Jump to content

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

koliko kosta ovakav jedan apartment do Australije ili Amerike npr?

 

Frankfurt-Abu Dhabi-Sidnej, povratna je 18k Ozi dolara [meni kazao neki Svabo koji zivi u Australiji da je toliko platio].

Link to comment

bravo! ti si i zvanično van konkurencije :happy:

 

 

on je zvanicno ludji od najludjeg! :)

 

za svakakve fetishe i hobije sam cula/videla ali da neko voli ovoliko da provodi vremena u avionu, never ! 

 

ne verujem da kod njema ima veze sa udobnoscu...on covek jednostavno VOLI da leti i da je u avionu :) ..i kako je to lepo kada covek zivi svoj san! :) samo napred jms! 

 

 

 

a ne ko meni, pun kurac letenja, sedenja, stajanja, taj odvratan vazduh, prdezi, zatvoreni prostor, kasljanje, bebe, hrkanje...kao da sam hermeticki zatvorena u kesi, krila mi stesana ... nije cudo sto pijana ulazim u avion. i jos kad ih cujem 'digni zastavicu, spusti zastavicu, digni sediste, zakopcaj kurac...' ...vodka please!

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 weeks later...

Koji jos spoljni website pored recimo Expedia daje mogucnost biranja sedista?

Moj uobicajeni sajt to nema, dok se Expedia cudno ponasa u ovom slucaju, kaze da ce biranje mesta biti moguce posto se obavi kupovina. Ne secam se da je tako bilo pre nekoliko godina kada sam poslednji put kupila preko njih, mislim da je bilo da se sve odabere pre poslednjeg klika za placanje, a sada se dobije samo izbor za preferred seat (window/aisle).

Link to comment

Pomislih da je to mozda u pitanju, mora da sam svaki prethodni put na Expedia ubola kompaniju koja to dozvoljava (mislim da je uglavnom bio KLM u pitanju i neke americke).

Link to comment

Od 31. maja Vizer vozi iz Begiša za Mastriht, ljupko mestašce na holandsko-nemačko-belgijskoj tromeđi. Mogu da se nađu povratne karte za 60-ak evra ... 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Naleteh na pricu na jednom ~dnevniku putovanja:

 

16. How an Airline Can Lose an Entire Plane’s Baggage

Where: Budapest, Hungary

Why it made the list: I arrived to Europe with only the shirt on my back.

The Story: We found a very inexpensive flight on a budget airline to transport us from across continents from Africa to Europe. Although this intercontinental flight from Egypt to Hungary was an absolute bargain, at about $100 per ticket, it left us with hundreds of dollars worth of headaches once we arrived.

The Wizz Air flight was the most uncomfortable plane we’d ever been on but we’re completely okay with that since it was only a few hours. That’s just how budget airlines keep their prices so low. Just get my belongings and me delivered from Point A to Point B.

We arrived in Budapest shortly after midnight and waited at the baggage claim with about 75 other people ready to collect their bags. The carousel deposited eight bags then stopped. Eight. That’s it. We all stood there and waited, and waited, and waited. We thought, maybe the baggage handlers went on break and they’ll resume shortly. There was no announcement so we all just stood around dumbfounded.

lost-backpack-225x300.jpgAfter about an hour everyone began to move, one-by-one, to the single lost baggage desk. By the time we caught on, we were at the end of the line. Finally at 3:30 am, we finally were able to submit our claim. How the heck do you loose nearly the entire plane’s bags?

Meanwhile in Budapest, I had literally arrived with only the clothes on my back without even a clean pair of underwear to change into. The following day’s sightseeing plans were scrapped in exchange for sleep and a trip to the mall.

So how does an airline manage to loose an entire plane’s baggage? They offered no excuse, nor any update on our bag’s whereabouts, until nearly a week later after we were long gone from Budapest. They blamed it on the flight being overweight and explained our bags would remain in Egypt until the next flight to Budapest can carry some of the bags. That flight only runs once per week. Thanks a lot Wizz Air.

 

http://www.roamingaroundtheworld.com/our-top-20-worst-travel-moments-of-2015/

Link to comment

E, ali ne kapiraš. Wizz je jeftin i svi ima da letimo sa njima. Lepo da se ratosiljamo državnih projekata i pozovemo Wizz da nas za 50 evra prevozi svuda, i da uživamo. Samo da je jeftino.

Link to comment

imao sam najgoru turbulenciju u zivotu, A330-200, pocelo je iznad indijskog okeana a zavrsilo iznad indije. aj putnici sto su zapomagali, nego je osoblje aviona bilo totalno sasrano i pobelelo, kokpit efendija se nije oglasio sem sa cabin crew take your seats, ovi su krenuli da sklanjaju pica sa vrha trolija da ne bi ispolivali putnike pa onda potrcali da se ispovezavaju i verovatno mole bogu u glavi. avion se grubo tresao, propadao i klackao levo desno, pilot je cas davao gas ko sumanut, cas pokusavao da leti na leru, sve vreme menjao visinu da valjda pronadje najmirniji prolaz. trajalo dobrih 30-40 min. posle kada je sve proslo pricali smo sa stjuardima i stjuardesama, svi su bili u fazonu da nikada nisu doziveli ovako nesto, sem neke rumunke koja je rekla da joj je jedino gore iskustvo bilo kada je za vreme onog cunamija pre 5 godina avion uleteo u nekakav vazdusni vrtlog. i sad mi je pred ocima scena u kojoj gledam ispred sebe u one pregradne zidove i gornji prostor za prtljag i sve se krece u ozbiljnim amplitudama. prvo sam mislio da je to labavo vezano da bi bas tako radilo a posle sam prisao i pokusao da svojerucno pomerim zid izmedju ekonomske klase i biznisa....aha, zamalo. enivej, idemo dalje...

 

inace qatar nista posebno, bolji mi je etihad i emirates i po servisu i po komunikaciji u kabini...

Edited by yolo
Link to comment

Naleteh na pricu na jednom ~dnevniku putovanja:

 

 

Ako je poenta u tome da je svim putnicima kasnio prtljag, onda ok, nisam čuo da se desilo tako nešto sa legacy carrierom. Ipak, kada ti zakasni prtljag, najmanje ti je bitno da li se to desilo samo tebi ili celom avionu.

Ali da kasni i kad letiš sa legacy carrierima, kasni. Verovatno se njima i češće dešavaju takvi slučajevi, zbog transfernih putnika, koja LCC obično nemaju.

 

Jbg, dešava se, to je jedan od rizika kada se leti, traži se refund od kompanije i teraj  dalje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...