Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pomislila sam i ja na taj sajt cim sam pitala :) Dobih sada neku predstavu o redu velicine cena za letove po Peruu, nadjoh i nesto nize cene letova sa Air Europom iz Frankfurta do Lime (u odnosu na one koje sam gledala pre ~dva meseca).

 

Ne mogu da nadjem na sajtu https://www.lima-airport.com/eng/ neku procenu o vremenima presedanja, moze li pomoc i za to? Koliko videh, svi letovi unutar Perua idu preko Lime (ili makar tih nekoliko gradova koji su meni potrebni) pa je i to bitno.

 

Jms, da li si "overio" neku peruansku avio kompaniju? :)

Link to comment

Samo LAN (Peru), ali na GRU-LIM-GRU ruti. Nisam leteo unutar zemlje, jer je bilo dosta skupo.

 

Ne znam da li je jos uvek isto, ali obrati paznju na to da su neke (jeftine) karte dostupne samo uz Peru ID. Stranci placaju vecu cenu.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

imam problem. veceras letim iz dizeldorfa za zagreb preko splita (umobolna kombinacija uistinu) i imam 40 minuta za presedanje u splitu. ne bi to bio neki problem - mali aerodrom, nosim samo rucni prtljag - kad bih mogao da odradim web check in. madjutim, iz nekog razloga, croatia omogućava web check in samo za prvi let. za 40 minuta nema sanse da se cekiram na aerodromu i stignem na let. ima li iko ideju sta da radim?

 

hvala.

Link to comment

Ja sam se prošle godine (isto leteo Split - Zagreb) chekirao sa telefona, preko weba, na sajtu aerodroma.

Stajali napolju, pušili, i iz zezanja krenuli da gledamo online check in, da ne stojimo u redu) mada smo posle videli da imaju i automate za check, ako ne predaješ prtljag, prolaziš za dva minuta).

Link to comment

Ja sam se prošle godine (isto leteo Split - Zagreb) chekirao sa telefona, preko weba, na sajtu aerodroma.

Stajali napolju, pušili, i iz zezanja krenuli da gledamo online check in, da ne stojimo u redu) mada smo posle videli da imaju i automate za check, ako ne predaješ prtljag, prolaziš za dva minuta).

probao već. piše da check in može biti problematičan ako je split medjudestinacija (a meni jeste). ludilo :)

 

hvala ti za ove automate, to me možda može spasiti. strah me je da ne zatvore check in dok ja stignem. u svakom slučaju, probaću na aerodromu u dizeldorfu da završim nešto.

Link to comment

hvala ti za ove automate, to me možda može spasiti. strah me je da ne zatvore check in dok ja stignem. u svakom slučaju, probaću na aerodromu u dizeldorfu da završim nešto.

 

Ako je sve na jednoj karti, onda bi trebali da odrade check in za oba leta pre prvog. Jesu li oba leta sa Croatia Airlines?

Link to comment

Ne mogu da nadjem na sajtu https://www.lima-airport.com/eng/ neku procenu o vremenima presedanja, moze li pomoc i za to?

 

MCT za LIM, International to Domestic

STANDARD.D/D...D/I...I/D...I/I.
ONLINE    .30  1.30  1.30  1.00
OFFLINE   .30  1.30  1.30  1.00
** OR * ARE ALL
AV-AV ID  1.24 POA - CUZ 
AV-AV ID  1.30 
AA-AA ID  1.00 FLT    1 - 2754 - FLT    1 - 2754 
AM-AM ID  1.20 
CM-CM ID  1.30 
EQ-EQ ID  2.00 
LR-LR ID  1.30 
P9-P9 ID  2.00 
TA-TA ID  1.30 
2I-2I ID  3.00 
AV-LR ID  1.30 
AV-TA ID  1.30 
B6-AV ID  2.00 
B6-EQ ID SUP   
B6-LR ID  2.00 
B6-P9 ID SUP   
B6-TA ID  2.00 
LR-AV ID  1.30 
LR-TA ID  1.30 
TA-AV ID  1.24 POA - CUZ 
TA-AV ID  1.30 
TA-LR ID  1.30 
UX-P9 ID  2.00 
**-B6 ID SUP   
**-EQ ID  2.00 
**-P9 ID  2.00 
B6-** ID SUP   
EQ-** ID  2.00

