Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

skupio sam bording passes i zamolio u ofisu da zovu, posalju skanirano + faks i sve sto traze iz linije, kako bi dopunili sve propustene letove. kazu za 14 dana (?!) ce ubaciti milje, a mogu da koristim samo kad odem negde i promenim sifru na sajtu star alience. mnogo petljancije iskreno govoreci.
koji FFP, ako sme da se zna...
Link to comment
koji FFP, ako sme da se zna...
kod air china sam. kazem ti, uzas od sajta . ako "FFP" stands for "frequent flier plan", ja sam valjda basic.mislim da treba 40k za godinu dana za neki napredak silver/gold/platinum member ili sta vec nude tamo, ali stvarno nemam zivaca da ceprkam po sajtu koji ne radi.
Link to comment

JMSe*, imam glupo pitanje iz dva glupa dela. Odgovor na prvi deo je sigurno "da": Da li si leteo Ryanairom?Idem u septembru u Madrid i Lisabon, a sve preko Londona (gde i ostajem nekoliko dana u povratku). Ryanair, takav kakav je -- sav nadrkan, jasno i glasno kaže da boarding passes moraju da budu odštampani na A4 papiru. :fashisto: Koji se ovde ne koristi. Ima nešto slično (letter-sized), ali nije isto. I sad drugi deo glupog pitanja: Nije valjda da je ta A4 odredba sad neka zamka za naivne Severnoamerikance koji se smerno javljaju na šalter sa svojim odštampanim letter-sized passovima, a oni ih jednog po jednog gule za 40 funti ili koliko god jer nije A4, već je par milimetara različito? :unsure: Opsednut sam skroz tim njihovim šalterski dominantnim propisima.whip.gif Već planiram kako tačno da izvedem da ne prevalim limit od 20 kg. A tolike cipele za poneti. :unsure: ...........* Ili neka druga žrtvo Rajanera.

Link to comment
Idem u septembru u Madrid i Lisabon, a sve preko Londona (gde i ostajem nekoliko dana u povratku). Ryanair, takav kakav je -- sav nadrkan, jasno i glasno kaže da boarding passes moraju da budu odštampani na A4 papiru. :fashisto: Koji se ovde ne koristi. Ima nešto slično (letter-sized), ali nije isto.
Занимљива прича... http://en.wikipedia.org/wiki/A4_paper илити како је то ипак метрично. Наравно, англосаксонцима на ум не пада да усвоје тако нешто, сувише је једноставно.
Link to comment
Nije valjda da je ta A4 odredba sad neka zamka za naivne Severnoamerikance koji se smerno javljaju na šalter sa svojim odštampanim letter-sized passovima, a oni ih jednog po jednog gule za 40 funti ili koliko god jer nije A4, već je par milimetara različito? :unsure:
Evo, ovaj Severnoamerikanac (poruka broj 5) kaze da nije imao problema sa papirom velicine pisma - izgleda da ga ne guraju ni u kakvu masinu, nego samo skeniraju bar-kod, pa eventualno pripazi da prilikom stampanja ne biras nikakve "shrink/stretch to fit" opcije. Edited by papapavle
Link to comment

Hvala. Mislio sam da sam jedini sa ovom opsednutošću pa mi nije ni palo na pamet da guglam. """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

You can always try to reprint it once you get to Europe, but that's what I would do. Then again, I'd try to avoid Ryan Air if at all possible, unless it was one of those next to free fares - and even then I'd think about it twice.
Eto šta ti je malo evropskog knowhowa. I meni je pola sata nakon što sam kupio kartu bilo jasno da je trebalo da izaberem neku drugu low-cost kompaniju. :( Posmatraću ovo kao priliku da nešto naučim. :unsure: Gulp!
what? no €10 incorrect size paper fee on RyanAir??
My point exactly :D
Link to comment

Može li neko sa iskustvom da mi opiše proceduru kada se sa bebom ulazi u avion - da li unosim kolica u kabinu ili ne, ako ne unosim gde da držim klinca tokom leta, imam li prvenstvo pri čekiranju i pravo na neka posebna sedišta u avionu, itd. U četvrtak letim čarterom za Antaliju, pa mi svaka informacija koristi.Unapred zahvalan.

