Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Japan, Nagoya, CentrAir airport. Jul 24. 2024. Interesantan sklop u kadru.
Singapore Airlines, Boeing 787 "Dream Liner". Hiljaditi primerak proizveden.
spacer.png

On ne zna, ne zna ni pilot, da je avion maltene proizveden bas u Nagoji.
U pozadini su 2 modifikovana Jumbo Jeta, dodata im je grba da u telo stanu krila i delovi trupa, to ide u Everett, USA, na finalno sklapanje celog aparata.


spacer.png
 
spacer.png

Graf kaze da je 35% aviona napravljeno u Nagoji: Mitsubishi, Subaru, Kawasaki Heavy Industries. Ako se izuzmu motori koje ionako pravi Rolls Royce, taj % je 55% kada se ukljuci elektronika i delovi nevidljivi na velikom planu.

spacer.png

  • +1 3
Link to comment

Nagoya, CentrAir airport. China Airlines i Air China.
China Airlines (Airbus A-330) je Taiwan. Oni su prvi registrovali to ime, kao trade mark.

spacer.png

Air China je mainland, Peking. Stalna konfuzija ko je ko. Air China Boeing 737. Cak su, kada neke sankcije dodju, pogresno zabranjivali letove pogresnim avionima

spacer.png

Za Taiwan, China Airlines, nema brige. Za Air China, Kina, sedista su za manja ljudska tela, razmak manji, neko visok 180cm bi se napatio na duzem letu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Koji aerodromi su vam ostvili najjaci utisak?

 

Meni nikako iz glave ne izbija Najrobi. Ne znam da li su ga u medjuvremenu renovirali ali pre 10tak godina kada sam ja isao preko njega osecao sam se kao da sam na bazaru negde na Bliskom Istoku, samo su falile kamile da izbace glavu odnekud. Prodavnice i prodavci na sve strane, uski prolazi, guzva nenormalna, klime ni od korova, sve zivo se raspada i pada oko tebe... Uz to, imali su neku cudnu foru da imas gejt za dva odvojena leta i onda kad ga prodjes svi ste u jednoj cekaonici iz koje se ide levo za jedan a desno za drugi let... ali nigde nema znaka gde je koji let niti osoblja da pitas.

  • Haha 3
Link to comment

Nemas neku sliku? Letovi idu i idu, niko ne spori efikasnost . Najvaznije je, da gde si ti odrzava kicmu saobracaja, cak i kada nije perfektno.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Koji aerodromi su vam ostvili najjaci utisak?

 

Meni nikako iz glave ne izbija Najrobi. Ne znam da li su ga u medjuvremenu renovirali ali pre 10tak godina kada sam ja isao preko njega osecao sam se kao da sam na bazaru negde na Bliskom Istoku, samo su falile kamile da izbace glavu odnekud. Prodavnice i prodavci na sve strane, uski prolazi, guzva nenormalna, klime ni od korova, sve zivo se raspada i pada oko tebe... Uz to, imali su neku cudnu foru da imas gejt za dva odvojena leta i onda kad ga prodjes svi ste u jednoj cekaonici iz koje se ide levo za jedan a desno za drugi let... ali nigde nema znaka gde je koji let niti osoblja da pitas.

 

Zvuchi uzbudljivo. Nemam neki spec utisak, BG aerodrom je bio fenomenalan do pre korone, sad mi je tuga.

Frankfurt mi je je kevu nedavno zbog nekog glupog nesporazuma.

Link to comment
2 hours ago, Yoyogi said:

Nagoya, CentrAir airport. China Airlines i Air China.
China Airlines (Airbus A-330) je Taiwan. Oni su prvi registrovali to ime, kao
Za Taiwan, China Airlines, nema brige. Za Air China, Kina, sedista su za manja ljudska tela, razmak manji, neko visok 180cm bi se napatio na duzem letu.

E jbg ja sam 190cm i sad si me malo pokolebao. Doduše idemo žena, malo dete i ja, pa je možda malo bolje sa prostorom, makar bočno jer svakako i za njega moramo da uzmemo sedište.

Link to comment
48 minutes ago, jms_uk said:

Ja sam leteo u/iz NBO krajem 2018. i ne secam se da je bio nesto specijalno los aerodrom.

Ovo je bilo dosta pre toga. Vidim da su u medjuvremenu radili 2013. renoviranje zbog pozara pa si verovatno propustio original look'n'feel.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Koji aerodromi su vam ostvili najjaci utisak?

Sejšeli. Bukvalno kao železnička stanica, šalteri za checkin na otvorenom 😀

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

E jbg ja sam 190cm i sad si me malo pokolebao. Doduše idemo žena, malo dete i ja, pa je možda malo bolje sa prostorom, makar bočno jer svakako i za njega moramo da uzmemo sedište.


Pazite se tih azijskih firmi koje rade domace letove. JAL 123 (Jumbo Jet, Tokyo - Osaka, 1985) se srusio i poginulo 524 osobe. Kako kada je je tada max putnika bio 350? Tako sto su ih natrpali kao sardine, za japansku velicinu tela, sedista nisu bila drvene klupe.
Tako i danas idu Japan - Honolulu, tu osim japanskih turista drugih putnika i nema a oni nasli jeftin dil pa se ne bune.

Link to comment
6 minutes ago, Yoyogi said:


Pazite se tih azijskih firmi koje rade domace letove. JAL 123 (Jumbo Jet, Tokyo - Osaka, 1985) se srusio i poginulo 524 osobe. Kako kada je je tada max putnika bio 350? Tako sto su ih natrpali kao sardine, za japansku velicinu tela, sedista nisu bila drvene klupe.
Tako i danas idu Japan - Honolulu, tu osim japanskih turista drugih putnika i nema a oni nasli jeftin dil pa se ne bune.

 

Ne idu isti avioni na interkontinentalne letove, kao i na domace. Moze vise putnika jer koriste manje goriva.

 

Mada, na kraju i nije neka velika razlika - u ekonomskoj klasi, skoro svuda su putnici natrpani kao sardine...(10-abreast B777 ili 9-abreast B787, sto do pre neku godinu nije bio slucaj)

Link to comment

Niš mi je najjači sa onom prostorijom veličine dnevne sobe i u dolasku gde imaš par metara gde se skuplja prtljag, pa kad promašiš treba da se akaš sa osobljem da te puste nazad.

  • Wub 1
Link to comment

Thai Airways, Boeing 787, DreamLiner, 3 + 4 + 3 sedista, ekonomska klasa. Ta srednja sedista uzimaju porodice sa decom. Uz prozor, ko voli, uz koridor kome se stalno pishki.

spacer.png

Prozori su veci 40% i nemaju zavesice. Foto osetljivo staklo zatamni prozore ako je sunce na toj strani.

spacer.png

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Yoyogi said:

Thai Airways, Boeing 787, DreamLiner, 3 + 4 + 3 sedista, ekonomska klasa. 

 

3+3+3 ;) 

 

Ne moze da se napakuje 10 sedista u jednom redu u Dreamliner.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...