Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da li neko ima iskustva sa zahtevom za nadoknadu usred otkazanog leta?

 

AlItalia mi je pomerila let sa ponedeljka 19:05 na utorak 19:15, dakle za više od 24h sata. Ukoliko sam dobro protumačio zakone, ovo nije pomeren, već otkazan let, a za predviđenu kilometražu u okviru EU (preko 1500 km) i vreme odlaganja (više od 4h) bi moglo da mi sleduje 400 EUR.

 

Da li bi trebalo da se pozovem na EU Denied Boarding Regulations 261/2004?

 

Da li da popunim AlItalijin complaint form sa sajta i na šta treba obratiti pažnju? Da li je problem to što je u pitanju sofijski aerodrom, a ja sam non-EU putnik?

 

Još da napomenem da su me o pomeranju, tj. otkazivanju obavestili 72h pred let.

Link to comment

The first rule of flying is - you do not fly with AlItaia. The second rule of flying is - you DO NOT fly with AlItalia

 

Pomocice ti neko ko je skorije leteo njima, nadam se. Ja samo rantujem. 

Link to comment

Da li neko ima iskustva sa zahtevom za nadoknadu usred otkazanog leta?

 

AlItalia mi je pomerila let sa ponedeljka 19:05 na utorak 19:15, dakle za više od 24h sata. Ukoliko sam dobro protumačio zakone, ovo nije pomeren, već otkazan let, a za predviđenu kilometražu u okviru EU (preko 1500 km) i vreme odlaganja (više od 4h) bi moglo da mi sleduje 400 EUR.

 

Da li bi trebalo da se pozovem na EU Denied Boarding Regulations 261/2004?

 

Da li da popunim AlItalijin complaint form sa sajta i na šta treba obratiti pažnju? Da li je problem to što je u pitanju sofijski aerodrom, a ja sam non-EU putnik?

 

Još da napomenem da su me o pomeranju, tj. otkazivanju obavestili 72h pred let.

 

 

To sto si non-EU nema veze.

 

Jesu li ti ponudili neku alternativu da te prevezu do tvoje destinacije tog dana za kada si i kupio kartu?

Link to comment

The first rule of flying is - you do not fly with AlItaia. The second rule of flying is - you DO NOT fly with AlItalia

 

Pomocice ti neko ko je skorije leteo njima, nadam se. Ja samo rantujem. 

 

Yep, lekcija naučena.

 

 

To sto si non-EU nema veze.

 

Jesu li ti ponudili neku alternativu da te prevezu do tvoje destinacije tog dana za kada si i kupio kartu?

 

Ne. U petak u 18h je stigao mail sa šturim obaveštenjem that the schedule of your flight has been changed i da će me kontaktirati sa dodatnim informacijama.

 

Niko me nije kontaktirao, kancelarija u Beogradu je bila zatvorena, a niko se nije javljao ni na njihov telefon na Nikoli Tesli. Na mail takođe niko nije odreagovao. Ostalo mi je samo da zovem call centar u Italiji, ali to bi me baš puno koštalo. O novom terminu sam se informisao preko njihovog sajta. U nedelju je stigao još jedan mail that the flight has been cancelled.

 

Link to comment

Za ubuduce [i ne samo Alitalia, vec i druge avio kompanije] - zvanje 1-800 broja u Americi preko Skajpa je besplatno.

 

Nude samo kontakt sa italijanskim pozivnim brojem +39.

 

Ako ti i dalje treba da stignes tog originalnog datuma, pozovi ih i trazi da te prebace na neki drugi let.

 

Nismo se razumeli. Mail je stigao u PET 22 MAJ, a let je pomeren sa PON 24 MAJ na UTO 25 MAJ (zapravo mi je let otkazan i prebačen sam na novi, 24h kasnije).

 

Na kraju sam iskoristio let u UTO 25 MAJ i na odredište stigao dan kasnije.

Link to comment

Nude samo kontakt sa italijanskim pozivnim brojem +39.

