Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

I meni je to [za sada] najbolji business class lounge u kom sam bio.

koliko milijardi milja imas, npr. na miles and more, ako si rad da podelis, bas me zanima?

Link to comment

koliko milijardi milja imas, npr. na miles and more, ako si rad da podelis, bas me zanima?

 

u M&M celih 9,267 milja :D

 

odavno prestao kod njih da skupljam, probacu ovo da naguram do 15k za jednu FlySmart one way kartu unutar Evrope, i onda da ih batalim skroz.

 

Posto sam ove godine potrosio dosta [preko 500k avionskih, i preko 500k hotelskih] milja/poena, trenutni balans nije visok.

Link to comment

LAN otvorio AKL-SYD za award bookings za moj datum, pa sam zamenio dva QF [JetConnect] leta na B738 [preko BNE] za direktan let na B789 [i flat bed u biz klasi].

 

Looking forward to my first 787-9 ride :)

Link to comment

Đejmse, šta si propustio od aviona od svega što leti sad (i letelo je tokom tvoje letačke karijere)? U čemu nisi leteo od svega toga (ako postoji :lolol: )? Ne mislim bukvalno na sve što je ikad letelo nego na putničke avione sa recimo 50+ sedišta...

Link to comment

Đejmse, šta si propustio od aviona od svega što leti sad (i letelo je tokom tvoje letačke karijere)? U čemu nisi leteo od svega toga (ako postoji :lolol: )? Ne mislim bukvalno na sve što je ikad letelo nego na putničke avione sa recimo 50+ sedišta...

 

- gorepomenuti Boeing 787-9, ali sam bukiran na jednom u novembru, plus gledam jos jedan za januar/februar.

 

- Sve ruske i ukrajinske avione, osim AN-24. Mada, ako se oparim u neko skorije vreme, otisao bih na ovo :D

 

- Propustio sam DC-10, mada sam par puta leteo na MD-11.

 

- Boeing 767-400 [valjda ce da naleti neki kod Delte ili United-a].

 

- Airbus A340-500 jer je za vrlo specificne ULH rute, mada ih jos ima u nekoliko kompanija, pa mozda bude. A340-200 isto propustio, jer ih je jako malo napravljeno, i ne znam da li se jos koriste van vojne i VIP upotrebe.

 

- Canadair CRJ-1000, ali je to relativno nov avion, pa ce biti valjda prilike [merkao skoro jedan kod Iberie].

 

- Dosta manjih propeleraca: SAAB 340, Twin-Otter, EMB-120, BAe J31, Dornier i sl. Ali to sve jos leti, pa se mozda doda na spisak :)

 

- Najvise mi je žao za Boeing 707 [koji je mogao da se proba u Iranu do pre par godina], i verovatno ce biti i za Boeing 747 SP [koji koriste Iran Air + neki privatni].

Link to comment

Ne verujem da sam sve te avione odradio pre tebe :)

Ali najžalije mi je što uvek promašim A380.

 

Vraćao se iz Tokija za AKL u maju mesecu, u ekonomiji, ali me je onda lepa teta prebacila u prazan skycouch red, pa sam imao bolji užitak i spavanje nego da sam u BP (dobro, preterujem).

 

A to za flat bed AKL->SYD, sumnjam da će ti dati da ga namestiš, mada javi ako prodje.

 

Edit: u stvari nisam odradio ruske avione i ne bih. Nemam poverenje u taj krš.

 

I nisam A340-500 već 340-600 sa klonjama u "podrumu".

Edited by dragance
Link to comment

:Hail:

 

Concorde? :o

 

:D Njega potpuno zaboravio.

 

Kad je bilo [relativno] jeftino pred kraj [2-3 sata let Bay of Biscay] bio sam skroz dekintirani student. Ono pre toga ni ne racunam.

Link to comment

Ne verujem da sam sve te avione odradio pre tebe :)

Ali najžalije mi je što uvek promašim A380.

