Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

kako molim te kada pise 0 kilometara i 20 minuta? :)

 Taj sajt racuna razdaljine izmedju dva aerodroma, i neko prosecno vreme leta izmedju njih.

 

Posto sam sleteo na isti aerodrom sa koga sam poleteo, razdaljina je 0 km.

 

Ima opciju da se rucno unesu vreme poletanja i sletanja, i zato je 20 min.

 

Posto nisam preletio vise od 20(ak) milja, nece mnogo da pokvari ukupnu racunicu.

Link to comment

Kakve su sanse da mi prtljag bude cekinovan do krajnje destinacije, pa da odem do Rima?

 

Vrlo dobre. Ko obavlja let od/do Rima?

 

Dodatno pitanje za Treska: kakve su sanse da mi prtljag stigne?

 

Tresko ce da ti kaze 'Nikakve' :D

Edited by jms_uk
Link to comment

AS let, covek koji ne prestaje da gnjavi par pored sebe. Izgledao je kao nemirno dete koje ne moze da sedi na mestu, svaki trenutak dok nismo zbilja poleteli je mahao rukama stjuardesama, vrpoljio se u mestu i glasno komentarisao ocekujuci podrsku publike koja nije stizala ("ovako mozemo da vozimo do Beograda, nismo morali u avionu", mozete vec stvoriti sliku), a onda iz monologa presao u monolog sa parom pored, dok muz nije pozvao stjuardese, koje su ih onda prebacile u drugi red (avion bese skoro pa poluprazan). Onda uzme da drnda stocic ispred sebe, da ga vadi i vraca i time jako gura stolicu da zena ispred njega odskace sa svog mesta. Posle se smirio a onda pri sletanju su dve stjuardese morale da stoje pored njega dok nije vezao pojas, posto je to odbijao da uradi. Vec sam se pitala sta bi se desilo da je poceo bas svetski da divlja i skace po avionu?

Link to comment

25 sati, sa pauzom od 3 sata u Parizu i 3 sata u Londonu.

 

Jbg, ograničen budžet. Uspeo sam da nađem let Mančester - Grenobl za 35 evra ali za Englesku ništa manje od 180. Ovako ukupno 80 evra.

Link to comment

Imam presedanje od 8 sati na Fiumicinu. Kakve su sanse da mi prtljag bude cekinovan do krajnje destinacije, pa da odem do Rima?

 

Dodatno pitanje za Treska: kakve su sanse da mi prtljag stigne?

Verovatno si već stigao, pa je sve u redu, ali generalno 8 sati je prilično kratko da se udaljiš od aerodroma, jer može svašta da se desi u medjuvremenu: iznenadni štrajk, blokada saobraćaja, požar na terminalu, da neko ko kasni na neki let, dojavi da je postavljena bomba, itd  :lolol:

 

Za prtljag proveri tri puta da li je tako, jer su šanse da se izgubi veoma velike.

 

Ovde je za sve kalendar štrajkova u transportu u Italiji, pa uvek bacite oko kad putujete preko Italije negde:

 

http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

Link to comment
  • 2 weeks later...

air serbia mi pomerio povratni let dan unazad i to samo let posle presedanja tako da moj povratak iz cpha u beograd treba da izgleda ovako: iz varsave u bg 8.februara a iz copenhagena do varsave 9.februara :lolol:

jos nema odgovora na moj wtf?! mejl

Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...