Jump to content

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam se referisao na njen post gde kaže da imala istu situaciju sa Air Berlinom:

a, hvala :), mada to je davna prošlost (decembar 2009), dobismo hotel da možemo da čekamo kao ljudi (najbitnije!) + taj vaučer od 100 evrića i meni bilo dosta, nek idu u guzicu

Link to comment

pitanje za iskusnije: u povratku za BG imam 5 sati layover u Cirihu.  vidim na tripadvisoru da je aerodrom na svega 15-ak min od centra grada, pa me zanima na koliko realno vremena mogu da racunam da skoknem do centra na neki brzinski rucak ili kafu?  ili nesto drugo sto treba videti?
 

unapred hvala svima.

Link to comment

pitanje za iskusnije: u povratku za BG imam 5 sati layover u Cirihu.  vidim na tripadvisoru da je aerodrom na svega 15-ak min od centra grada, pa me zanima na koliko realno vremena mogu da racunam da skoknem do centra na neki brzinski rucak ili kafu?  ili nesto drugo sto treba videti?

 

unapred hvala svima.

 

Oko 3-3.5h - možda da računaš 3h, da budeš on the safe side, za svaki slučaj, pošto moraš i pasošku da prođeš.

To ti je skroz ok za to što planiraš, ja sam izlazio i sa kraćim layoverom.

Link to comment

Povratna karta je prosle godine bila oko 13..necega, zaboravih dal' evra ili svajcaraca

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

da skoknem do centra na neki brzinski rucak ili kafu? ili nesto drugo sto treba videti?

 

unapred hvala svima.

Brzinski rucaj na aerodromu. Imas na jednom mjestu puno pristojniji izbor nego oko stanice u Cirihu. I brzu i manje brzu hranu i pekaru i ogromnu samoposlugu. Cijene u centru su jezive.

Link to comment

Raspitaj se zbog cega je kasnjenje i ako je preko 4h, imas pravo na kompenzaciju od minimum 250 eur.

Nemas pravo ako je kasnjenje izazvano losim vremenom.

Link to comment

pitanje za iskusnije: u povratku za BG imam 5 sati layover u Cirihu.  vidim na tripadvisoru da je aerodrom na svega 15-ak min od centra grada, pa me zanima na koliko realno vremena mogu da racunam da skoknem do centra na neki brzinski rucak ili kafu?  ili nesto drugo sto treba videti?

 

unapred hvala svima.

 

Idi vozom, voz bi trebalo da ide svakih 15 minuta od aerodroma ka centru. Nemoj da se zeznes pa da se sednes na tramvaj, jer tramvaju treba pola sata do centra, dok vozom stignes za 10-15 minuta (neki vozovi idu direktno, neki stanu na jednoj ili dve medjustanice). Cena za tramvaj i voz je ista (sve je to javni prevoz). Taksi ne uzimaj u obzir jer je preskup.

 

Ovde: http://www.sbb.ch/en/home.html

mozes da nadjes tacan raspored za dan koji ti treba. Ukucaj From: Zurich Flughafen (ili Zurich Airport) To: Zurich HB (to je glavna zel. stanica). Kupi odmah na aerodromu povratnu kartu za 13,20 franaka, to je onda karta za 24h sa kojom mozes da se vozis neograniceno i u javnom prevozu po gradu - npr. ako za tih 3 sata zalutas negde malo dalje od zel. stanice, pa ti dodje dobro da sednes na tramvaj umesto da ides nazad peske do stanice.

 

Kada izadjes iz glavne zel. stanice, tu je odmah stari grad, pesacka zona, glavna soping dzada i slicno, za nekih 15-20 minuta peske si na jezeru.

 

Tri sata je sasvim dovoljno da razglednes centar grada, mozda se smoris i posle 2 :D ako si ljubitelj cokolada i kolaca, obavezno sedi u Sprungli poslasticarnicu u Bahnhofstrasse (jedno 5-10 min. peske od zel. stanice), i uz kafu naruci nesto slatko :)

Link to comment

 

Najveći „low cost“ avio-prevoznik u Evropi Rajaner (Ryanair) održaće konferenciju za novinare u sredu najverovatnije povodom objavljivanja saradnje i pokretanja prvih letova iz Niša, prenosi specijalizovni blog posvećen aktivnostima na ovom aerodormu „Fly from Niš“ i navodi da je u lokalne redakcije već stigo poziv za ovaj događaj.

Link to comment

INI - SXF od SEP, 2x nedeljno (---4--7).

 

Meni je malo čudan izbor Berlina kao prve destinacije, ali verujem da RYR ima dobar business plan za to :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...