Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da nije drugi let bio Iberia Express?

Moguce je da sam pomesala. Ili su nam mozda ta sedista bila bezveze, imali smo red tik iza biznis klase, koja je odvojena samo zavesom, i oboje smo imali utisak da smo nekako..zguzvani zbog nje.

Link to comment

Ej, imam pitanje. Pošto sam tehnički zaostao i nisam leteo cirka 10 godina. Ovako, hoću za rođendanski poklon nekome ko nije iz Srbije i strani je državljanin kupim kartu do BG-a. E sad, moje pitanje je: da li se ta karta kad se uplati dobija na email, pa ja onda mogu njemu da je prosledim, on je odštampa i može sa tim da leti, je li tako ide?

Link to comment

Ej, imam pitanje. Pošto sam tehnički zaostao i nisam leteo cirka 10 godina. Ovako, hoću za rođendanski poklon nekome ko nije iz Srbije i strani je državljanin kupim kartu do BG-a. E sad, moje pitanje je: da li se ta karta kad se uplati dobija na email, pa ja onda mogu njemu da je prosledim, on je odštampa i može sa tim da leti, je li tako ide?

 

U principu da, samo pazi da neke avio kompanije traze broj pasosa i datum rodjenja prilikom kupovine/online check in-a [ako je obavezan].

Link to comment

A karte ne moraju da se stampaju. U stvari, ja neretko ne pokazem ni email, vec samo dam pasos.

 

Edit:  E da, ime i prezime kada kupujes kartu za drugara moraz obavezno da napises tacno onako kako je u pasosu.

Edited by dragance
Link to comment

Samo da javim da je moje putesestvije sa Iberijom na liniji Frankfurt-Madrid-Bilbao sa 1h u Madridu, na istom terminalu (T4), proslo skroz kako treba. Kasnilo se malo, u granicama normale, u odlasku smo imali gejtove jedan do drugog :D a u povratku oko 25 brojeva izmedju, taman da se razdrmaju noge ~5minuta.

 

Ono sto je bilo cudno je cekanje prtljaga u Bilbau. Polako su svi vec otisli i ostadosmo nas dvoje i jos jedna Nemica iz Dizeldorfa. Chit-chatujemo sa njom, imala je slicnu kratku konekciju kao i mi, i posle 5minuta vec tuznih lica odlazimo ka sluzbi za kofere, kada nam pridje neko sa aerodroma i kaze da pogledamo da li su nam koferi u delu za medjunarodne letove. :) Bili su tamo. Skroz mi je ovo cudno, dakle dosli smo istim letom iz Madrida sa ostalim putnicima ali su oni odvojili tri kofera jer su pre toga bili na inostranim letovima.

 

Ne obracam obicno paznju na to koji je avion kojim letim, ali sam ovaj put zapamtila da je A321 jer me je prijatno iznenadio veliki razmak izmedju redova. Ulazak u A320 posle njega, koji je imao klasican razmak izmedju, je bio nja. Ali super smo prosli, 3 leta su bila sa A321.

 

I jos, jedna od stjuardesa na Fra-Mad je izgledala kao sestra Rozane Arket i Viktorije Abril, bilo je tesko ne gledati u nju sve vreme ^_^

 

Odlično!

Ja Iberiu uvek pamtim po zlu  :lolol: vezano za prostor izmedju sedišta. Uvek sam bio u nekom polustojećem položaju. Jednom je čak ispred mene bio neki nemogući klinac koji je non-stop djipao u sedištu, i tukao me pravo u kolena. Na kraju se sažalila stjuardesa i nekako me premestila u onaj red kod izlaza za opasnost, pa sam dovršio let normalno. :isuse:

Link to comment

A karte ne moraju da se stampaju. U stvari, ja neretko ne pokazem ni email, vec samo dam pasos.

 

Edit:  E da, ime i prezime kada kupujes kartu za drugara moraz obavezno da napises tacno onako kako je u pasosu.

E tu mozda nastaje problem, posto je prijatelj Grk. Pretpostavljam da moze latinica, samo da odgovara tačno imenu i prezimenu iz pasoša.

Link to comment

Ja Iberiu uvek pamtim po zlu  :lolol: vezano za prostor izmedju sedišta. Uvek sam bio u nekom polustojećem položaju. Jednom je čak ispred mene bio neki nemogući klinac koji je non-stop djipao u sedištu, i tukao me pravo u kolena. Na kraju se sažalila stjuardesa i nekako me premestila u onaj red kod izlaza za opasnost, pa sam dovršio let normalno. :isuse:

 

Слична искуства имам из Сеата Кордобе. Ајд што нема места позади, него ни напред нема довољно места.

Бојкотујмо иберијске производе за кратконоге!

Link to comment

Moze qratz, pitao sam aerodrom.

 

Nije paradajz varijanta nego je provereno dobro za akcije u apartmanskoj kujni

 

Ne jednom sam kupio na super grckim pijacama lose proizvode ovog tipa

Edited by Caligula
Link to comment

Moze qratz, pitao sam aerodrom.

 

Nije paradajz varijanta nego je provereno dobro za akcije u apartmanskoj kujni

 

Ne jednom sam kupio na super grckim pijacama lose proizvode ovog tipa

Brate imaš po supermarketima™ izvrsne kobaje, salame, šunke. Italijanske, Španske... Isečeno, vakuumirano...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...