Domestic to Domestic

STANDARD.D/D...D/I...I/D...I/I.
ONLINE    .30  1.30  1.30  1.00
OFFLINE   .30  1.30  1.30  1.00
** OR * ARE ALL
AA-AA DD SUP   FLT 6100 - 9099 - FLT 6100 - 9099 
AM-AM DD SUP   
EQ-EQ DD  1.00 
LA-LA DD   .45 
P9-P9 DD  1.00 
2I-2I DD  1.00 
**-B6 DD SUP   
**-EQ DD  1.00 
**-P9 DD  2.00 
B6-** DD SUP   
EQ-** DD  1.00
Link to comment

Ako je sve na jednoj karti, onda bi trebali da odrade check in za oba leta pre prvog. Jesu li oba leta sa Croatia Airlines?

jesu. iz nekog razloga nije bilo moguce ni na aerodromu odraditi check in. a u splitu da bi presao sa arrivals na departures moras da izadjes na saltere, pa tamo stanes u red da se cekiras, pa onda ponovo prodjes security... i na kraju udjes u isti onaj avion sa kojim si i stigao iz dizeldorfa :D totalno bizarno iskustvo.
Link to comment

Imao sam ja nesto slicno sa njima pre 14g, na relaciji Minhen-Zagreb-Split... dobro je videti da to sve i dalje funkcionise isto :D

Link to comment

Samo LAN (Peru), ali na GRU-LIM-GRU ruti. Nisam leteo unutar zemlje, jer je bilo dosta skupo.

 

Ne znam da li je jos uvek isto, ali obrati paznju na to da su neke (jeftine) karte dostupne samo uz Peru ID. Stranci placaju vecu cenu.

 

 

Hvala JMS, i na podacima za aerodom. Obraticu paznju na ovo, a mislim da sam ili na TA ili LP sajtu na nekoj od tema procitala da npr. Peruvian ima iste cene i za strance (na svojoj stranici). Najgore je to sto izgleda da domaci letovi moraju da se izistinski potvrde 72-24 sata pre, te da se moze ostati bez mesta ako se to ne uradi.

 

Kakvo ti je misljenje o Air Europa? Letela sam njima MAD - TFN pre ~8 godina i bese ugodan let. Njihova vremena nam najvise odgovaraju, kod svih ostalih kompanija nesto skripi.

 

Link to comment

Kakvo ti je misljenje o Air Europa? Letela sam njima MAD - TFN pre ~8 godina i bese ugodan let. Njihova vremena nam najvise odgovaraju, kod svih ostalih kompanija nesto skripi.

 

 

Nemam licnih iskustava sa UX, ali par drugara je letelo long-haul sa njima i vrlo su bili kriticni [minimalan legroom, los service i sl.].

Link to comment

Nemam licnih iskustava sa UX, ali par drugara je letelo long-haul sa njima i vrlo su bili kriticni [minimalan legroom**, los service i sl.].

 

Vise sam mislila kakva je po pitanju kasnjenja i da li se vodi kao ~bezbedna aviokompanija (a mozda mi je to i glupo razmisljanje), a sada vidim bukvalno samo grozna iskustva sa velikim kasnjenjima na Airline Quality sajtu (doduse taj jedan unos za FRA-LIM je bio jos i najbolji, "samo" kasnjenje ali je moglo da se stigne na drugi let). To da ce biti "tesko", uzano itd. ocekujem od bilo koga u ekonomskoj klasi.

 

 

Pa sad me je ovo bas rastuzilo, sta god drugo da izaberemo, skracuje nam odmor za preko jednog dana, i ili vraca kuci u ponoc na pocetak radne nedelje, ili uzima jos jedan dan ako hocemo da se vratimo u normalno vreme za stabilizaciju. :/ Pogledacu da li nam je izbor sa nekog drugog aerodroma tipa DUS bolji, ali sumnjam.

 

 

**Citiram mog momka koji kaze da nije video dobar ekonomski legroom jos od China Eastern :D Posle raznih evropskih firmi kojima je leteo za Kinu (najgori je bio KLM po njemu) ovo mu je bilo totalno prijatno iznenadjenje, a spremio se za najgore, jer je karta bila neka jeftinoca :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...