Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Air Berlin planira let od Diseldorfa do Beograda

30.03.2015 / Izvor: Aviokarta.net

 

an_air_berlin_aeroplane.jpg

Nemački avioprevoznik Air Berlin (airberlin) tražio je i dobio dozvolu za samostalni let između Diseldorfa i Beograda čime će ova kompanija po prvi put uspostaviti redovan saobraćaj sa Srbijom.

Direktorat civilnog vazduhoplovstva Srbije potvrdio je za naš sajt da je ovoj kompaniji izdata dozvola za samostalni let počev od 5. maja.

Air Berlin planira da do Beograda leti svakog dana osim subote, avionom Airbus A320 sa 180 mesta.

Avion bi dolazio u Beograd u 19:40, a vraćao se za Diseldorf u 20:25. Letovi još uvek nisu uneti u rezervacione sisteme i pretpostavlja se da se još uvek čeka dogovor sa Air Serbijom. Dve aviokompanije su partnerske i sarađuju kroz Etihadovu neformalnu alijansu zasnovanu na vlasničkom udelu.

Ovu liniju za sada održava Air Serbija, sopstvenim avionima iz flote A319, jednom dnevno, a na ovim letovima Air Berlin ima sopstvenu oznaku prema jakom kodšer sporazumu, koji dve kompanije imaju. Uspostavljanjem direktnog leta Air Berlina na ovoj liniji dva grada bi bila povezana dva puta dnevno (osim subotom) što bi putnicima omogućilo daleko veći broj konekcija ka Air Berlinovim destinacijama iz Diseldorfa.

Aviokompanija Air Berlin je članica Oneworld alijanse pa će to posle Qatar Airwaysa biti druga kompanija iz ove alijanse koja leti do Beograda. Nova linija će omogućiti i bolju povezanost naših putnika sa celokupnom mrežom linijama alijanse.

 

Link to comment

Bilo bi lepo da se jos jedna kompanija ukljuci u trku za ovaj deo Nemacke. (iako je u pitanju lazna konkurencija, jer i AB ima Etihada kao vlasnika).

No to jos nije definitivna odluka, jer tek treba da preispitaju ima li prostora odnosno potraznje za jos 180mesta dnevno, a vec ErSrbija leti svakodnevno za DUS a Wizz 3x nedeljno za Dortmund.

Ja cu svakako i dalje leteti Wizzom. :)

Link to comment

Pa cena za DUS na AS je odvec skaredna, klasican monopolski kriminal, ako ne uhvatis neki promo kao sto je ovaj aktuelni od 170e, sva je sansa da ces da platis nesto tipa 38.000 RSD koliko je mojoj zeni izlazilo pre nego sto je morala da pristane da leti WIZZ-om za dortmund za 175e. sto je isto oruzana pljacka ali nesto neznija. jbte.

Edited by yolo
Link to comment

Ne pratim cene za Dizeldorf, ali sam neprijatno zacudjena da su tako visoke cene kod AS. Ja sam isla pre 4 godine JATom za nekih 140-150evra i tad je bilo manje od prosecne karte do Frankfurta, dok je sad izgleda obrnuta situacija.

Verovatno AirBerlin hoce da ide na loptu transfernih putnika za dalje destinacije po Evropi/gde vec lete.

Link to comment

čudi i mene to. u tom tržištu (nemačka-srbija) jat je ranije imao jako mali share u odnosu na luftahansu. otprilike sličmna situacija je bila i sa austrijom. a u tržuštu te dve zemlje im leži najveći potencijal za rast.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ili samo jedna, verovatno codeshare let

 

Da, codeshare, let obavlja JU.

 

Medjutim, izgleda da je neko, ili Adria ili Air Serbia, zeznuo malo raspored - posto se isti let obavlja sa dva aviona :D

 

IiZes7R.png

 

 

Adria je oko €115 one-way, nekih €10 manje od Air Serbia cene.

Link to comment

Ja ne bih rekla da su isti letovi zbog trajanja letova (1h vs 1h25min) - mada je mozda i neka greska?

 

Sigurno je greska, i na sajtu aerodroma stoji da je isti let, JU 194 + JP 9805

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala ljudi. Termin odlican, cena malo visa od ocekivane - 200e je budzet za put po osobi (jel tih 115e sa taksama?). A mogao sam u paketu pitati i za povratak u nedelju popodne :D

Link to comment

Ja ne bih rekla da su isti letovi zbog trajanja letova (1h vs 1h25min) - mada je mozda i neka greska?

 

Sigurno je greska, i na sajtu aerodroma stoji da je isti let, JU 194 + JP 9805

 

Greska je - vidis da su i dva razlicita tipa aviona [zato i razlika u trajanju leta].

Link to comment

Ne pratim cene za Dizeldorf, ali sam neprijatno zacudjena da su tako visoke cene kod AS.

pala je oružana pljačka neviđenih razmera prošle godine u oktobru, tipa 600 evrosa po osobi <_<

 

a ni za novogodišnje praznike nije bilo mnooogo bolje, ali kao to su bili novogodišnji praznici pa kao ajde™

 

a da biram mnogo ne mogu, iz raznoraznih razloga

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...