Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 hours ago, Shan Jan said:

Koji aerodromi su vam ostvili najjaci utisak?

 

Trat, Thai, uz granicu sa Kambodzom. Kao oveca seoska kuca, bez zidova i prozora. 2005. nije imao ni ogradu, mogao je neko ili nesto (kao pas ili krava) da istrci na pistu. 
Imali su 4 leta dnevno Bangkok x 2, Koh Samui i Phuket.


spacer.png

Ovo mi je bilo slatko. Osoblje (bio je 1. januar 2018) kolektivno, u uniformama, sedeci na zemlji,  ruca u pozadini zgrade, u "zgradi" ionako nema nikoga.
Tu je i mali eko-sistem koji ih sve zna i za njih kuva. Naidje i neki putnik.


spacer.png

  • +1 4
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
18 hours ago, *edited by mod said:

Nije toliko hitno, treba na proleće u Japan, pa sam krenuo da gledam karte i bez preterivanja Air China ima 30% jeftinije karte u odnosu na prve najjeftinije + pristojni layoveri sve u Pekingu.

 

U međuvremenu sam skontao da postoji i China Airlines ali ovo što ja gledam je definitivno Air China 


Proveri i Finn Air. Imali su najbolje rute za Daleki Istok i dobre cene. Ne znam da li lete za Beograd.

Link to comment
35 minutes ago, Moonwalker said:


Proveri i Finn Air. Imali su najbolje rute za Daleki Istok i dobre cene. Ne znam da li lete za Beograd.


FinAir ide Helsinki - Nagoya. Sigurno i Tokyo i Osaka svaki dan. Pre pandemije bilo je svaki dan do Nagoje, sada mozda 3 puta nedeljno.
Ovo im je kabinsko osoblje,
Danas je aparat Airbus A-350.


spacer.png

 

Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:


Proveri i Finn Air. Imali su najbolje rute za Daleki Istok i dobre cene. Ne znam da li lete za Beograd.

 

Ne leti Finnair za Beograd, najblize je Budimpesta.

 

Nisu ni njima rute vise najbolje, posto (zbog rata/sankcija) lete juzno od Rusije, kao i evropske i japanske kompanije. HEL-TYO je skoro 13 sati leta sad.

 

Tu su u stvari kineske aviokompanije u najvecoj prednosti, jer lete preko ruske teritorije.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, jms_uk said:

Nisu ni njima rute vise najbolje, posto (zbog rata/sankcija) lete juzno od Rusije, kao i evropske i japanske kompanije. HEL-TYO je skoro 13 sati le


Tnx.
 

Ja sam njima letela par puta kad su leteli iznad Sibira upravo jer nisu leteli ni preko Ukrajine, ni preko Bliskog Istoka (posle obaranja onog onog holandskog aviona) i imali su odlicne cene u poredjenju sa ostalima i dobru uslugu. Ne dekadencija, ali odlicna usluga.
 Ocigledno Kinezi lete tom rutom sada.

  • +1 1
Link to comment

srpski pasos ce mi biti na viziranju u momentu kad treba da putujem, pa bih izasao iz srbije na drugi pasos koji posedujem. hoce li to biti problem na granicnom prelazu? 2016. sam uradio to i nije bilo frke ali ne znam da li su poostrili zakone jer tehnicki na taj drugi pasos nisam usao u zemlju

Link to comment

Japan, Nagoya, CentrAir airport. Ima muzej "Flight of Dreams" gde je izlozen prvi ikada proizveden Boeing 787, "Dream Liner". ANA (All Nippon Airways) je kupila prvih 55 aparata.
Celo mesto, muzej, kao Seattle (odatle su Boeing, Microsoft, Starbucks i Jimi Hendrix). Desetine restorana sa Seattle klopom, kao njihovi dokovi sa sea food.
Ko nije avio mehanicar, da vidi krilo B787 iz ove blizine, bilo bi mu verovatno poslednje sto je u zivotu video. Ovde, pod tim krilima se ruca

 

2024ppp78704.jpg

2024ppp78705.jpg

2024ppp78706.jpg

2024ppp78707.jpg

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Naputova se nas James, decenijama.

@Jms_uk

Je li istina da se business class na kracim letovima razlikuje od ekonomske klase po tome da je najomrznutije (srednje) sediste uvek prazno plus sendvic? 

Link to comment
2 hours ago, Yoyogi said:


@Jms_uk

Je li istina da se business class na kracim letovima razlikuje od ekonomske klase po tome da je najomrznutije (srednje) sediste uvek prazno plus sendvic? 


Manje, vise - da. 
 

nije bas sendvic, bude neko meze (cold cuts), salata ili nesto slicno. 
i pice (ukljucujuci alkohol). 
 

ali sedista su ista kao u eko. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, jms_uk said:

Tri danas, tri sutra - Lufthanziram

 

63b5a8f5-c549-402d-a026-51d31dc218c4.thumb.jpeg.a614a23e77b4b29214984ee15c7adf45.jpeg

 

fc4fae4c230c213ce107b15142a1c812_view_ar

 

Ja godisnje imam izmedju 50 i 100 letova i skoro 100% je LH grupa. Zna se sta valja :)

  • +1 1
Link to comment

Eh, za 1.8 miliona milja na Frequent Flyer (za 2.5 godine), to je kao 40 puta oko planete.
Odemo kod doktora, sto nemamo dece? 
Rece mi doktor da promenim posao. I promenio sam. Nula putovanja i dete se rodilo.

Edited by Yoyogi
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

 

 

 

Ja godisnje imam izmedju 50 i 100 letova i skoro 100% je LH grupa. Zna se sta valja :)


Valja strudla sa jabukama u SEN laundzu :njam:

 

05305F54-41A4-4F6C-9B27-9D53C9DF3209.thumb.jpeg.cdeec8a784a6c91223c66d06f96602c5.jpeg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, jms_uk said:


Valja strudla sa jabukama u SEN laundzu :njam:

 

05305F54-41A4-4F6C-9B27-9D53C9DF3209.thumb.jpeg.cdeec8a784a6c91223c66d06f96602c5.jpeg


Pa izgleda ukusno, malo messy ali sa priborom za jelo sigurno lako prodje.
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...