Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zavisi od checkera. Ako si loukostom spakuj, ako nisi obicno ne cimaju klijente da ne rizikuju customer complaint koji svi obicno imaju u performance management programima

Edited by Ravanelli
Link to comment

Wizz. Moze da stane, ali moracu da izbacim peskir [emoji1]

Jbga, natrpao torbu Danish konzervama...

 

*veci mi je cim sto mi je tu pasos, bpass itd

I kada je uopste poslednja tacka gde mogu da te drkaju za prtljag? Na bag dropu, kod gejta?

 

Sent from my Nexus 4

Edited by nbg4ever
Link to comment

Jutros dva puta pokusali da sletimo u Bg i dva puta dizali toskove natrag, nad Surcinom tepih od magle. Cekali u Temisvaru pa se vratili dva sata kasnije u Bg.

 

Ja mislio da stari Boeing 737 ima neki sistem za gledanje kroz maglu™

Link to comment

Ima sistem i na avionu i na aerodromu ali isključivo je na pilotu da proceni da li će sletati pod CATIII uslovima (pretpostavljam da je taj nivo magle bio). Surčinske magle su odnele živote dva puta u poslednjih 20 godina i sa tim se nije igrati. Nijedan pilot neće drage volje ići da se mrcvari na drugi aerodrom, ako je odustao od sletanja sigurno je imao dobar razlog.

Link to comment

Neki ospuli paljbu po pilotu (50+ godina neki tip) a ja sam mu zahvalan sto nije rizikovao i treci put.

 

U nekim avio kompanijama [nemam pojma da li je tako i u JU] je zabranjeno da pokusavaju vise od dva puta - ako nisu uspeli iz drugog da slete, onda moraju da idu na alternativni aerodrom.

Link to comment

Ima sistem i na avionu i na aerodromu

 

Bio je slucaj kod Easyjet-a pre nekih 5-8-10 godina [iIRC Liverpul je bio u pitanju], kad su imali i avion i aerodrom, ali ne i pilota koji je sertifikovan za sletanje u tim uslovima [zavrsise negde na jugu, tipa Gatwick].

Link to comment

Otkazan nam let iz Podgorice za Beograd. Oni su potpuni moroni. Ali dobro, gotivan nam hotel i pijemo Nikšićko Gold.

srbijanci il montenegrini?

sutra moji putuju u oba pravca pa da se ne iznenade

Link to comment

Inače, vratio se posle 1.5 mesečne turneje po Americi, Nemačkoj i Norveškoj, u sredu, da bi već juče krenuo put Pariza na 4-5 dana, i evo me u Etihadu. Pokušao kupiti apgrejd, ali avion krcat i u poslednjem sam redu.

 

Srećom tu je lepa stjuardesa Julija, Rumunka, koja kaže da sam joj tako bliže ako mi nešto zatreba :) Nadam se da je mislila ono što i ja... (Fat chance)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...