Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Možda je već ovde prijavljeno, ali "Izidžet" još samo do 31. marta leti do Milana iz Begiša. Drugim rečima, umesto da za 50-ak evra kupite povratnu do Milana, gde sa tri aerodroma možete da letite u bilo koji kutak sveta (napominjemo i da je transfer sa sva tri aerodroma do centra grada izuzetno dobro organizovan i jeftin, autobusi su, recimo, između 5 i 10 evra), sada ćete, uz malo, sreće, pazariti kartu do Milana za 130-40 evra kod monopoliste ersbije ...

 

"Vizer" je smanjio broj letova i destinacija, "Izidžet" ukinuo Rim i Milano, moguće da će ukinuti i Ženevu i potpuno se povući sa srpskog tržišta, "Rajaner" nije ni ušao, niti namerava da uđe na srpsko tržište ...  I šta je sa onim obećanjem da će se objaviti ugovor sa "etihadom" gde se verovatno i krije odgovor na pitanje povlačenja niskobudžetnih kompanija iz Srbije? 

Link to comment

Možda je već ovde prijavljeno, ali "Izidžet" još samo do 31. marta leti do Milana iz Begiša. Drugim rečima, umesto da za 50-ak evra kupite povratnu do Milana, gde sa tri aerodroma možete da letite u bilo koji kutak sveta (napominjemo i da je transfer sa sva tri aerodroma do centra grada izuzetno dobro organizovan i jeftin, autobusi su, recimo, između 5 i 10 evra), sada ćete, uz malo, sreće, pazariti kartu do Milana za 130-40 evra kod monopoliste ersbije ...

 

"Vizer" je smanjio broj letova i destinacija, "Izidžet" ukinuo Rim i Milano, moguće da će ukinuti i Ženevu i potpuno se povući sa srpskog tržišta, "Rajaner" nije ni ušao, niti namerava da uđe na srpsko tržište ...  I šta je sa onim obećanjem da će se objaviti ugovor sa "etihadom" gde se verovatno i krije odgovor na pitanje povlačenja niskobudžetnih kompanija iz Srbije?

 

Draga stokice,

 

Ugovor sa Etihadom je objavljen, imaš linkove i analize na pripadajućem topiku pa se izvoli uputiti. Artritis smo dobili od kucanja.

 

Na pomenutom topiku možeš i da pročitaš zašto je sasvim normalna i prirodna pojava da u vreme raspadanja i odumiranja nacionalnog prevoznika rapidno raste broj stranih, odnosno da u vreme njegove ekspanzije taj broj opada. I još mnogo korisnih informacija na tom topiku čekaju na tebe. Pusa.

Link to comment

I vrhunac neverovatnosti na bg aerodromu, pre ulaska u avion ideš da prepoznaš svoj kofer, valjda da ga ubace u avion!?!

 

ti si jos imao srece. sinocni let iz bgd stigao na seremetjevo bez prtljaga. pun boeing 737. sve putnike su poslali na lost bagage counter.

Link to comment

Jurim vizu za Irsku a iz ambasade su me savetovali da kupujem kartu pre dobijene vize ali da im svakako donesem rezervisan povratnu kartu. Iskren da budem znam da to moze za hotele ali prvi put cujem da se moze karta rezervisati bez kupovine. Zna li neko sta vise?

Link to comment

Jurim vizu za Irsku a iz ambasade su me savetovali da kupujem kartu pre dobijene vize ali da im svakako donesem rezervisan povratnu kartu. Iskren da budem znam da to moze za hotele ali prvi put cujem da se moze karta rezervisati bez kupovine. Zna li neko sta vise?

 

naravno, kod svakog agenta. dobijes deadline za placanje i mozes da otprintas tako da prilozis uz aplikaciju za vizu.

 

sta mislis kako se radilo u vremenu pre interneta...

Link to comment

Cekamo...

e evo konačno sedoh za računar

 

sve u svemu, čekali mi tako na traci i u nekom trenutku muž kaže da je misli da je video naš <crni> kofer iza nekog stuba i da ide po njega, međutim posle kaže hm nema ga više, verovatno nije bio naš

i tako čekali i čekali ali nigde našeg, već se pojavio Stokholm (a naš let bio iz Pariza) i ništa

i onda moj muž zakluči da je možda neko odneo, namerno ili slučajno

meni bilo logično da je slučajno pošto je običan i crn, ali mi je čudan koncept krađe kofera po aerodromima :huh: (inače unutra nam je bila dečja odeća i neki španski turoni), ali je on bio uveren da tako nešto postoji, ljudi koji nasumično kradu kofere pa ako im se zalomi nešto vredno super, ako ne onda ništa

 

i ništa, prijavimo mi to na šalter gde treba (btw kad smo završili iza nas se pojavila gomiletina ljudi, kao da je celom avionu izgubljen prtljag :huh:), i odemo kući

i obično su nas zvali odmah sutradan i doneli na adresu (dešavalo nam se par puta i u Srbiji i u Španiji), međutim ništa

zovem ja popodne, oni kažu da ne znaju još uvek ni da li je ostao u Parizu ili ne

 

naravno onda tek postane sve vrlo sumnjivo, a čak i da je neko slučajno uzeo dok oni to vrate na aerodrom pa se locira pa ovo pa ono (ne znam šta se tada dešava), a mi ostajemo nedelju dana

i ništa, u pazar po dečju odeću, heh

 

sutradan, opet ništa

 

prekustra opet ništa

 

tu sam negde mislim napisala ovde komentar

 

i onda sledeći dan (a sve ja zvala) kažu "e jeste u Parizu je viđen jedan koji odgovara opisu, a ima i ceduljicu sa imenom, piše "prezime muža" ako vam to nešto znači" reko znači mi :D

i sutradan smo ga dobili isporučenog, sve u redu, ništa ne fali, ništa oštećeno, jedino je imao zalepljenu neku cedulju da su ga otvarali

 

i eto :)

Link to comment
 

naravno, kod svakog agenta. dobijes deadline za placanje i mozes da otprintas tako da prilozis uz aplikaciju za vizu.

 

sta mislis kako se radilo u vremenu pre interneta...

 

 

 

Pojima nemam. Nisam leteo sve do post dial-up doba :( A do sada sam uvek sam kupovao karte. Ko se uopste bavi time u Beogradu? Na pamet mi pada samo onaj Fly-Fly

Edited by *edited by mod
Link to comment

Neke avio kompanije na svojim sajtovima imaju opciju "reserve & pay later". Znači, kreneš u proces kupovine ali umesto plaćanja izabereš rezervaciju. Ona obično ističe za 72h ali ti svejedno dobiješ pro forma kartu na e-mail sa svim detaljima i to odštampaš i odneseš u konzulat.

 

Proveri prvo na sajtu prevoznika sa kojim planiraš da letiš pa ako nemaju tu opciju onda vidi sa nekim od tih agenata tipa aviokarte.org, Fly Fly ili Aero Gaga.

 

Koja ti je destinacija? BEG-DUB?

Link to comment

Da BEG-DUB posto mi se ne cima preko  budimpeste za malu ustedu. Najbolje stosam video je preko Lufthanse a kod njih nisam naleteo na tu opciju

Link to comment

Turkish ima, napravi kod njih rezervaciju samo za vizu pa posle promeni prevoznika ako hoćeš. Inače im je povratna BEG-IST-DUB 290 evra all inclusive.

 

Edit: thy.com

Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...