Link to comment
Može li neko sa iskustvom da mi opiše proceduru kada se sa bebom ulazi u avion - da li unosim kolica u kabinu ili ne, ako ne unosim gde da držim klinca tokom leta, imam li prvenstvo pri čekiranju i pravo na neka posebna sedišta u avionu, itd. U četvrtak letim čarterom za Antaliju, pa mi svaka informacija koristi.Unapred zahvalan.
Moraš da prijaviš pri čekiranju, da imaš bebu. Onda oni zalepe poseban stiker na kolica, i u avionu ih odlažu u neki storage, tamo kod stjuardesa, i opet ti daju kolica prilikom izlaska iz aviona. Ništa komplikovano.
Link to comment
Moraš da prijaviš pri čekiranju, da imaš bebu. Onda oni zalepe poseban stiker na kolica, i u avionu ih odlažu u neki storage, tamo kod stjuardesa, i opet ti daju kolica prilikom izlaska iz aviona. Ništa komplikovano.
Osim u Jatu, gde ti u varijanti 1.kolica odnesu u prtljažnik sa ostalim stvarima(iako si ih predao u kabini :blink:), pa ih posle čekaš zajedno sa koferima... I bebu, po sletanju, ili vijaš po aerodromu(ako je dovoljno velika) ili je držiš na rukama narednih pola sata dok ti kolica ne izađu na traci...2.Staviš ih iznad sedišta u ručni prtljag, ako mogu da stanu(ne znam šta bi bilo da nisu mogla da stanu tamo, jer se stjuardesa pravila vrlo nevešta)...Iskustvo od ove sezone, let za Grčku... Prvi deo u odlasku, drugi u povratku... Edited by radisa
Link to comment

mi smo leteli cca 20x sa kolicima i obicno smo davali u prtljag neposredno pred ulazak u avion, posle ti donesu kod izlaza iz aviona. ako cutis, verovatno ce ti doneti kod baggage claim-a, ali sta raditi sa decom dok se dokobeljas do prtljaga i kolica, pogotovo ako je veliki aerodrom, a ti si sa min 3 on board torbe (foto tehnika/kompjuteri + pelene/hrana/voda + torba sa lovom/pasosima/kartama). zato mi trazimo da nam iznesu odmah kolica. da ne govorim kako je ovo bitno kad zena putuje sama (kao pre 2 dana na intl letu 5h + 1.5h sa presedanjem) ako koji slucajem koristite kolica koja imaju sasiju + babyseat za automobil ( ovo ), zgodno je da uneses samo babyseat u avion. posle poletanja i do sletanja beba moze da sedi tukad boljem razmislim, svaka mojoj zeni cast. ja da krenem sa klincima nisam siguran da bi stigli u jednom komadu do konacne destinacije.

Link to comment
JMSe*, imam glupo pitanje iz dva glupa dela. Odgovor na prvi deo je sigurno "da": Da li si leteo Ryanairom?
Izvini, ovo nekako uopste ne videh prekjuce :unsure:Jesam, nekih 10-15 puta, poslednji put ove godine do/od Bratislave, [a vidi i beli tekst u mom prethodnom postu ;)]Odgovorise ti vec njih nekoliko za US Letter/A4 papir - nema nikakvih problema za to.Ali sta su zaboravili da ti pomenu su dve stvari:- za sve non-EU drzavljane obavezna provera pasosa i pecatiranje boarding pass-a [cak i na domacim letovima] - tako da predvidis neko vreme za to [cesto to obavlja ista osoba kao i check in/bag drop, pa moze da se ceka dosta]- umeju da budu jako rigorozni oko velicine [nekad i tezine] rucnog prtljagaGeneralno, ako ne budes imao neka prevelika ocekivanja, neces se ni previse razocarati :lol: Prevesce te bezbedno, mozda ne i udobno, i uglavnom na vreme. Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...