Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

slušaj, let je najavljen za 20:10 sa MXP. Ako krene pre 21:00, ja prezadovoljan :D
Ako imaš presedanje na Malpensi, i uopšte stigneš da uhvatiš drugi let, treba da si zadovoljan. Još ako je u sve to umešana Alitalia, onda: You should be afraid, you should be very afraid.
Link to comment
Zna li neko da li na beckom aerodromu postoji neka varijanta da se ostave stvari na par sati, tipa onog sto postoji na zeleznickim stanicama? Imacu 6 sati izmedju letova, pa bih da odem do grada, a bas mi se i ne vuce kofer. I kojim prevozom se brzo i jeftino stize do grada?
A zašto ne čekiraš kofer do krajnje destinacije, već na polasku. Tako ne moraš da ga vučeš, niti ostavljaš bilo gde.
Link to comment

Ja mislim da je rec o rucnom prtljagu - ono rollerboard koferce. A znam iz licnog iskustva da u isti moze lako da se napakuje 15-20kg :D

Link to comment
najbrze je vozom (CAT) koji ide do landstarse, posle mozes da hvatas metro za dalje. dnevna karta za prevoz je oko 5 evra, trebalo bi da vazi i za CAT. za kofere na aerodromu nisam siguran, ali pretpostavljam da ima.
Hvala mnogo.
There is a 24-hour left-luggage facility in the Arrivals area; and safety deposit boxes.Vise info-a ovde:http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/data/uploads/Passagier/Gepaeckdienste_en_20091215.pdf
Hvala i tebi. Pogledala sam na sajtu pre nego sto sam pitala, ali nisam uspela da nadjem. Super, ovo mnogo pomaze.
A zašto ne čekiraš kofer do krajnje destinacije, već na polasku. Tako ne moraš da ga vučeš, niti ostavljaš bilo gde.
Imam odvojene karte za let do Beca i let iz Beca do krajnje destinacije, tako da sumnjam da bi neko iz neke od te dve avio kompanije prebacivao moje stvari. A u svakom slucaju je tu i rucni prtljag, sto rece jms, ko zna koliko ce tezak biti. :D
Link to comment
Imam odvojene karte za let do Beca i let iz Beca do krajnje destinacije, tako da sumnjam da bi neko iz neke od te dve avio kompanije prebacivao moje stvari.
Ako sme da se zna, koje su dve kompanije u pitanju?
Link to comment

Do Beca Austrian, a od Beca Fly Niki. :mellow: Letim iz BG-a u Nicu. Ovi prvi su bili preskupi za celo putovanje, kod drugih se iz BG-a slece u Bec nakon sto avion za Nicu vec poleti, a iz Budimpeste nije bilo nista za datume koji su mi trebali, tako da je ova kombinacija sa 6 sati cekanja ispala najjednostavnije resenje, a i volim Bec, pa nemam nista protiv malo cunjanja po gradu. :)

Link to comment

Koliko se ja secam povratna karta za taj City Airport Train (CAT) je oko 16 eura. (ili pak 12. ne mogu da se setim...ali je bilo preko 10 sigurno). Kupuje se na automatu na aerodromu. Da li vazi i za metro posle ne znam, jer sam ja svugde isao peske, od voza po gradu pa nazad. Voz te ostavi bas u samom centru, tako da ako imas 6 sati i cunja ti se samo po starom gradu i tako to, nema poente da se vozis gradskim prevozom, sticices sve pesaka. Voz koliko se secam ide na svakih pola sata (? - sigurno na svakih sat, ali mislim da je bilo i na pola) i kako oni tvrde valjda si za 13 minuta od/do aerodroma.

Edited by hazard
Link to comment

Jms & co, zanima me gde se na aerodromu u Madridu moze koliko-toliko komforno ubiti 1 noc?Jel T4 ili neki drugi?Let za Beograd mi je u 7 ujutru i svakako mi se ne bacaju pare za nocenje u hotelu koji bi morao da napustim u 4 ujutru...P.S. Na sajtu metroa ne uspevam da nadjem red voznje nikako, tacnije ne mogu da nadjem u koliko sati krece poslednji i prvi metro za aerodrom... <_<

Link to comment
P.S. Na sajtu metroa ne uspevam da nadjem red voznje nikako, tacnije ne mogu da nadjem u koliko sati krece poslednji i prvi metro za aerodrom... <_<
Evo taj info ovde :)
Jms & co, zanima me gde se na aerodromu u Madridu moze koliko-toliko komforno ubiti 1 noc?
Nisam licno nikad bio na MAD [za sada], ali koliko vidim ovde i ovde, nije sjajno mesto za provesti noc.
Link to comment
Wizzair sljaka iz Bg za Luton.
Sat vremena do Victoria station za par funti za coach Bus. ne kvari ljudima gust jeftinog letenja.
Link to comment
Wizzair sljaka iz Bg za Luton.
Bas super sto si napomenuo ovo i podsjetio me na nesto sto sam planirao da pitam ranije :DMoji iz Walesa nece da lete Wizzom jer im ne odgovara ?!? Luton nego kao umobolni placaju po 50-100e vise za Croatia Airlines sa Heathrowa. Da li je Luton stvarno toliko dalji/neprakticniji ili je do njih?Ja sam letio i na jedan i na drugi i nisam primjetio neku razliku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...