Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Po nekom mom licnom iskustvu, od evropskih avio kompanija (AF, LH, BA) ces na prekookeanskim letovima uvek dobiti neogranicen alcohol, mozda samo ogranicen na pivo i vino, bez zestine.  Kod Amera ces morati da (skupo) platis svaku konzervu piva ili flasicu vina.

Kod BA moze i zestina.

 

Kao i kod AA [ukljucujuci i prethodno pomenuto pivo i vino].

Link to comment

LOT naplaćuje svaku kap na prekookeanskim...

 

 

zato poljaci kad sednu u air serbia stuku flasu vina.... lik na moje oci na letu od atine do beograde popio pet casa crvenog vina, i jos je nesto srao. bio sam u fazonu da zovem muriju kad smo sleteli da ga malo unerede koliko je bio neprijatan. neka devojcica stjuardesa umesto da ga odjebe na kece kod trece case se zbunila i titrala mu i realno se uvalila u problem sa pijancem na letu.

 

iz licnog iskustva, ne ocekujte cuda od LH, 1-2 pica su OK sve preko toga drama. zato je AF postao keva za servis na long haul letovima.... em slusas bozanstven engleski sa kotrljajucim francuskim rrrrr, em su neke fine cice, em je kompanija u potrazi za putnicima pa su otvorili slavinu...

Link to comment

Samo kad bi jos imali sedista rasporedjena tako da u njih stane bilo ko visi od metar i po, gde bi im bio kraj.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Nije.

 

To se [delimicno] menja od 1. juna

 

 
Complimentary Beer and Wine

United will offer beer and wine at no charge in United Economy on intercontinental flights with multi-course meal service, and each customer will receive a complimentary bottle of water to stay refreshed throughout their flight. Additionally, customers may purchase half-bottle premium wines, and United will continue to offer spirits for sale.

 

Link to comment

moji poslednji prekookeanski se svode da udjem cirke u avionu i tamo se samo dolivam. pukla sam nacisto sa putovanjima, ne mogu vise da ih podnesem i onaj vazduh i one smrdljive i glasne ljude i viruse i filmove koje sam sve vec gledala....i neudobna sedista...pustim neku klasicnu muziku ili tipa coldplay ..ali uglavnom  dzaba. retko kad odspavam vise od sat vremena. a da ne pricam sto su me za novu godinu od LA do BG prosetali po Evropi...zeznula sam i jms sa njegovim putovanjima...vise nisam znala ni u kojoj sam drzavi ni gde cu da sletim....kakav waist of time ...kada ce vise da naprave teleport?!

Link to comment

Kakav je aerodrom u Torontu, jel dovoljno 50 minuta za presedanje na drugi kanadski let (i prvi let je iz Kanade).

MCT za YYZ je 40 min.

 

Najudaljeniji izlazi za domace letove su 10 minuta hoda.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

moji poslednji prekookeanski se svode da udjem cirke u avionu i tamo se samo dolivam. pukla sam nacisto sa putovanjima, ne mogu vise da ih podnesem i onaj vazduh i one smrdljive i glasne ljude i viruse i filmove koje sam sve vec gledala....i neudobna sedista...pustim neku klasicnu muziku ili tipa coldplay ..ali uglavnom  dzaba. retko kad odspavam vise od sat vremena. a da ne pricam sto su me za novu godinu od LA do BG prosetali po Evropi...zeznula sam i jms sa njegovim putovanjima...vise nisam znala ni u kojoj sam drzavi ni gde cu da sletim....kakav waist of time ...kada ce vise da naprave teleport?!

 

TW16.jpg

Link to comment

Da li neko zna gde se tacno nalazi salter za povracaj PDV-a na Arlanda aerodromu u Stokholmu? Gledam mapu i sajt aerodroma ali sve sto sam nasao je samo info da treba da se ode na salter a ne i gde se on nalazi.

 

Imacu oko 4 sata na terminalu 5, pa cisto da znam da li da planiram kupovinu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...