Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nasao dve dobre cene, samo ne znam kako da ih uklopim zajedno + da organizujem slobodne dane s posla :(Vise je mileage run, ali nema veze.LIS-LHR-EWR [stopover] EWR-IAH-CCS-IAH-EWR-LHR-LIS za $467i tokom tog stopover-a:EWR-BRU-FRA-BRU-EWR za €181Sto je najgore, mislim da bih mogao i da se organizujem za kintu...

Link to comment

Davaspitam nesto.Povratna karta Temisvar - Pariz (tj. Temisvar - Bove laugh.gif) za drugu polovinu oktobra u Wizzu sada kosta 37 evra. E sad, mene zanima koliko ce ta cena drzati i koliko ce biti posle.

Link to comment
Davaspitam nesto.Povratna karta Temisvar - Pariz (tj. Temisvar - Bove laugh.gif) za drugu polovinu oktobra u Wizzu sada kosta 37 evra. E sad, mene zanima koliko ce ta cena drzati i koliko ce biti posle.
ne znam kako sa wizzom, ali u principu sto kasnije to skuplje
Link to comment
Davaspitam nesto.Povratna karta Temisvar - Pariz (tj. Temisvar - Bove laugh.gif) za drugu polovinu oktobra u Wizzu sada kosta 37 evra. E sad, mene zanima koliko ce ta cena drzati i koliko ce biti posle.
Vec sada, sat vremena kasnije, ta karta mozda kosta vise od €37. Verovatnoca je da ce da bude sve skuplja sto blize danu putovanja, osim ako ne bude nekih dodatnih promocija u medjuvremenu.
Link to comment
Davaspitam nesto.Povratna karta Temisvar - Pariz (tj. Temisvar - Bove laugh.gif) za drugu polovinu oktobra u Wizzu sada kosta 37 evra. E sad, mene zanima koliko ce ta cena drzati i koliko ce biti posle.
Generalno su najjeftinije oko mesec i po dana pre puta.konkretno za Pariz iz Temisvara nisam vidjao neke ultra popuste tako da verujem da je to manje vise to.Par evrica gore dole...
Link to comment
Davaspitam nesto.Povratna karta Temisvar - Pariz (tj. Temisvar - Bove laugh.gif) za drugu polovinu oktobra u Wizzu sada kosta 37 evra. E sad, mene zanima koliko ce ta cena drzati i koliko ce biti posle.
Ako hoces da rizikujes, slobodno to uradi. Sacekaj bar 10-15 dana, prati cenu i cekaj da padne. Wizz to stalno radi. Npr prekosutra ce biti 47, pa ce se vratiti na 37, pa ce onda pasti na 27, pa opet skociti.. ako imas zivaca probaj. Ne mozes da kiksnes vise od 10e jer cena ne raste tako brzo na vise od 2 meseca od leta. A mozda moze da te nakenja i za 20eUh, tek sad videh da je u pitanju povratna karta a ne u jednom pravcu :isuse: . Ako su u to ukljucene takse, kupuj odma. 37e za povratnu kartu sa taksama je odlicna cena
Link to comment

leti letim ko blesav. za jun-jul sam imao cca 20 letova, te je red napisati par utisakapeking-hong kong sa dragon experes ili kako se vec zovu. na ovoj reaciji ima let svakih 20-30 min, sve funkcionise rutinski, osecam se kao da sam u gradskom transportu, a ne na medjunarodnom letu. transfer na hk aerodromu od par sati se i ne oseti. pivce, provera poste, prvi susret sa navijacima za SP u JAR, uglavnom iz australije i koreje. hk-johanesburg sa cathay pacific. let od 12-13h. ogroman izbor filmova, dovoljno mesta u ekonom klasi cine let ne tako teskim. imali smo tail wind i sleteli sat pre planiranog vremena. toliko sam i stajao na areodromu i slusao vuvuzele, dok me nije pokupio vozac. jnb-sao paulo sa south african. aerodrom u johanesburgu je ok, veliki free shop i dosta kafica. avion prazan, jer su uglavnom svi leteli na prvenstvo. odlicna klopa i vino u ekonomskoj klasi, zegksi stjuardese. u sao paulu sam bio docekan sa ovacijama, krocio sam na brazilsku zemlju u mementu kada su dali gol severnoj koreji.IMG_0112-2.jpgIMG_0115-1.jpgsao paulo - rio- ne secam se das sam imao lepsi pogled i aviona. unutrasnje letove uvek gledam da imam sa gradskih aerodroma, koji su po pravilu blizu centru. sletanje prakticnu u centar grada. IMG_0141-1.jpgIMG_0284-1.jpgIMG_0147-1.jpgposto je tem aerodromi i letenje, foto helikoptera pri poletanju na turisticki obilazak ria. nije preskupo, ali sam na zalost zakasnio. sledeci put nadam seIMG_0234-1.jpgnastavicu kasnije, da iskopam slike za dalje i skinem headoffice sa grbace

