Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Najveca je prevara to sto Luton low-cost kompanije nazivaju "London-Luton" :lol: leteo sa istog, pa uvideo da to Londona nije videlo. Trebalo je da dam 50 funti vise i da ko covek letim sa Gatwicka.Heathrow je naravno zakon jer imas metro odma sa aerodroma. Za Gatwick ima voz (30 min.). Luton samo taj drljavi autobus i vozi se sat vremena. Usput vidjas zelena polja, krave i tako to.

Link to comment
Najveca je prevara to sto Luton low-cost kompanije nazivaju "London-Luton" :lol: leteo sa istog, pa uvideo da to Londona nije videlo. Trebalo je da dam 50 funti vise i da ko covek letim sa Gatwicka.
Pa to je uvek slucaj sa low cost kompanijama. Ali platiti povratnu kartu 60 evra i sleteti u Luton i dodati jos koju funtu za sat vremena voznje do Londona ili platiti 250 evra za Jat ili BritishA koji slece na Heathrow - prosudite sami
Link to comment
Da li je Luton stvarno toliko dalji/neprakticniji ili je do njih?
Verovatno neprakticniji, mozda i skuplji - imas direktni voz is Swansea [preko Cardiffa i Newporta] za Paddington [a preko Readinga]. Kako taj voz dolazi sa zapada, prolazi "pored" Heathrowa i sa obe stanice [PADD i READ] imas voz za LHR.Naravno, ovo ne vazi ako se govori o severnom Wales-u...
Link to comment
Evo taj info ovde :)
Hvala, to sam i nasao, zanimala me konkretna informacija kada krece poslednji metro sa Nuevos Ministeras za aerodrom a ovde je samo naznacen interval od ponoci do dva. Znaci li to da je poslednji u 2h? :unsure:
Nisam licno nikad bio na MAD [za sada], ali koliko vidim ovde i ovde, nije sjajno mesto za provesti noc.
:o Citam i ladno ne verujem... :huh: Pa ja sam mogao glavu da dam da nema veceg aerodroma na ovoj planeti na kome nisi bio... :D Hvala ti za ove linkove, prezivece se i ta noc nekako ;)
Link to comment
Znaci li to da je poslednji u 2h? :unsure:
Ili u 2am ili u 1.45, posto im je interval na 15 minuta - ja bih licno pre racunao na ovo ranije vreme...
:o Citam i ladno ne verujem... :huh: Pa ja sam mogao glavu da dam da nema veceg aerodroma na ovoj planeti na kome nisi bio... :D
Ima, ima - ne mogu ni ja sve da stignem :D Pogotovo kad idem i na neke manje...Od spanskih aerodroma, samo El Prat, ali jedno 5-6 puta :)
Link to comment
Ili u 2am ili u 1.45, posto im je interval na 15 minuta - ja bih licno pre racunao na ovo ranije vreme...Ima, ima - ne mogu ni ja sve da stignem :D Pogotovo kad idem i na neke manje...Od spanskih aerodroma, samo El Prat, ali jedno 5-6 puta :)
Jms jes ti pilot il stjuardesa ako nije tajna ?
Link to comment

Stjuardesa :lol: Tranzitujem kroz minhenski aerodrom za par dana, 4-5 sati cini mi se a nemam sengen pa pretpostavljam da ce nas drzati u nekom toru 2 sa 2? Iskustva? Uputstva? Da li ce moj kofer sam produziti do Joburga ili cu morati da ga docekujem?

Link to comment
Jms jes ti pilot il stjuardesa ako nije tajna ?
Nisam pilot, nisam stjuardesa - ali mogu da izrecitujem onaj ceo safety briefing. :lol:
Stjuardesa :lol: Tranzitujem kroz minhenski aerodrom za par dana, 4-5 sati cini mi se a nemam sengen pa pretpostavljam da ce nas drzati u nekom toru™ 2 sa 2? Iskustva? Uputstva? Da li ce moj kofer sam produziti do Joburga ili cu morati da ga docekujem?
Cekiras prtljag na prvom aerodromu sve do JNB [istom kompanijom su ti bese oba leta?]. Inace, MUC je relativno ok aerodrom za tranzitiranje, pogotovo T2, bilo je svojevremeno onih automata za kafu za dz svuda, valjda su jos tu [iskvarili me ovi laundzovi u poslednje vreme] :D Edited by jms_uk
Link to comment
BG - Minhen je Lufthanza, od tamo South African ali je jedna karta pa pretpostavljam da se to vodi pod "ista kompanija".
Da, to sam mislio - jedna karta :DA i LH i SAA su u StarAlliance-u, tako da nece biti problem da se cekira prtljag do krajnje destinacije.
Link to comment

malev ili easy jet?taman da bukiram easy jet od budimpeste do berlina, kad pojavile se jeftine karte kod maleva. easy jet je jos uvek jeftiniji, ali ne mnogo, 10-20 evra, ali leti na schonefeld, a malev na tegel. ako ima neko savet, ili iskustva, nek pise danas ili nek cuti do avgusta.