 

United States of America

 

CALL CENTER FOR PASSENGERS

Tel. +1 800 223 5730

 

 

Nismo se razumeli. Mail je stigao u PET 22 MAJ, a let je pomeren sa PON 24 MAJ na UTO 25 MAJ (zapravo mi je let otkazan i prebačen sam na novi, 24h kasnije).

 

Na kraju sam iskoristio let u UTO 25 MAJ i na odredište stigao dan kasnije.

 

Ocigledno nismo :)

 

Samo im posalji zahtev za kompenzaciju, i budi kratak.

 

Da li su ti dali neki razlog zasto je let otkazan?

Link to comment

E, pa to me je zapravo zanimalo, da li da pominjem 400 EUR, da li da se pozivam na EU Denied Boarding Regulations 261/2004 i sl.

 

Nisam dobio nikakav razlog za otkazivanje leta. U ponedeljak sam pozvao beogradsku kancelariju AlItalije, tu su mi potvrdili novi termin i rekli "da je bio neki štrajk", nije delovalo ubedljivo...

 

Da li zahtev za kompenzaciju šaljemo na srpski customer.relationsCS@alitalia.it (jer smo državljani Srbije) ili na bugarski customer.relationsBG@alitalia.it (jer je otkazan let sa sofijskog aerodroma)?

 

I da li je ovo sledeća instanca ukoliko zahtev bude odbijen? - http://www.caa.bg/index.php

Link to comment
  • 2 weeks later...

ajd da pitam ovde:

 

bez obrazlozenja mi je pomeren let hidroavionom od splita do hvara (eca prevoznik) za 2 sata i u odlasku i u povratku. sad u dolasku moramo da dezdzimo 4 sata na splitskom aerodromu, a u odlasku nam je skroz tesno da stignemo na avion za beograd.

 

imam li pravo da trazim novce nazad?

 

hvala.

Link to comment

Ako ti je karta za hidroavion odvojena od karte Beograd-Split onda mrka kapa (pošto nije u pitanju kašnjenje već blagovremena najava promene vremena letova). To mislim da ni na koji način ne potpada pod konvenciju o zaštiti prava putnika a ovaj hidroprevoznik nije u obavezi da uzima u obzir druge letove koje ti pokušavaš da povežeš sa njihovim.

 

To naravno ne znači da ne treba probati. Ukoliko želiš da odustaneš od leta svakako treba da ih pozoveš i otkažeš kartu, te zatražiš pun povraćaj na osnovu toga što nije tvoja krivica već jednostavno sa novim vremenom rizikuješ da propustiš drugi let u povratku. Ako imaju osećaj za customer relations izaći će ti u susret.

Link to comment

Yep, lekcija naučena.

 

 

 

Ne. U petak u 18h je stigao mail sa šturim obaveštenjem that the schedule of your flight has been changed i da će me kontaktirati sa dodatnim informacijama.

 

Niko me nije kontaktirao, kancelarija u Beogradu je bila zatvorena, a niko se nije javljao ni na njihov telefon na Nikoli Tesli. Na mail takođe niko nije odreagovao. Ostalo mi je samo da zovem call centar u Italiji, ali to bi me baš puno koštalo. O novom terminu sam se informisao preko njihovog sajta. U nedelju je stigao još jedan mail that the flight has been cancelled.

 

Second lesson: Nikad, NIKAD ne zovi call center Alitalie. Jedino što možeš da dobiješ je čir na želucu ili aneurizam.  :lolol:

 

Traži im povraćaj novca od karte i naknadu u punom iznosu. Pokušaće da te zaplaše time što nisi EU citizen, ali nemoj da se primaš na to, već im zapreti da ćeš ih prijaviti u Authority za zaštitu tržišta i konkurencije, kao i nekom od udruženja za zaštitu potrošača(ovde su vrlo jaka).

Link to comment

e bas me zanima kako ce da prodje moj let za reggio preko rima u avgustu, po treskovim instrukcijama uzeo sam kombinaciju sa 3 sata na fjumicinu zbog mogucih kasnjenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...