Jump to content

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mašala! Od juna Wizz leti i za Dizeldorf, pored Bazela i Malmea već, sad i RyanAir.

 

Komšo, ako čitaš, isplatilo se onoliko botovanje! :)

Link to comment

Konačno Ryanair u Srbiji... Berlin je dobar izbor jer sa njihovih aerodroma može do skoro svake tačke na Zemlji. Još bi bolje bilo da se u Srbiju vrate jeftini letovi do Milana i Beča...

 

E, u tom slučaju ceo svet biće naš...

Edited by stoka
Link to comment
  • 4 weeks later...

 

Najveći niskotarifni avio-prevoznik Ryanair će u Nišu u ponedeljak, 16.maja, održati još jednu konferenciju za štampu na kojoj će, kako Fly from Niš saznaje, najaviti nove destinacije iz Niša.

 

Prisutnima će se pored prestavnika grada i niškog aerodroma obratiti, kako je navedeno u pozivu za konferenciju za štampu, i direktor komercijale celog Ryanair holdinga gospodin Dejvid O'Brajan.

 

Naš portal će preko svoje fejsbuk stranice, ukoliko tehnički uslovi budu dozvoljavali, direktno prenositi konferenciju za štampu. Više informacije ovim povodom objavićemo u ponedeljak.

 

Podsetimo da je na prvoj konfereniji za štampu održanoj pre nepunih mesec dana ovaj najveći niskotarifni avio-prevoznik najavio je svoju prvu liniju iz Niša do Berlina od 4.septembra.

 

Opaaa.

Link to comment

Neam pojma, ovo je izgleda brejking njuz, nisam video spekulacije nikakve. Ryan je u žešćoj ekspanziji, no po malo je čudno da još nisu ni otpočeli prvi let, a već najavljuju nove. Wizz je prvo uveo Malmö pa tek posle par meseci Bazel.

 

Inače je na online glasanju za nove destinacije koje organizuje portal Fly from Niš, pored svih Nemački, Francuski i inih gastarbajterija i za mene po malo neočekivano, na prvom mestu Oslo.

 

Videćemo u ponedeljak.

Link to comment

Ryanair je ove godine krenuo u veliku ofanzivu na Wizz, napali su ih iz svih oružja u Poljskoj, na Baltiku i pogotovo u Sofiji (to što su tamo pootvarali je totalno ludilo). Onda su krenuli da ih poklapaju i u Podgorici, Wizz je na to odgovorio baš juče sa par novih destinacija ali onda Ryan ponovo udara u Nišu.

 

Biće totalni pokolj izmedju njih ove godine i lično mislim da Wizz u tom dvoboju nema nikakave šanse.

Link to comment

Onda su ovo odjeci sofijskog bojišta.

 

Niš-Sofija je 120km, uskoro će i autoput do naše granice (ne znam da li su ga Bugari počeli, kad sam pre 4 godine poslednji put bio nije bio ni počet, radili su prema Rumuniji i dole ka Grčkoj).

 

Wizz u Nišu ima svega tri linije, da su posebno hteli da ih napadnu udarili bi im u Tuzlu, ili direktno ili preko Banjaluke, Osijeka ili Užica (ako su Ponikve uopšte osposobljene).

Link to comment

Kako se u Srbiji ista isplati osim Beograda i letova ka gastoskim destinacijama? Nisam cinican, stvarno me zanima dje im je tu profit?

Link to comment

pa ovo je gastoska destinacija. bratislava je da pljunes do beca, idealno za low cost. a nis moze da skuplja putnike iz makedonije, kosova, bugarske, sve sto je na 2-3 h voznje do nisa je ok. 

Edited by palikaris
Link to comment

pa ovo je gastoska destinacija. bratislava je da pljunes do beca, idealno za low cost. a nis moze da skuplja putnike iz makedonije, kosova, bugarske, sve sto je na 2-3 h voznje do nisa je ok. 

da, beč je prava meta, plus kradu wizzu makedonce (aerodrom skpje je proše godine porastao ~30% zahvaljujući wizzu)

interesantna bitka za gledati.

sad ostaje da još neko otvori prvi kafić na INI i malo porade na ostalim pratećim stvarima bitnim za 1 aerodrom... verovatno se krljaju čiji će kum dobiti to ekskluzivno pravo :isuse:

Edited by Ravanelli
Link to comment

ma INI je na idealnom mestu za putnike iz juzne srbije plus okoline, a realno je i bg na nekih 2-2,5 sata voznje. potencijalno veliko trziste za low cost aerodrom. jos kad/ako se zavrsi autoput do skopja i prema sofiji bice super. plus ka pristini, odakle mislim da nema gde da se leti za ispod 500 evra, deru ih kao majmune. trenutno je i dalje prilicno drndanje voziti od skoplja do nisa, predugo traje, o sofiji da ne pircam. 

Link to comment

Kako se u Srbiji ista isplati osim Beograda i letova ka gastoskim destinacijama? Nisam cinican, stvarno me zanima dje im je tu profit?

Uz već pomenutu opasku da je BTS zapravo Beč tj. gastoška ruta treba napomenuti i da Niš može da bude isplativ za LCC jer mu je tzv. 'catchment area' prilično veliki i zahvata daleko više od samog niškog okruga.

 

Jedini problem je što će i Ryan i Wizz pristati da lete iz Niša samo po onom smešnom cenovniku od 3 evra po putniku, tako da aerodrom nikada neće moći da zaradi neku kintu ali makar će biti nekog saobraćaja i niskih cena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...