Link to comment
malev ili easy jet?taman da bukiram easy jet od budimpeste do berlina, kad pojavile se jeftine karte kod maleva. easy jet je jos uvek jeftiniji, ali ne mnogo, 10-20 evra, ali leti na schonefeld, a malev na tegel. ako ima neko savet, ili iskustva, nek pise danas ili nek cuti do avgusta.
najvise zavisi gde si se nameracila da ides (u smislu lokacije u berlinu)generalno tegel je mnogo blizi nekakvom zamisljenom centru - svejedno da li pricamo o alexander platzu ili brandenburskoj kapiji ili prenzlauer bergu/mitteusa druge strane tegel je povezan autobuskom linijom - pa se tako gubi prednost blizine (ne znam da li se tu nesto promenilo u medjuvremenu tj da su uveli nesto sto ide po sinama) a vrlo mrzim da se krecem od aerodroma do grada busom iako to kod nemaca izgleda dijametralno suprotno nego ovde. ima taj bus X9 koji ide sa zoo to tegela za nekih pola sata i mislim da su uveli neki bus koji ide iz prenzlauer berga za verovatno malo vise vremena ali ne znam detaljeshoenefeld je na liniji deutche bahna i svih mogucih gradskih i prigradskih zeleznica berlinskih i ako se ne varam ako uhvatis shoenefeld express - onaj sto ne staje na vise od 1 stanice do alexa, mislim da ta voznja nije duza od 25 minuta. mozda je za koji ojro skuplja od te karte za bus prema tegelu ali vise volem voz.licne preference na stranu, realno je svejedno, sem ako bas nisi u nekom delu grada koji izrazito gravitira ka jednom ili drugom aerodromu (sto ne bi valjalo da si blizu SXF, to je tezak ossie wasteland). inace ne znam u kakvom je stanju sada shoenefeld, bilo je price da treba da se renovira i da postane glavni berlinski aerodrom - nemam pojma da li su krenuli radovi.
Link to comment

e da, ne treba zanemariti potencijalne dodatne troskove leta easy jetom. od vode u avionu do drugacijih tolerancija za prtljag i broj torbi. sto se mene tice malev all the way

Link to comment
najvise zavisi gde si se nameracila da ides (u smislu lokacije u berlinu)generalno tegel je mnogo blizi nekakvom zamisljenom centru - svejedno da li pricamo o alexander platzu ili brandenburskoj kapiji ili prenzlauer bergu/mitteusa druge strane tegel je povezan autobuskom linijom - pa se tako gubi prednost blizine (ne znam da li se tu nesto promenilo u medjuvremenu tj da su uveli nesto sto ide po sinama) a vrlo mrzim da se krecem od aerodroma do grada busom iako to kod nemaca izgleda dijametralno suprotno nego ovde. ima taj bus X9 koji ide sa zoo to tegela za nekih pola sata i mislim da su uveli neki bus koji ide iz prenzlauer berga za verovatno malo vise vremena ali ne znam detaljeshoenefeld je na liniji deutche bahna i svih mogucih gradskih i prigradskih zeleznica berlinskih i ako se ne varam ako uhvatis shoenefeld express - onaj sto ne staje na vise od 1 stanice do alexa, mislim da ta voznja nije duza od 25 minuta. mozda je za koji ojro skuplja od te karte za bus prema tegelu ali vise volem voz.licne preference na stranu, realno je svejedno, sem ako bas nisi u nekom delu grada koji izrazito gravitira ka jednom ili drugom aerodromu (sto ne bi valjalo da si blizu SXF, to je tezak ossie wasteland). inace ne znam u kakvom je stanju sada shoenefeld, bilo je price da treba da se renovira i da postane glavni berlinski aerodrom - nemam pojma da li su krenuli radovi.
hm, pa da, ne bi trebalo da brinem mnogo. treba tek da odaberemo hostel, a verovatno cemo negde u istocnom berlinu, + je i drug kod koga cemo nekoliko dana da ostanemo isto u tom delu valjda, ali ne blizu SXF :) nego oni arti farti levicarski nightlife delovi (koliko sam uspela da pohvatam).tako da onda mozda i bolje easy jet. jedino sto me u tom slucaju brine je politika zbrinjavanja putnika za slucaj da bas se tog dana ponovo pojavi pepeo vulkana. e, da sa jednom torbom (32kg) i 2 osiguranja i taksama na kartici trebalo bi da ispadne 100 evra po osobi za easy jet. sto je onda isto kao malev.
Link to comment
bilo je price da treba da se renovira i da postane glavni berlinski aerodrom - nemam pojma da li su krenuli radovi.
Radi se, radi - postace BBI - Berlin Brandenburg InternationalI ja bih, ako nije velika razlika u ceni, isao Malev-om pre nego EZY-jem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...