Link to comment

Rio - Porto Alegre (jug Brazila)- sa Gol-om. Glavni utisak je da stjuardese ne znaju da guknu engleski, cak pice ne mogu da ponude.IMG_0277-2.jpgAeroporto nije takav raspad kao sto izgleda na ovoj fotografijiIMG_0279-1.jpgIMG_0285-1.jpgIMG_0288-1.jpgPorto Alegre - Buenos Aires sa TAM-om. Imao sam srece da uletim u biznis klasu. U Tam-u vec bolje stoje sa jezikom, ipak su Star Alliance, a to je nivo za razliku od Sky Team papana :DBuenos AiresIMG_0032-1.jpg

Link to comment

Serija letova sa Aerolineas Argentinas / Australna jug ka El Calafate - Ognjena zemlja :Hail:IMG_0092-2.jpgU aerodrom mogu komotno da se smeste svi zitelji el calafate :DIMG_0165-1.jpgIMG_0162-2.jpgIMG_0168-2.jpgleteo sam samo zbog gleceraIMG_0134-1.jpgIMG_0141-2.jpgbs as - santa fe (u daljini se vidi sant fe)IMG_0174-1.jpgIMG_0176-2.jpgnema ni jednog brezujka u celoj provinciji. raj za samoubiceIMG_0178-2.jpg

Link to comment

povratak iz argentine preko johanesburga i hong konga do kine nisam nista slikao. bording pass za 3 leta sam dobio u buenos airesu i kreten od zene mi je dala najgore moguce mesto za 13h let iz jnb do hk. poslednji red kod wc-a. nisam mogao da spavam od buke vrarta i vode, a avion je bio 100% full. strava i uzas. cak ni cathay pacific ne spasava u takvom slucaju.ove nedelje 4 leta po kini. u poslednjih 5-6 meseci se desava nesto cudno sa aviosaobracajem ovde. avioni konstantno kasne po 2-3-4 sata na unutrasnjim linijama. ne mogu da skontam o cemu se radi, a kad pitam na aerodromu, kinezi se prave blesavi, u stilu sve je ok, letimo na vreme, o cemu to ja pricamoblaci nad sangajem i tipican aerodrom u kineskoj provincijiIMG_0111-3.jpgIMG_0109-1.jpgto bi bilo to do 18/8 kada letim na samui preko bangkoka sa sri lanka airlines. obozavam ovu aviokompaniju posto se zensko osoblje maze nekim mirisljavim uljima, hoda ne zastajkuje, zemlju ne dodiruje, a pupak je ogoljen... i avioni nisu losi, ma milina. bkk - samui kao vlasnici aerodroma na samui lete samo bangkok airways i deru promotion price 100 dolara u 1 pravcu over und out, thank you for flying with us :D

Link to comment
povratak iz argentine preko johanesburga i hong konga do kine nisam nista slikao. bording pass za 3 leta sam dobio u buenos airesu i kreten od zene mi je dala najgore moguce mesto za 13h let iz jnb do hk. poslednji red kod wc-a. nisam mogao da spavam od buke vrarta i vode, a avion je bio 100% full. over und out, thank you for flying with us :D
Hvala za iscrpni izvestaj!Sto se tice onog gore, nadam se da si uz toliko letenja uspeo i da sakupis nesto milja i mozda status u nekom FFP-u. Puno kompanija "cuva" bolja mesta za "elitu" - negde vec i sa prvim nivoom [npr. SkyTeam silver elite statusom] je to primetno.
Link to comment

skupljam jos uvek :isuse:cesto zaboravim da pokazem karticuimacu nekih 50-60k , sto mi je dovoljno za pek-bkk-pek kartu. za upgrade statusa ne znam da li imam dovoljno. treba da proverim. problem je sto odgovarajuci sajt radi ocajno i moram sve telefonom, a tezak sam na slusalici oko tih stvari

Link to comment

bravo

IMG_0115-1.jpg
odlican izbor kafane. sedeo sam na istom mestu nekoliko nedelja posle. :D steta sto vise ne rade konobarice iz namibije, iz nekog budibogsnama plemena, karakteristicnog po cokoladno braon (bukvalno) boji koze. Edited by Billy Parsons
Link to comment
Mozes i retroaktivno, do nekih 3-6 meseci kasnije; samo sacuvas boarding pass.
skupio sam bording passes i zamolio u ofisu da zovu, posalju skanirano + faks i sve sto traze iz linije, kako bi dopunili sve propustene letove. kazu za 14 dana (?!) ce ubaciti milje, a mogu da koristim samo kad odem negde i promenim sifru na sajtu star alience. mnogo petljancije iskreno govoreci.@billy - dobra kafana, nista neobicno nisam primetio vezeno za staff. ubijalo sunce, bio sam zaslepljen :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...