Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja planiram da idem kad deca imaju radpust, a tad je karta tipičnih 700e. Ne mogu ni pre ni posle. Za taj period se Aeroflot drži na 475, ali bih radije neku drugu kompaniju.

Link to comment

aeroflotu je to redovna tarifa, bilo kada. inace je njima tokyo premium destinacija tako da lete sa najboljim masinama, kao za ameriku. 777 i slicno, mislim moze i bolje (qatar leti sa 787) ali svakako nije tupoljev

 

 

zaboravih ovo gore je cena za 2 osobe, znaci 403e po glavi

Edited by yolo
Link to comment

Meni taj stopover od 9 sati u Dohi ne zvuci kao najveci pakao. Tusiras se na aerodromu, izblejis, citas i kuntas u nekom loungu. Nesto se i klopne. Doduse ja bas volim dobre aerodrome, tako da mozda nema smisla ovo sto pricam.

 

dobro si. mi smo pre 5-6 godina porodicno sa dvoje male dece imali stopover u singapuru od 16 sati, to nam je bio skoro pa najbolji deo odmora. uglavili smo i pola dana u gradu, iako je mojima tada bila potrebna viza na pasoskoj su nas pustili u grad na molbu - carevi. 

 

ja sam prosle nedelje ubo neke dzabaka karte pek-hk-pek za cca 150eur i poveo porodicu na nedelju dana. navukose me hongkongersi, platis jeftino karte a onda te docekaju ovde i navuku na milon neplaniranih troskova. jos klinci porasli, pre im das flasicu ili zvecku i oni srecni zadovoljni, sada sve nesto hoce, a i jedu ko veliki, mora odvojena sloba u hotelu....ma propas  :D

 

a jms, znamo da je on dr. platinum flyer. ja sam imao tremu kada smo pre nekoliko godina leteli zajedno pek-sha. covek rutinski odradi launge, najbolje mesto u avionu...ma gospodin covek. a ja se polomim da stignem na vreme (skoro uvek sam knap na unutrasnjim letovima) i dobijem neko bezveze mesto. jedino sto me razocarao je sto je sedeo pored neke babe :D , ali mislim da je usavrsio izbor saputnka vec. ne bi me cudilo da ima dobru komsinicu u tom letecem hotelu  :naughty:  

Link to comment

NIsam nikad kupovala preko sajta Kayak, a vidim da on zapravo prosledjuje na druge, poput Fluege.de, AirlineDirect (najbolja cena), itd. Da li su ti drugi sajtovi bezbedni..? (Skoro je jms_uk stavio obavestenje o nekim drugim koje treba izbegavati pa zato pitam)

Link to comment

Na kraju iskoristio Qatar promo i uzeo open jaw Beograd Osaka i povratak Tokyo Beograd. Kratak stopover u oba slucaja u Dohi, ispod 2 sata, povratak sa Hanede Dreamlinerom 787 su pobedili. Gadjali super datume za sakuru, videcemo da li smo uboli. 480e po glavi, jebeno dobro. Za neke druge datume je bilo i za 460. Etihade jebi se.

Link to comment

Koliko su inace cene do Tokija, kad bi se npr. uzimalo 6 meseci unapred? Jel ima ovakvih akcija ili je ovo bio izuzetak? Japan mi je jedna od obaveznih destinacija za naredne godine... Hvala na odgovorima :)

Link to comment

Koliko su inace cene do Tokija, kad bi se npr. uzimalo 6 meseci unapred? Jel ima ovakvih akcija ili je ovo bio izuzetak? Japan mi je jedna od obaveznih destinacija za naredne godine... Hvala na odgovorima :)

 

stalna tarifa ne aeroflotu za tokyo je 475e ili tu blizu. to je inace najkraci let jer je ta putanja najbliza realnoj pravoj liniji na istok. mislim da vredi uzeti to. ne znam za turkish koji ume da iznenadi svojim cenama ali zalivske kompanije drze regulare oko 650. sada je bilo 400 ali takvu cenu nikada nisam video. moja 2 prethodna leta u japan su bila na promociji 580e air france za tokyo i 520 etihad za open jaw kartu beg - nagoja, tokyo - beg.

Link to comment

jms_uk, koja ti je strategija kad kupujes karte, a da bi na dogledan rok sakupio milje? Jel ciljas samo iste kompanije? Ili ides gde je povoljno, pa da se vremenom nakupi ako se nakupi? Ili sakupljas preko kreditne kartice? (ako da, posto si isto u UK, koju banku i karticu bi preporucio?)

