letu (Flight information), ali nigde ne vidim Gate ili nešto slično pošto je to sve na holandskom (iako sam kliknula na britansku zastavu angry.gif ). Ona će, naravno, biti u tranzitu i verovatno će joj tamo dati kartu na kojoj će pisati koja je kapija, biće verovatno naših koji će sa tog leta ići za Toronto, ali ona ipak želi da zna odmah :).

Link to comment

@TimmyMisliš da nisam pokušala :(. Jbg, prvi put leti avionom u inostranstvo, lako je tamo gde znaš jezik. A ni ja nisam putovala napolje osim direktno za Egipat pa nemam baš nikakva iskustva.@BrazilacTo je to, hvala. Sada mi traži mapu aerodroma :isuse:. Ako neko zna gde to može da se nađe neka mi javi, a ja ću u međuvremenu da uronim u ova internetska bespuća.

Edited by kiki
Link to comment

A nema tu neke nauke, prvo nek trazi Departures,pa Hall 2, pa neki salter od 11 do 14 i na kraju gejt F05.Ili da cekas da dodje Jms, on vec zna svaki terminal detaljno :D Ja sam na Sipolu bio samo u prolazu, nisam leteo tako da se niceg ne secam...

Edited by Brazilac
Link to comment
Da, nađoh to, samo što ja ne znam gde će ona ući u aerodrom, tj. gde je tranzit pa da joj kažem kako da do ovog F dođe :D.
neće imati nikakve frke da se snađe, ipak je to 1 Shiphol.
Ili da cekas da dodje Jms, on vec zna svaki terminal detaljno :D
sad kad krene : pazi se, ispred saltera 12 ima jedna olabavljena pločica, a ni WCi u zapadnom krilu nisu kao nekad.... :D
Link to comment

Evo ovako:JAT slece na D izlaze, kao i vecina evropskih ne-Shengen letova [ako ga ne pomere, let nazad za BEG krece sa D14 sutra].Mada, obavezno joj reci da gleda na onim ekranima jer vole na Schipholu da menjaju izlaze. Ja skoro svaki put ako sam u prolasku tamo po sletanju dobijem SMS sa novim izlazom.Odatle, njoj nisu bitni Departures Hall 2 i desks 11-14, jer je to info za check-in, a ona bi to trebalo da obavi u Beogradu? Neka prati znakove za F gates, tj. prodje pored Transfera T4 i T5, skrene na desno, u pravcu E izlaza. Pre njih, tj, pre Transfera T6, neka skrene levo na Holland Boulevard i ode njime celom duzinom, sve dok joj sa desne strane ne budu F izlazi [i Transfer T8].To bi bilo to, ali evo i graficki prikaz :Damsu.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...