Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jel zna neko kako se placa/registruje dodatna torba za let jatom? Na sajtu piše da dodatna torba košta 60e, ali ne piše da li treba da im prethodno najavim i platim prtljag. Direktno na check-inu?

 

Sent from my D5503 using Tapatalk

 

Direktno na check-inu, poslace te na poseban salter na koji treba da uplatis pare i onda se vratis na ponovo na check-in salter

Link to comment

Nisam jms, ali tesko da ces naci ista znacajno jeftinije od skyscanner-a

 

Kayak je [isto] dobar, zato sto neki sajtovi daju manju cenu kad se ide kroz te konsolidatore, nego direktno... takodje jetcost.

 

A i ne zaboraviti da sva tri pomenuta sajta imaju verzije za razne zemlje/valute i da i tu ume da bude dobrih razlika u cenama ;)

Link to comment

U principu ti izađe na isto. Na sajtu kompanije imaćeš ,,tačniju" tarifu, tj. ti agregatori umeju da omanu za 10-20 evra, i takođe ako se prtljag dodatno naplaćuje (što je praksa koja se na moju žalost proširila i van lowcost sektora) agregatori ne prikazuju to u ceni.

 

Najbolje je da preko agregatora pogledaš šta ima, pa da onda prečešljaš sajtove aviokompanija u prvih 10 najjeftinijih varijanti koje ti agregator izbaci...tako možeš da vidiš da je npr. znatno jeftinije ići dan kasnije ili dan ranije i tako to.

 

Ono što npr. skyscanner radi a sajtovi aviokompanija ne rade je spajanje nevezanih karti. Skyscanner će da ,,provali" da možeš od A do B tako što ćeš prvo jednim lowcostom od A do C pa drugim od C do B (ja sam tako jedne godine ubo vrlo jeftine karte od BG do Sicilije preko Rima) a nijedna od te dve kompanije ti neće ponuditi tu opciju, jer su to potpuno odvojene karte.

Link to comment

U principu ti izađe na isto.

 

Kako kad. Ja sam pre 10-ak dana uzeo Air Serbia kartu za let BEG-LHR sledece nedelje preko sajta tripsta do kog sam dosao kroz kayak za nekih ~12% jeftinije nego da sam je kupio direktno na Air Serbia sajtu.

Link to comment

A i ne zaboraviti da sva tri pomenuta sajta imaju verzije za razne zemlje/valute i da i tu ume da bude dobrih razlika u cenama ;)

 

Jeste, samo što se po meni to isplati tek ako imaš više od 10% razlike u ceni, jer treba imati u vidu da kurs koji tebi obračuna kartica kada plaćaš u stranoj valuti nije nužno isti kurs koji ti daje Gugl u tom trenutku, a takođe ume banka da zaračuna neki service charge kada karticom plaćaš u stranoj valuti (meni su to npr. radili švajcarci). Nekad je to eksplicitno, a nekad implicitno kroz manje povoljan kurs, kako kod koje banke. Tako da ukoliko ne plaćaš ,,svojom" valutom ne možeš biti siguran u cent koliko si zapravo platio dok ti ne dođe izvod/račun za karticu. No da, ume tako da se ubode fina ušteda, valutnim igrarijama, mislim, ko za to ima živaca :D

 

 

Kako kad. Ja sam pre 10-ak dana uzeo Air Serbia kartu za let BEG-LHR sledece nedelje preko sajta tripsta do kog sam dosao kroz kayak za nekih ~12% jeftinije nego da sam je kupio direktno na Air Serbia sajtu.

 

Jes' i to stoji, a i ja sam baš nedavno kupio par karata preko tripsta.rs umesto direktno od aviokompanije i bilo je tipa 10-15% jeftinije.

 

U suštini, nekog pravila nema, onaj kome je baš frka za para i gleda svaki dinar i kome je 10-20 evra razlike u ceni karte bitno, taj mora da obrne 5-6 tih agregatora, pa da onda direktno uporedi koju tačno cenu dobija na nekom sajtu tipa tripsta ili expedia a koliko direktno od avikompanije (ako je to uopšte moguće, neke vezane karte samo može da ti proda expedia ili ebookers ili tako nešto), i to da klikće skroz do kraja sa rezervacijom da vidi ima li ,,sakrivenih" troškova. Generalno je to mukotrpan proces :D

 

Nekome kome nije tolika frka za lovu, tih +/- 20ak evra, i ko samo hoće otprilike najjeftiniju kartu za željeni datum, njemu je dovoljno da otvori 2-3 agregatora i uzme ono što mu izađe kao najjeftinije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...