Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Videćemo sutra koje linije su u pitanju mada ja očekujem da to budu neke sa kojih Wizz već leti iz Beograda, tako da bi benefit zapravo bio taj da putnici sa juga Srbije više ne moraju da se cimaju do Beograda (neki se čak cimaju do Skopja i Sofije) kako bi leteli na tim linijama.

Link to comment

Ne verujem da ce se u potpunosti poklapati destinacije. Sta vise, ne bi me mnogo iznenadilo da skroz podele gradove i polaske. Al da sacekamo sutra, pa cemo videti :)

Link to comment

joj

 

meni se ide u Australiju, ali se između ostalog malo plašim i tog leta

 

npr 6-7 sati do Dohe mi je bilo već ono malo "khm khm", a onda kad je deo aviona reklo da sad tek ide dalje za Australiju baš mi ih je bilo žao...

 

tako da ja bih uvek birala opciju što kraće to bolje

 

mada ja i nisam neka interkontinentalna faca, bila u USA (i poremetila bioritam najstrašnije, samo pri povratku doduše), i u Dohi (to je sve bilo ok ali kao što rekoh vrlo granično)

Mozda da nadjes/napravis neki itinerary od 4-5 presedanja :)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Link to comment

Evgi (novembar i decembar 2013-te takođe spadaju u period Etihada ali u principu mogu da se porede godišnji učinci):

 

...

Znaci moze se reci da je Etihad bio dobar catch, makar sto se tice aerodroma? Koliko je veci prihod i profit sada?

Link to comment

Mozda da nadjes/napravis neki itinerary od 4-5 presedanja :)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

hehe, pa tek se presedanja plašim kao što rekoh ;)

ja bih da se to završi što kraće i što bezbolnije :lol:

 

inače daleko sam ja još od tako nečega, Australija je još uvek mislena imenica a moooožda bidne Japan sledeće godine :)

Link to comment

Znaci moze se reci da je Etihad bio dobar catch, makar sto se tice aerodroma? Koliko je veci prihod i profit sada?

 

Etihad je u svakom pogledu bio predobar catch - pod uslovom da postoji saglasnost da je Jatu trebalo tražiti strateškog partnera pre nego ga likvidirati.

 

Prihod aerodroma je ove godine veći za 30% u odnosu na prethodnu. Profit je volatilan jer zavisi od još nekih faktora ali za sada deluje da će ga biti (pri tome treba imati u vidu da je aerodrom tipično državno preduzeće u kojem partijska ekipica krade i lapa levo i desno dok u isto vreme uskraćuju osnovna prava šljakerima koji sve to bukvalno nose na grbači). Akcije su nikad vrednije jer aerodrom gotovo izvesno očekuje dvocifren rast putnika još 2-3 godine, a tu je i moguće davanje u koncesiju što je mahom zasluga projekta Er Srbija.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako nekom znači, Turkish je objavio redovnu godišnju promociju za ExYU prestonice: povratna karta do Istanbula 99 evra.

 

Putovanja od 25. decembra do 28. februara, promocija traje do 25.12.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...