Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam ovo zaboravio u Dublinu, prvi put sam putovao bez čektin prtljage pa sam prenebregao i sve ostale formalnosti sa šalterom povezane.   :isuse:Nakon kratkog horora kad su mi stjuardese objašnjavale da bi trebao natrag i da ću vjerojatno stić (a imao sam i fenomenalno mjesto u redu za best sjedala  :( ), došla je mala crnokosa šefica, razgovarala sa nekim (we have an idiotic kroejšn našnal hir, travelin to hiz houm country) i ja ušo u erplejn bez štambilja.   :s_w: Dakle, nije ni to 100% obavezno ako ne naiđete na neke staff aždahe.
Link to comment

spominjao neko air transat vec? vrlo prijatno se iznenadih udobnoscu sedista i kvalitetom hrane, a i stjuardestvo sve neko ljubazno. dodatni plus im je sto su bili najjeftinija opcija amsterdam-toronto.

Link to comment
Bristol-Porto £6Porto-Bristol €6Prvi [produzeni, cetvrtak-nedelja] vikend u oktobru :)Ryanair
Svrati do centra Bristola ako ides busom...Autobus za aerodrom ne ide samo sa autobuske stanice.
Link to comment
Svrati do centra Bristola ako ides busom...Autobus za aerodrom ne ide samo sa autobuske stanice.
Bristol Temple Meads ;)Mislim da nemam puno vremena izmedju voza i busa u odlasku, ali moze da bude u dolasku. Edited by jms_uk
Link to comment
Bristol Temple Meads ;)Mislim da nemam puno vremena izmedju voza i busa u odlasku, ali moze da bude u dolasku.
Sa zeleznicke, naravno. Od zeleznicke do centra je jedno 10-ak minuta hoda.
Link to comment

Stvarno smo jadni mi koji nismo iz EU."Vizer" preko sajta omogućuje onlajn čekiranje da ne moraš da se cimaš rano na aerodrom. Ali tu postoji jedno "međutim" ili "jebiga". Oni koji nisu državljani EU mogu da koriste taj servis, ali u svakom slučaju obavezni su da se pre leta jave na čeking pointu radi identifikacije.I još nešto u vezi ove kompanije: kao i drugi avio-prevoznici, i oni propisuju stroge standarde za ručni prtljag, čini mi se da dimenzije ne smeju da prelaze 45x55x20cm i prtljag koji se unosi u kabinu ne može da bude teži od 10kg.U praksi, međutim, da bi izbegli plaćanje 30 evra za čekirani prtljag, ljudi unose koferčine koje jedva mogu da stanu u boks i nikom ništa. Jedino što su iz kompanije malo dosledniji u zabrani unošenja više od jednog komada ručnog prtljaga po osobi ...

Edited by stoka
Link to comment
Sa zeleznicke, naravno. Od zeleznicke do centra je jedno 10-ak minuta hoda.
Znam ja Bristol relativno dobro. Dok sam bio u Plymouthu, dolazio sam cesto. Sad sam sa druge strane, a po razdaljini jos blize - jedino ne volim mnogo presedanje u Newportu :D
"Vizer" preko sajta omogućuje onlajn čekiranje da ne moraš da se cimaš rano na aerodrom. Ali tu postoji jedno "međutim" ili "jebiga". Oni koji nisu državljani EU mogu da koriste taj servis, ali u svakom slučaju obavezni su da se pre leta jave na čeking pointu radi identifikacije.
To isto radi i Ryanair, vec koju godinu. I to cak i na domacim letovima angry.gif
Link to comment

Generalni savet: Založite kuću, uzimajte kredite, putujte, pogotovo sada sa novim fensi pasošima! Stara mudrost kaže da za putovanja nikada nije bačena para!Putovanjem možete pobeći od problema, svakodnevice ... Upoznajete zanimljive ljude, civilizacije, iskušavate sebe, učite se snalaženju u nepoznatoj sredini ... Postajete pametniji i bolji čovek ... Nemojte samo jedno: da putujete da biste pobegli od sebe! Ma koliko daleko odete, nećete pobeći od sebe ... A sada, svi marš na put!

Edited by stoka
Link to comment

Idem Rajanerom sutra iz Bratislave do Palma de Majorke, jel nek ozna koliko su striktni oko politike veličine torbe koja se unosi u avion, a iznosi 55cmx40x20?

