Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja imam jako losa iskustva sa iberiom i presedanjem u madridu. u proslosti najmanje dva puta veliko kasnjenje + maltretiranje na aerodromu oko izdavanja novih boarding karata (istini za volju, dobio sam vaucer za klopu i pice na barajasu) za letove ka tenerifama, la korunji i oviedu (dakle, tri puta mi se prakticno isto desilo)

nedavno sam dva puta isao poslovno za hihon i trebalo je da idem iberiom  frankfurt-madrid-oviedo, ali sam se odlucio za lufthanzinu liniju frankfurt - bilbao, pa 3 sata kolima do hihona (btw, voznja autovia cantabricom je spektakl, okean sa desne i picos de europa sa leve strane). kolege su isle iberiom i dosle ili kasno uvece ili sa danom zakasnjenja.

 

drzim fige, nadam se da ti nece ovo trebati:

 

http://www.flugrechte.eu/index.php?qa=216&qa_1=versp%C3%A4tung-umgebuchten-zweiten-fluges-entsch%C3%A4digung-zahlen

Link to comment

ja imam jako losa iskustva sa iberiom i presedanjem u madridu. u proslosti najmanje dva puta veliko kasnjenje + maltretiranje na aerodromu oko izdavanja novih boarding karata (istini za volju, dobio sam vaucer za klopu i pice na barajasu) za letove ka tenerifama, la korunji i oviedu (dakle, tri puta mi se prakticno isto desilo)

nedavno sam dva puta isao poslovno za hihon i trebalo je da idem iberiom  frankfurt-madrid-oviedo, ali sam se odlucio za lufthanzinu liniju frankfurt - bilbao, pa 3 sata kolima do hihona (btw, voznja autovia cantabricom je spektakl, okean sa desne i picos de europa sa leve strane). kolege su isle iberiom i dosle ili kasno uvece ili sa danom zakasnjenja.

 

drzim fige, nadam se da ti nece ovo trebati:

 

http://www.flugrechte.eu/index.php?qa=216&qa_1=versp%C3%A4tung-umgebuchten-zweiten-fluges-entsch%C3%A4digung-zahlen

 

 

Nas cilj i jeste Bilbao, ali je LH bila preko 300evra pa smo hteli da prodjemo jeftinije (mislim kad krenes od 180, >300 deluje previse, sad vise ne). Katastrofa. Sad mi zao sebe i ako do kraja dana ne dobijem napad gastritisa, smatracu da sam dobro prosla.

Link to comment

nemoj se dzaba sekirati, kad stignes u bilbao sve ces zaboraviti.

u taj deo spanije idu spanci na odmor, to ti govori koliko je lepo tamo. u baskiji, asturijasu i galiciji se jede najbolje na svetu, sjajna kombinacija plodova mora tj. okeana i plodova bezgranicnih planinskih pasnjaka. meso sa najjacim koeficijentom podsecanja na detinjstvo. a tek sirevi :wub:  

Link to comment

T2-T4 pise 2h30m, ali ima izuzetaka [krace MCT] po brojevima leta...

Tako rastumacih i ja ali mi je bilo neverovatno. Hvala.
Link to comment

T2 na T4 imamo 60min, u povratku T4 na T2 imamo 70min.

 

 Da me nije Dzejms pokrenuo, ne bih shvatila da sam lose procitala rezervaciju. Sve se desava na T4 te ima dobrih izgleda za srecan kraj :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

sinoc sam doleteo u moskvu sa malog aerodroma na crnom moru - anapa. interesanto je da su nas proveravali na ulazu (scanning) na domodjedevo.

 

negde na 2000m prilikom spustanja je na 1-1.5km od nas na velikoj brzini proletelo nesto nalik na korpus helikoptera. posto je tesko opredeliti udaljenost i brzinu moguce da gresim u oceni, ali ne lici mi na vojni avion, dron ili helikopter. the truth is out there...  :D

Link to comment

Valja li nesto onaj Modlin u Poljskoj? Tj konekcija sa Varsavom me interesuje. Na netu ga ispljuvase.

Mogu da idem i na WAW, ali mi Modlin vise odg u jednoj kombinaciji

Link to comment

Mnjah, nista od Varsave... Ali sad imam drugi problem.

Jebeni Wizz trazi verified by Visa, a ja nemam onaj citac (niti imam nameru da Intezi dajem 1000rsd za njega).

Znam da sam ranije kupovao karte preko Master ili Maestro, i da mi nije trazio bilo kakav kod.

 

Kako zaobici tu zajebanciju? Za koje kartice provereno ne treba nikakav dodatni shit (da uzmem tudju)? Imam i onu Intesa internet, mogao bih tu da uplatim evre ako prolazi

Link to comment

:huh: Ja sam placala Visom pre par nedelja, pre par dana Masterom, nije nista trazilo nijednom. I tad je pisalo Verified by Visa, ali kad bi doslo do placanja, nije trazilo citac. Jedino ako se nesto promenilo u ovih mozda mesec dana. A za Master ne treba nista 100%. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...