 

Pa sve zavisi kako/kuda koga put nanese. Verovatno imam i ja razne neke na kojima ti nisi bio. Kao npr. taj A380 ;)

 

A to za flat bed AKL->SYD, sumnjam da će ti dati da ga namestiš, mada javi ako prodje.

 

Ako sediste moze da se prebaci u taj polozaj, sediste ce se prebaciti :)

 

3 sata je dovoljno da se doruckuje i malo ispruzi :)

 

Odradilo se to i na kracim letovima [LHR-CDG i PEK-ICN], pa ce valjda i na ovom.

 

I nisam A340-500 već 340-600 sa klonjama u "podrumu".

 

Da, -500 je retka zverka. Ja sam leteo na -300 i -600 [def mi je bolji od ta dva].

 

 

Rusi su mi interesatni bas ti u S. Koreji jer su u ok stanju, dobro odrzavani i sa malo sati. Def ne bih u nekim bespucima Rusije [gde su avioni videli poslednje odrzavanje pre 1991]...

Link to comment

tupoljev cini mi se ima vecu brzinu i manji ugao kod sletanja i poletanja od zapadnih aviona, skroz drugi osecaj. i bucnije je. a tu su sportska sedista i rusi koji pljescu za potpuni dozivljaj.

Link to comment

Samo da javim da je moje putesestvije sa Iberijom na liniji Frankfurt-Madrid-Bilbao sa 1h u Madridu, na istom terminalu (T4), proslo skroz kako treba. Kasnilo se malo, u granicama normale, u odlasku smo imali gejtove jedan do drugog :D a u povratku oko 25 brojeva izmedju, taman da se razdrmaju noge ~5minuta.
 
Ono sto je bilo cudno je cekanje prtljaga u Bilbau. Polako su svi vec otisli i ostadosmo nas dvoje i jos jedna Nemica iz Dizeldorfa. Chit-chatujemo sa njom, imala je slicnu kratku konekciju kao i mi, i posle 5minuta vec tuznih lica odlazimo ka sluzbi za kofere, kada nam pridje neko sa aerodroma i kaze da pogledamo da li su nam koferi u delu za medjunarodne letove. :) Bili su tamo. Skroz mi je ovo cudno, dakle dosli smo istim letom iz Madrida sa ostalim putnicima ali su oni odvojili tri kofera jer su pre toga bili na inostranim letovima.

Ne obracam obicno paznju na to koji je avion kojim letim, ali sam ovaj put zapamtila da je A321 jer me je prijatno iznenadio veliki razmak izmedju redova. Ulazak u A320 posle njega, koji je imao klasican razmak izmedju, je bio nja. Ali super smo prosli, 3 leta su bila sa A321.
 
I jos, jedna od stjuardesa na Fra-Mad je izgledala kao sestra Rozane Arket i Viktorije Abril, bilo je tesko ne gledati u nju sve vreme ^_^
 

Link to comment

Samo da javim da je moje putesestvije sa Iberijom na liniji Frankfurt-Madrid-Bilbao sa 1h u Madridu, na istom terminalu (T4), proslo skroz kako treba. Kasnilo se malo, u granicama normale, u odlasku smo imali gejtove jedan do drugog :D a u povratku oko 25 brojeva izmedju, taman da se razdrmaju noge ~5minuta.

 

 

Good news!! :thumbsup:

 

Ne obracam obicno paznju na to koji je avion kojim letim, ali sam ovaj put zapamtila da je A321 jer me je prijatno iznenadio veliki razmak izmedju redova. Ulazak u A320 posle njega, koji je imao klasican razmak izmedju, je bio nja. Ali super smo prosli, 3 leta su bila sa A321.

 

 

Da nije drugi let bio Iberia Express?

 

F9wu4iJ.jpg

 

IB mainline A320 i A321 nemaju neku razliku u razmaku, dok je kod IB Express nekih 3" manji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...