 

Ja sam potpuno neinformisan kako ceo sistem sa miljama funkcionise, imam nula svega, a svakog meseca letim nasiroko.

Vracam se kuci sledece nedelje, pa cu opsirnije da ti odgovorim.

 

Idealno bi bilo da se drzis bar jedne alijanse.

 

U medjuvremenu izbistri headforpoints.com

 

najvise je za BA, ali ima i o drugim, UK je based i ima dobar info za kreditne kartice.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

jms_uk, koja ti je strategija kad kupujes karte, a da bi na dogledan rok sakupio milje? Jel ciljas samo iste kompanije? Ili ides gde je povoljno, pa da se vremenom nakupi ako se nakupi? Ili sakupljas preko kreditne kartice? (ako da, posto si isto u UK, koju banku i karticu bi preporucio?)

 

Ja sam potpuno neinformisan kako ceo sistem sa miljama funkcionise, imam nula svega, a svakog meseca letim nasiroko.

 

Teško je sakupljati milje sa svih strana na jedan račun. Što kaže Đems, trebalo bi da se držiš jedne alijanse a nju biraš u zavisnosti od toga gde živiš i kojom kompanijom najčešće letiš. Ako si u germanskoj zoni onda ti je Star Alliance logičan izbor mada je Luftikin sistem milja skandalozan a i drugi mu se polako približavaju (globalno se napušta obračun milja po pređenoj razdaljini i prelazi se na obračun u zavisnosti od toga koliko si platio kartu - eto kako đubrad lihvarska nagrađuju vernost svojih putnika). Ako više koristiš British Airways ili Air France/KLM onda je alijansa za tebe Oneworld odnosno SkyTeam.

 

Ako si u Americi to je skroz druga priča, tamo ima milion načina da skupljaš milje. Mislim da je Đems jednom okačio priču o liku koji je video neki nerealno dobar dil za (statusne!) milje kod nekog proizvođača voćnih jogurta (!!) i onda je kupio celu zalihu iz supermarketa i opušteno sebi nakrcao Gold status za investiciju od nekih 300 dolara (jogurte je donirao Vojsci spasa nakon što je poskidao nalepnice sa kodovima za milje). U Evropi su opcije generalno mnogo skromnije.

 

Meni lično najviše milja donosi kreditna kartica jer moja banka ima jako dobar dil sa Turkishem. Nakupim opušteno 90-100k milja za godinu dana ali je problem u tome što to nisu statusne milje - to znači da mogu da ih koristim za karte ali se ne priznaju za status upgrade. Saberi-oduzmi, nije tako loše mada bi moglo i mnogo bolje.

Edited by beowl
Link to comment

e jedno pitanje...

 

brat je išao preko turističke agencije na siciliju (jatov čarter). u povratku, imali su neki problem sa izdavanjem potvrda za prtljag, pa je brat dobio neko parče papira, a kaže da je na kofer zalepljen onaj normalni barkod. prtljag se izgubio. prvo su sa našeg aerodroma tražili informacije od katanije, ali su oni izgleda to lepo ignorisali. posle se kao prešlo na pretragu prtljaga po opisu kofera i sadržaja i to nije donelo nikakav rezultat (baš bih se začudio da ta pretraga ikada donese rezultat). još malo pa je mesec dana od toga, kako ide dalja procedura

 

 

:lolol: Smajli je za "tražili informacije od Katanije". 

 

Dalja procedura je da postoji neka max. vrednost koju aviokompanija mora da ti nadoknadi za izgubljeni prtljag, pa to treba tražiti, jer bog te pita gde je taj kofer završio. A mogao bih da se opkladim da je ostao u Kataniji, gde ga je neko već maznuo.

 

Rok je mislim 2 godine od dana predaje prtljaga, a maksimalne cifre su u US 2.500 USD, u Evropi 1.213,00 EUR. Moraće da napravi što precizniju listu stvari koje su bile u koferu, i da navede otprilike nabavnu vrednost.

 

Elem, brat pre 15-ak minuta dobio nadoknadu i iznosu od 20e/kg, što s obzirom da se radi o majicama, gaćama i bermudama i nije nešto. Naravoučenije, uvek napuniti prtljag kamenjem do dozvoljene granice

 

E sad, ono što je hit je što su ga juče zvali na aerodrom jer im je stigao kofer koji po opisu izgleda kao njegov i stvarno jeste njegov :). Tako da sada ima i pare i robu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...