Link to comment

U Spaniji su od pocetka ove godine veoma rigorozni po pitanju velicine rucnog prtljaga kod Rajana. Provere se vrse ili na boarding gate-u ili kod stepenica pred sam ulazak u avion tako sto putnik stavlja kofer u metalni okvir. Ako velicina ne odgovara, odmah naplacuju 35 evra i kofer stavljaju u kargo. U Madridu osoblje koristi kartonski kalup koji prekriva kofer, cime su ovu proveru znatno ubrzali, a time i otklonili mogucnost da se kofer sabijanjem strpa u metalni okvir, sto su mnogi radili kada su u pitanju oni od mekih materijala.Znam samo da u njihovom centru u Hanu (Frankfurt) rade i proveru dozvoljene tezine od 10 kg pred ulazak u avion. Zaista nastane smesna situacija kada vaga pokaze prekoracenje, pa putnici trpaju kamere, knjige i ostale stvari u dzepove. Ali sve je to u skladu sa politikom kompanije.No da nije sve tako crno, juce sam leteo Rajanom iz Reusa (Barselona) za Santjago i uspeo sam da unesem kofer tezine 13 kg cija je sirina bila skoro 23 cm (dodje to na dozvoljenih 20 ako bas se dobro sabije). Nisu me proveravali, jer su upravo ispred mene ulovili lika koji je krenuo sa dva ogromna over-size kofera. Ovu taktiku da se prisljamcim nekom ko je u startu sumnjiv koristim uspesno vec nekoliko puta.

Link to comment

Rezervisala 2 karte za Pariz Lufthanzom preko Minhena. Neki sajt www.jeftini-letovi-beograd.com a agencija je ova neka i sad pošto su mi poslali potvrdu o rezervaciji odmah a elektronske karte nikako da stignu (ono jes, ima svega pola sata da sam to odradila), već sam počela da paničim da se nisam malo zajebala pa molim nekoga ako je koristio usluge pomenutih linkova da me uteši :isuse:ništa, ništa, evo ih stigle su :)bože koja sam seljanka..

Edited by Valkyrie
Link to comment
Stvarno smo jadni mi koji nismo iz EU."Vizer" preko sajta omogućuje onlajn čekiranje da ne moraš da se cimaš rano na aerodrom. Ali tu postoji jedno "međutim" ili "jebiga". Oni koji nisu državljani EU mogu da koriste taj servis, ali u svakom slučaju obavezni su da se pre leta jave na čeking pointu radi identifikacije.
Кад једном постанемо чланови, вероватно под морање, да им запамтимо сва ова понижења и темељно им разјебемо унију, јебо их унија.
I još nešto u vezi ove kompanije: kao i drugi avio-prevoznici, i oni propisuju stroge standarde za ručni prtljag, čini mi se da dimenzije ne smeju da prelaze 45x55x20cm i prtljag koji se unosi u kabinu ne može da bude teži od 10kg.U praksi, međutim, da bi izbegli plaćanje 30 evra za čekirani prtljag, ljudi unose koferčine koje jedva mogu da stanu u boks i nikom ništa. Jedino što su iz kompanije malo dosledniji u zabrani unošenja više od jednog komada ručnog prtljaga po osobi ...
Кад смо долазили(рж), шмекери из Јунајтед Експреса или тако нечег (више се не сећам како се зову) су покупили све кофере који су одокативно прелазили неке димензије, и за џабака их пребацили у пртљажник (где би иначе коштало $50 по коферу). Лакше им је тако него да се петљају са некаквом процедуром око наплате итд, јер би то изазвало кашњење, или додатно особље, па би била скупља дара него масло. Још су измислили и назив за ту категорију пртљага, нешто као "прет-прегледани пртљаг", јер као то су прегледали они дунстери из обезбеђења, и ми смо им то донели на руке, нису морали да дижу и спуштају.
Link to comment
Rezervisala 2 karte za Pariz Lufthanzom preko Minhena. Neki sajt www.jeftini-letovi-beograd.com a agencija je ova neka i sad pošto su mi poslali potvrdu o rezervaciji odmah a elektronske karte nikako da stignu (ono jes, ima svega pola sata da sam to odradila), već sam počela da paničim da se nisam malo zajebala pa molim nekoga ako je koristio usluge pomenutih linkova da me uteši :isuse:ništa, ništa, evo ih stigle su :)bože koja sam seljanka..
Ja koristio,OK su :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...