Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da li je neko nekada bukirao invalidska kolica za starije osobe kod AirSerbie, da ih sačekaju na aerodromu i od guraju do gejta i pri sletanju od gejta do izlaza?

 

Mogu li to online da završim uz kupovinu karte ili mora nešto posebno da se zove?

Link to comment

Meni se čini da ima nešto na sajtu prilikom kupovine karte, ali nisam sigurna. Kaže mi muž da za njegovu mamu prilikom čekiranja pokažu neku invalidsku karticu i onda sa šaltera jave ovima na aerodromu. Prisustvovala sam tome jednom, čekali smo ta kolica do 10 minuta pred poletanje. Ako se desi da ne brineš, kolica odn., osoba u kolicima ide preko reda. 

 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Da li je neko nekada bukirao invalidska kolica za starije osobe kod AirSerbie, da ih sačekaju na aerodromu i od guraju do gejta i pri sletanju od gejta do izlaza?

 

Mogu li to online da završim uz kupovinu karte ili mora nešto posebno da se zove?


Moj drug, bez jedne noge, iz Amerike ide treci put za Beograd, uvek invalidska kolica i prvo njega stave u sediste. To je veliki let, ne znam za krace, treba da je isto.

Link to comment

Ne, ne, nisam bio jasan. Nemamo kolica, hoćemo aerodromska da iskoristimo da prevezemo stariju osobu od čekina do gejta, i po sletanju isto. 
Imaju aerodromi te opcije, samo ne znam kako se prijavljuje za to.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Ne, ne, nisam bio jasan. Nemamo kolica, hoćemo aerodromska da iskoristimo da prevezemo stariju osobu od čekina do gejta, i po sletanju isto. 
Imaju aerodromi te opcije, samo ne znam kako se prijavljuje za to.


Da da, to sam i mislila. Mama hoda, ali je već u poodmaklim godinama i gluvonema. Ja joj nisam kupovala karte do sada, ali znam da kada joj kupuju kod nekih ima da se čekira to polje ‘assistance’, a da se sve zapravo odradi na aerodromu prilikom čekiranja jer neće dovesti kolica pre nego što dodje putnik.

Link to comment

Zato sam i napisala da se ne zblanete ako budete na ta kolica čekali sat vremena i ta starija osoba udje poslednja u avion. Ide preko reda. 

Link to comment
26 minutes ago, goofs said:

Ne, ne, nisam bio jasan. Nemamo kolica, hoćemo aerodromska da iskoristimo da prevezemo stariju osobu od čekina do gejta, i po sletanju isto. 
Imaju aerodromi te opcije, samo ne znam kako se prijavljuje za to.


To je, aerodromska kolica. U Nagoji stoje na ulazu u aerodromsku zgradu. Samo se uzmu, nikoga ne treba da pitas ili bukiras. Check in, smesta, prvenstvo. To treba reci pri kupovini karte, zemaljsko osoblje treba ta kolica da vrati nazad iz aviona i na odredistu neko treba da ih donese.

Link to comment
On 8.9.2024. at 16:27, Boksita said:

Ako neko putuje iz BG-a danas na prilazu aerodromu je krkljanac zbog radova. Kolona je već na auto-putu. 

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Na kraju sam ipak odustao od Air China I uzeo Qatar Airways malo kasnije datume.

Jesu malo skuplji ali mislim da mi je uz dvogodišnjaka to sigurnija opcija.

Inače sam našao Air China jako povoljno iz Budimpešte, da putujem sam verovatno bi bio no brainer. Doduše ono što je dodatno prelomilo za Katar a ne npr LOT je to što Arapi daju free checkin kofere i još važnije ova karta koju sam uzeo ulazi u promo Doha Stopover pa mogu za neke baš smešne pare do ostanem u jakim hotelima u Dohi 1,2,3 ili 4 dana što ću verovatno da koristim u povratku.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...